O'zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasida Yevropa xavfsizlik va hamkorlik tashkiloti  Demokratik institutlar va inson huquqlari bo‘yicha byurosining (YeXHT DIIHB) Ursula Gachek boshchiligidagi delegatsiyasi  bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv avvalida O'zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya Qo‘mitasi raisi A.Xaitov delegatsiya vakillarini partiya faoliyatining hozirgi kundagi  ustuvor yo‘nalishlari  bilan tanishtirib o‘tdi.
Fikr almashinuvlar chog‘ida keyingi yillarda O’zbekiston siyosiy partiyalarining YeXHT institutlari, jumladan, DIIHB bilan ham  hamkorligi sezilarli darajada faollashgani  qayd etildi.

В Исполнительном комитете Политсовета УзЛиДеП прошла встреча с делегацией Бюро по демократическим институтам и правам человека Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (БДПИЧ ОБСЕ) во главе с Урсулой Гачек.
В начале встречи председатель Исполнительного комитета Политсовета УзЛиДеП А.Хаитов ознакомил представителей делегации с приоритетными направлениями деятельности партии.
В ходе обмена мнениями было отмечено, что в последние годы значительно активизировалось сотрудничество политических партий Узбекистана с институтами ОБСЕ, в том числе БДИПЧ.