2017 yilda Harakatlar strategiyasini amalga oshirishda alohida e’tibor “Inson manfaatlari – hamma narsadan ustun” degan tamoyil va “Xalq davlat idoralariga emas, davlat idoralari xalqimizga xizmat qilishi kerak” degan ezgu g‘oyaning, eng avvalo, xalq bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri muloqot o‘rnatish hamda fuqarolar huquqlari, erkinliklari va qonuniy manfaatlarining real himoya qilinishini ta’minlash orqali hayotga amaliy tatbiq etilishiga qaratildi.  Natijada  xalq farovonligini yuksaltirish, iqtisodiyotni jadal rivojlantirish va qonun  ustuvorligin  ta’minlash borasida 30 dan ortiq qonunlar hamda 900 dan ortiq qonunosti hujjatlari qabul qilindi. Bu esa xalqimiz turmush tarzini yanada yahshilanishiga olib keldi.
Prezidentimizning “2017-2021 yillarda O‘zbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasini “Faol tadbirkorlik, innovatsion g‘oyalar va texnologiyalarni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida”gi farmoni qabul qilingani islohotlarning bardavomi sifatida bajarishimiz lozim bo‘lgan vazifalarni belgilab berdi. Dasturda belgilangan iqtisodiy sohadagi islohotlar joriy yilda mamlakatimizning iqtisodiyotni yanada yuksalishiga xizmat qiladi.
Dasturda tadbirkorlik sub’ektlarining moliya-xo‘jalik faoliyatini tekshirishga ikki yil muddatga moratoriy e’lon qilinganligi aynan partiyamiz eloktoratlari bo‘lgan tadbirkorlar uchun ayni muddao bo‘ldi. Bu tadbirkorlarni nazorat qiluvchi organlarning tekshiruvlariga vaqt va resurs sarflamasdan o‘z faoliyatini xotirjam amalga oshirishlari uchun zamin yaratadi.

В обеспечении исполнения задач, намеченных в Государственной программе, большая ответственность возлагается на УзЛиДеП
25.01.2018, 10:12
В 2017 году в реализации Стратегии действий  особое внимание было уделено претворению в жизнь принципа “Интересы человека – превыше всего” и благородной идеи “Не народ служит государственным органам, а государственные органы должны служить народу”, особенно, установлению прямого диалога с народом, обеспечению реальной защиты прав, свобод и законных интересов граждан. В результате приняты более 30 законов и свыше 900 подзаконных актов в деле повышения благосостояния народа, ускоренного развития экономики и обеспечения верховенства закона. Это привело к дальнейшему улучшению уровня жизни народа.
Принятие указа Президента нашей страны о Государственной программе по реализации Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017-2021 годах в «Год поддержки активного предпринимательства, инновационных идей и технологий» определило задачи, которые будут реализованы в качестве продолжения реформ. Реформы, обозначенные в Программе в экономической сфере, в текущем году послужат дальнейшему росту экономики нашей страны.
Объявление моратория на два года на проведение проверки финансово-хозяйственной деятельности субъектов предпринимательства очень кстати для предпринимателей, являющихся электоратом нашей партии. Это создаст основу для свободной деятельности предпринимателей, не тратя времени и ресурсов в результате проверок контролирующих органов.
Думаю, что реализация реформ, намеченных в Государственной программе, возлагает также большую ответственность на нашу партию в деле обеспечения устойчивого экономического развития страны, повышения уровня и качества жизни населения.