Qashqadaryoda ishonchli vakil ishtirokida brifing o‘tkazildi
Qarshi shahridagi “Jurnalistlar uyi”da  O’zbekiston Respublikasi Prezidentligiga Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O’zbekiston Liberal demokratik partiyasidan ko‘rsatilgan nomzod Shavkat Miromonovich Mirziyoyevning Qashqadaryo viloyati bo‘yicha ishonchli vakili, O’zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligi Qashqadaryo viloyati boshqarmasi boshlig‘i – Temur Olimovich Poyonov ishtirokida ommaviy axborot vositalari xodimlari uchun brifing bo‘lib o‘tdi.
Unda Oliy Majlis Qonunchilik palatasi va mahalliy Kengash deputatlari, jamoat tashkilotlari vakillari hamda OAV xodimlari ishtirok etishdi.
Temur Poyonov brifingda Markaziy saylov komissiyasining shu yil 15 sentyabrdagi qaroriga asosan O’zbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod – Shavkat Miromonovich Mirziyoyevning Qashqadaryo viloyati bo‘yicha ishonchli vakili sifatida rasman ro‘yxatga olingani aytdi va Markaziy saylov komissiyasining shu yil 17 sentyabrda qabul qilgan qaroriga asosan Prezidentlikka nomzodning saylovoldi tashviqotini olib borishda zimmasiga mas’uliyatli vazifa yuklanganini bildirdi.
-Davlat organlari va jamoat birlashmalari, saylov komissiyalari bilan bo‘ladigan munosabatlarda, albatta, nomzodning manfaatlarini qo‘llab-quvvatlayman, - dedi u. - Targ‘ibot jarayonini demokratik asoslarda, ochiqlik va adolat tamoyillariga mos ravishda o‘tishida bor bilim va mahoratimni ishga solaman. Viloyatimizning barcha tuman va shaharlarida, turli tashkilotlar, muassasalar, korxonalarda har xil sohalar vakillari bilan yuzma-yuz muloqot qilish, jumladan, yirik ommaviy uchrashuvlar o‘tkazib, Prezidentlikka nomzod dasturida belgilangan asosiy g‘oya va maqsadlarni fuqarolarga jonli, hayotiy misollar orqali, samimiy suhbat va savol-javoblar asnosida yetkazishda jonbozlik ko‘rsataman.
Brifingdan so‘ng Prezidentlikka nomzodning ishonchli vakili T. Poyonov respublika va mahalliy ommaviy axborot vositalariga intervyu berdi.

Брифинг в Кашкадарье с участием доверенного лица
В “Доме журналистов” города Карши для работников средств массовой информации состоялся брифинг с участием начальника Кашкадарьинского областного управления Агентства по делам молодежи Республики Узбекистан Темура Олимовича Поёнова – доверенного лица кандидата в президенты Ш.Мирзиёева выдвинутого от УзЛиДеП, по Кашкадарьинской области.
В ходе брифинга приняли участие и депутаты Законодательной палаты Олий Мажлиса и местного кенгаша, представители общественных организаций и работники СМИ.
Темур Поёнов пояснил, что в соответствии с решением ЦИК от 15 сентября текущего года он зарегистрирован в качестве доверенного лица кандидата в президенты Республики Узбекистан Шавката Миромоновича Мирзиёева по Кашкадарьинской области и на основании решения ЦИК от 17 сентября текущего года на него возложена задача по проведению предвыборной агитации кандидата в президенты.
-На встречах с представителями государственных и общественных объединений, отношениях с избирательной комиссией я буду поддерживать интересы кандидата, сказал он. – Приложу все силы и знания, чтобы агитационный процесс прошел открыто и справедливо, на основе демократических принципов. В ходе предвыборной агитации буду также проводить встречи со всеми слоями населения и деловой сферы, изучать имеющиеся на местах проблемы и содействовать их решению, поскольку самым главным принципом является продвижение и защита законных интересов каждого гражданина нашей родины.