O’qituvchining sha’ni va qadr-qimmati har tomonlama himoyalanadi
“Bu mening tanlovim – bu mening Konstitutsiyam!” shiori ostida Konstitutsiyaga kiritiladigan o‘zgartish va qo‘shimchalar hamda referendum targ‘ibotining navbatdagisi Qo‘qon Texnika universitetida bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zLiDeP Farg‘ona viloyati kengashi apparat rahbari Halimjon Rahmonov, Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Mavluda Ibragimova va partiya Qo‘qon shahar faxriylar kengashi raisi Avaz Mazaidov ishtirok etdi.
Mavluda Ibragimova yangilanayotgan Konstitutsiyamizning ahamiyati haqida yig‘ilganlarga keng tushuntirishlar berdi. Shu bilan bir qatorda ta’limdagi  o‘zgartish va qo‘shimchalarning kelgusida yosh avlod kamoloti va himoyasi borasida batafsil to‘xtaldi.
- Qonun loyihasida davlatning o‘qituvchilar sha’ni va qadr-qimmatini himoya qilish, ularning ijtimoiy va moddiy farovonligi, kasbiy jihatdan o‘sishi to‘g‘risida g‘amxo‘rlik qilish majburiyati kuchaytirilmoqda, – dedi Mavluda Ibragimova.

The honor and dignity of teachers will be comprehensively protected
Kokand Technical University hosted another promotional event on amendments and additions to the Constitution under the motto “This is my choice, this is my Constitution!”.
The event was attended by the head of Fergana Regional Council of UzLIDeP Khalimjon Rakhmonov, deputy of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis Mavluda Ibragimova and Chairman of Kokand City Council of Veterans Avaz Mazaidov.
Mavluda Ibragimova informed about the significance of the updated Constitution. She spoke about the opportunities that amendments and additions will provide to young people in education.
“The draft law strengthens the state’s obligations to protect the honor and dignity of teachers, take care of their social and material well-being, professional growth”, Mavluda Ibragimova said.