Korxonada bugungi kunda 600 nafarga yaqin ishchi faoliyat olib boryapti. Bir kunda 3000-4000 ta atrofida tayyor mahsulot - jinsi shimlar ishlab chiqariladi. Korxonaning 9 oy misolida aylanma mablag‘i 40 mlrd so‘mni tashkil etadi. Ishonchli vakil korxona ishchilari bilan suhbatda bo‘lib, saylov to‘g‘risida, nomzodning saylovoldi dasturi xususida ma’lumotlar berdi. Amalga oshirilgan ishlar, islohotlar borasida fikr yuritildi. Uchrashuvda Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatlari Emma Aslonova va Madina Baratovalar so‘zga chiqib, oilada ayolning o‘rni muhimligini, jamiyatda ayol xursand bo‘lsa, uning muammolari bartaraf etilsa, turmushda halovat bo‘lishi, farzandlar ham kamol topishini e’tirof etishdi.
Partiyaning Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi STM rahbari Nasimjon Alimov o‘tgan besh yillikda tumanda ro‘y bergan o‘zgarishlar, chekka hududlarning o‘zgacha qiyofa kasb etgani, ishlab chiqarish korxonalari sonining oshishi yangi ish o‘rinlarining yaratilishiga zamin yaratayotgani va bu  ishlar ortida partiya nomzodining tashabbusi muhim ahamiyat kasb etishini bildirdi.

Агитационная группа во главе с доверенным лицом посетила крупный кластер Вабкентского района
Агитационная группа во главе с доверенным лицом посетила самый крупный кластер Вабкентского района – производственное предприятие "Ekvatorial Chodak".
Это предприятие было организовано в Шафирканском районе в 2009 году Аъзамом Нортожиевым, а в 2018 году было расширено и переведено в Вабкентский район.
Сегодня на предприятии работают 600 человек. Ежедневно производится 3000-4000 штук готовой продукции – джинсовые брюки. За 9 месяцев оборот предприятия составил 40 млрд. сум. Беседуя с работниками, доверенное лицо говорил о выборах и предвыборной программе кандидата, осуществленной работе и реформах.
Руководитель ЦПО Исполнительного комитета Политического Совета партии Насимжон Алимов отметил, что в осуществленных в течение пяти лет преобразованиях в районе, изменении облика отдаленных территорий, создании условий для организации новых рабочих на производственных предприятиях важную роль играли инициативы выдвинутого от партии кандидата.