Prezidentimiz tashrifidan so‘ng Andijonda 51 mingdan ziyod ish o‘rni yaratiladigan bo‘ldi
Prezidentimiz Ulug‘nor tumanida bo‘lib o‘tgan yig‘ilishda bandlik masalasiga alohida to‘xtalib, viloyatda joriy yilda 25 mingta ish o‘rni yaratish ko‘zda tutilgani ishsizlar sonining yuqori bo‘lgani bois kutilgan natijani bermasligini aytdilar. Shuning uchun hokimlar, sektor rahbarlarini investitsiya va texnologiya olib kelib, sanoat va xizmat ko‘rsatish korxonalarini tashkil etishga, shu orqali  odamlarni ish bilan ta’minlashga ko‘mak berishga chaqirdilar. Muhimi, mazkur tashrif davomida maxsus ishchi guruh tomonidan o‘rganilgan mavjud imkoniyatlar tizimida 51 mingdan ziyod ish o‘rni yaratish rejasi ishlab chiqildi. Bu sa’y-harakatlar Prezidentimiz ilgari surayotgan siyosatning bosh maqsadi bo‘lgan inson manfaatlari uchun xizmat qilishi ayondir.
Quvonchlisi, bugun odamlarimizning hayotga, yangilanishlarga munosabati o‘zgargan, ularda izlanish kuchayib bormoqda. Prezidentimizning o‘tgan galgi viloyatga tashrifidan so‘ng 2017-2018 yillarga mo‘ljallangan dasturga muvofiq hududda 2017 yilda umumiy qiymati 1,5 trillion so‘m bo‘lgan 3 mingdan ziyod loyiha amalga oshirilgan. Buning natijasida sanoat mahsulotlarini ishlab chiqarish hajmi o‘tgan yilning mos davriga nisbatan 34 foizga o‘sgan. Davlatimiz rahbarining “Muhimi raqamlar emas, balki fuqarolarimizda ertangi kunga bo‘lgan ishonchning mustahkamlanayotgani, ularda yaxshi yashash uchun intilish va izlanishning kuchayib borayotganidir”, deya aytgan so‘zlari esa har bir andijonlikning ko‘nglini tog‘day ko‘tardi. Prezidentimizning yuqoridagi fikrlari barchamizga raqamlar ortidan quvishni emas, aholi turmush sifatini yanada yaxshilash vazifasini yuklaydi.

После визита Президента нашей страны в Андижане будет создано более 51 тысячи рабочих мест
Президент нашей страны на прошедшем в Улугнорском районе собрании особо остановился на вопросе занятости, подчеркнув, что в области в текущем году предусмотрено создание 25 тысяч рабочих мест, однако, высокий показатель безработицы не даст ожидаемых результатов. Поэтому призвал хокимов, руководителей секторов привлекать в регионы инвестиции и технологии, организовать предприятия промышленности и услуг, посредством чего – обеспечить людей работой. В ходе данного визита специальной рабочей группой изучены имеющиеся возможности и разработан план создания более 51 тысячи рабочих мест. Очевидно, что эти усилия послужат продвижению интересов людей, как основной цели политики, проводимой Президентом страны.
Отрадно, что сегодня изменилось отношение наших соотечественников к жизни, обновлениям, у них усилилось стремление к поиску. После прошлогоднего визита Президента страны в область согласно программе на 2017-2018 годы в области реализовано более 3 тысяч проектов на общую сумму 1,5 триллиона сум. В результате этого объемы производства промышленной продукции относительно соответствующего периода прошлого года выросли на 34 процента. Как отметил Глава нашего государства, важны не цифры, а то, что у наших граждан укрепляется уверенность в завтрашнем дне, у них усиливается стремление к благополучной жизни, что воодушевило каждого андижанца. Эти мысли Президента страны возлагают на всех нас задачу по дальнейшему улучшению уровня и качества жизни населения.