“OʻzLiDePda mehmon” loyihasi o‘tkazildi
Loyihaning navbatdagi mehmoni mashhur bloger, huquqshunos hamda aktyor Otabek Mahkamov yoshlar bilan ochiq muloqot o‘tkazdi.
Muloqot jarayonida Otabek Mahkamov o‘zining shaxsiy tajribalari, huquqiy maslahatlari va yoshlar uchun dolzarb bo‘lgan ijtimoiy masalalar bo‘yicha fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Shuningdek, tadbirda yoshlarning huquqiy bilimlarini mustahkamlashdagi muhim omillar, erkin fikr va tashabbuslarni rivojlantirish yo‘nalishlari shuningdek, OʻzLiDePning saylovoldi dasturida yoshlarni qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan ustuvor maqsad va vazifalar muhokama qilindi.
OʻzLiDeP volontyorlari o‘z savollari bilan tadbirda faol ishtirok etishdi. Ular Otabek Mahkamovning javoblari orqali huquqiy masalalarga doir aniq tushunchalarga ega bo‘lishdi. Shuningdek, yoshlar tomonidan bildirilgan tashabbuslar partiya rahbariyati tomonidan e’tirof etilib, qo‘llab-quvvatlandi.

Проект «Гость УзЛиДеП»
Очередной гость проекта – известный блогер, юрист и актер Отабек Махкамов провел открытый диалог с молодежью.
В ходе диалога Отабек Махкамов поделился своим личным опытом, советами и мнением по актуальным для молодежи социальным вопросам. Вместе с тем, на мероприятии были обсуждены важные факторы повышения правовых знаний молодежи, направления развития свободных идей и инициатив, а также обозначенные в предвыборной программе УзЛиДеП приоритетные цели и задачи, направленные на поддержку молодежи.
Волонтёры УзЛиДеП активно участвовали в мероприятии со своими вопросами. Благодаря ответам Отабека Махкамова они получили четкое представление по юридическим вопросам. Инициативы, выдвинутые молодежью, были поддержаны руководством партии.