O’zLiDeP “Yoshlar qanoti” manaslik yoshlar o‘rtasida “Zakovat” intellektual o‘yini o‘tkazdi
Prezidentimizning joriy yil 20 yanvardagi Zakovat intellektual o‘yinini aholi o‘rtasida ommaviy-ma’rifiy harakatga aylantirish va boshqa intellektual o‘yinlarni rivojlantirishga oid chora-tadbirlar to‘g‘risidagi qarori ijrosini ta’minlash maqsadida, O’zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi Yoshlar va biznes tuzilmalari bilan ishlash bo‘limi tomonidan Do‘stlik tumani Manas MFYda “Zakovat” intellektual o‘yini o‘tkazildi.
Tadbirda O’zLiDeP Siyosiy Kengash Ijroiya qo‘mitasi Yoshlar bilan ishlash bo‘limi mudiri Jamshid Jalolov, mahalliy Kengash deputatlari, partiyaning viloyat, tuman Kengashi xodimlari va  mahalla yoshlari ishtirok etishdi.
O’zbek va qirg‘iz millatiga mansub yurtdoshlarimiz o‘rtasida ahillikni yanada kuchaytirishga xizmat qilgan ushbu tadbirda 6 ta jamoa o‘zaro bellashdilar.
G’oliblarga O’zLiDeP Jizzax viloyat Kengashining diplom va estalik sovg‘alari topshirildi.
Tadbir so‘ngida mahalla yoshlarining madaniy hordiq chiqarishlariga ko‘maklashish uchun konsert dasturi ham tashkil etildi.

«Молодежное крыло» УзЛиДеП организовало интеллектуальную игру «Заковат» среди молодежи СГМ Манас
В целях обеспечения исполнения постановления Президента «О мерах по превращению интеллектуальной игры «Заковат» в массово-просветительское движение среди населения и развитию других интеллектуальных игр» от 20 января 20222 года отделом по работе с молодежью и бизнес структурами Джизакского областного кенгаша УзЛиДеП  в СГМ Манас Дустликского района  организована интеллектуальная игра “Заковат”.
В мероприятии приняли участие заведующий отделом по работе с молодежью Исполнительного комитета Политического совета УзЛиДеП Жамшид Жалолов, депутаты местного кенгаша, работники областного, районного кенгаша партии, молодежь махалли.
В игре, способствовавшей усилению дружбы и согласия между соотечественниками узбекской и кыргызской национальности, состязались 6 команд.