O'zLiDeP G’allaorol tuman Kengashi tomonidan Guliston MFY, Abdukarim shaharchasida yashovchi fuqarolar ishtirokida “Bu mening tanlovim – bu mening Konstitutsiyam!” deb nomlangan Konstitutsiyaviy qonun loyihasining mazmun-mohiyatini tushuntirishga qaratilgan targ‘ibot uchrashuvi tashkil etildi.
Tadbirda Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Feruza Nigmatova, mahalliy Kengash deputatlari, partiya faollari, mahalla oqsoqollari, keng jamoatchilik vakillari va yoshlar ishtirok etishdi.
Tadbir davomida yig‘ilganlarga referendum tushunchasi haqida batafsil ma’lumotlar  berilib,  Konstitutsiyaviy qonun loyihasining mazmun-mohiyati to‘g‘risida so‘z yuritildi. Jumladan,  Qonun loyihasi bilan amaldagi Konstitutsiyaning moddalari 128 tadan 155 taga, uning normalari esa 275 tadan 434 taga ko‘paymoqda, ya’ni Konstitutsiya qariyb 65 foizga yangilangani, amaldagi 128 ta moddadan 91 tasiga konseptual o‘zgartirishlar kiritilgani ta’kidlab o‘tildi.
Deputat va mutaxassislar  ko‘pchilikni qiziqtirgan savollarga javob qaytarar ekanlar, Konstitutsiyaviy qonun loyihasidan o‘rin olgan ko‘plab yangi modda va normalarga batafsil izoh va tushuntirishlar berib o‘tishdi.
Tadbir yakunida ishtirokchilar barcha g‘allaorolliklarni referendumda faol ishtirok etishga chorlashdi.

Жителям махалли разъяснены суть и значение проекта конституционного закона
Галлааральским районным кенгашем УзЛидеП для жителей поселка Абдукарим  СГМ Гулистон  под девизом «Это - мой выбор, это – моя Конституция!» организовано пропагандистское мероприятие, направленное на разъяснение сути и значения проекта Конституционного закона.
В мероприятии приняли участие депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Феруза Нигматова, депутаты местного кенгаша, активисты партии, аксакалы махалли, представители широкой общественности.
В ходе мероприятия была представлена информация о понятии «референдум», сути и значении проекта Конституционного закона. Отмечалось, что что число статей в Конституции увеличивается с нынешних 128 до 155, норм — с 275 до 434, то есть, текст Основного закона обновляется на 65%.  В 91 из 128 статей вносятся концептуальные изменения.
Депутаты и специалисты отвечая на вопросы участников мероприятия, дали подробные разъяснения о новых статья и нормах, включенных в проект Конституционного закона.