Buxoroda ishonchli vakil tomonidan brifing o‘tkazildi
Brifingda Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O’zbekiston Liberal-demokratik partiyasidan Prezidentlikka nomzod Sh.Mirziyoyevning Buxoro viloyati bo‘yicha ishonchli vakili Samoydin Xusenov, partiya  viloyat Kengashi raisi Farmon Aminov, OAV vakillari hamda blogerlar ishtirok etishdi.
Brifingni partiyaning viloyat Kengashi raisi Farmon Aminov ochib, O’zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovi masalalariga to‘xtalib o‘tdi va partiyadan nomzod sifatida ko‘rsatilgan Shavkat Mirziyoeyevning ishonchli vakilini yig‘ilganlarga tanishtirdi.
Shundan so‘ng so‘zga chiqqan ishonchli vakil Samoydin Xusenov  nomzodning tarjimai holi, saylovooldi dasturidagi ustuvor yo‘nalishlari to‘g‘risida ma’lumot berdi.
Saylov targ‘iboti davomida ishonchli vakil viloyatning barcha  hududlarida turli tashkilotlar, muassasalar, korxonalarda har xil sohalar vakillari bilan yuzma-yuz muloqotda bo‘lishi  xususan, katta masshtabda  ommaviy uchrashuvlar o‘tkazishi rejalashtirilgan.

Брифинг в Бухаре с участием доверенного лица
В брифинге приняли участие Самойдин Хусенов – доверенное лицо выдвинутого от УзЛиДеП кандидата в президенты Ш.Мирзиёева по Бухраской области, председатель областного Кенгаша партии Фармон Аминов, представители СМИ и блогеры.
Открыл брифинг председатель областного Кнгаша партии Фармон Аминов, он рассказал о выборах президента Республики Узбекистан и представил собравшимся доверенное лицо Шавката Мирзиёева - Самойдина Хусенова, который ознакомил участников мероприятия с биографией кандидата и основными направлениями его предвыборной программы.
В ходе предвыборной агитации доверенным лицом запланировано проведение на всех территории области встреч с представителями различных сфер.
В ходе брифинга достигнута договоренность об освещении предвыборных агитационных мероприятий во всех СМИ.