O‘zLiDeP tashkil topganiga 15 yil to‘ldi
Bugun tadbirkorlar, fermerlar ishbilarmonlar, xususiy va intellektual mulk egalari manfaatlarini himoya qilish uchun siyosiy maydonga chiqqan Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekiston Liberal-demokratik partiyasi tashkil topganiga 15 yil to‘ldi.
Ta’kidlash kerak, O‘zLiDeP 2003 yilda bir guruh tadbirkor va fermerlarning tashabbusi bilan tuzilgan. Partiyamiz 2004, 2009, 2014 yillarda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi hamda Xalq deputatlari viloyat, tuman va shahar Kengashlariga bo‘lib o‘tgan saylovlarda muvaffaqiyatli ishtirok etib, Oliy Majlis Qonunchilik palatasidagi eng ko‘p deputatlik o‘rnini egalladi. 2016 yilda bo‘lib o‘tgan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti saylovida partiyamizdan ko‘rsatilgan nomzod – Shavkat Mirziyoyev katta ustunlik bilan g‘alaba qozondi.
Ayni paytda O‘zLiDeP a’zolari soni yarim milliondan ko‘proqni tashkil etadi.
1200
Даврон Темиров O‘zLiDePБўка туман Кенгаши ижрочи котиби2018-11-16 08:48:55
15 йил тарих учун бир лаҳза.Партиямизнинг келгуси ишларида омад ёр бўлсин.Бунинг учун партиямиз сафини Ватан равнақи, юрт фаровонлиги учун курашадиган фидойи инсонлар билан тўлдириб борайлик.

15 лет со дня образования УзЛиДеП
Сегодня Движению предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партии Узбекистана, вступившей на политическую арену для защиты интересов предпринимателей, фермеров, деловых людей, владельцев частной и интеллектуальной собственности, исполнилось 15 лет.
Следует отметить, что УзЛиДеП была создана в 2003 году по инициативе группы предпринимателей и фермеров. Наша партия успешно участвовала на прошедших в 2004, 2009, 2014 годах выборах в Законодательную палату Олий Мажлиса Республики Узбекистан и областные, районные и городские Кенгаши народных депутатов, завоевала наибольшее количество депутатских мест в Законодательной палате Олий Мажлиса. На прошедших в 2016 году выборах Президента Республики Узбекистан победил выдвинутый от нашей партии кандидат - Шавкат Мирзиёев.