O’qituvchining sha’ni va qadr-qimmati har tomonlama himoyalanadi
“Bu mening tanlovim – bu mening Konstitutsiyam!” shiori ostida Konstitutsiyaga kiritiladigan o‘zgartish va qo‘shimchalar hamda referendum targ‘ibotining navbatdagisi Qo‘qon Texnika universitetida bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zLiDeP Farg‘ona viloyati kengashi apparat rahbari Halimjon Rahmonov, Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati Mavluda Ibragimova va partiya Qo‘qon shahar faxriylar kengashi raisi Avaz Mazaidov ishtirok etdi.
Mavluda Ibragimova yangilanayotgan Konstitutsiyamizning ahamiyati haqida yig‘ilganlarga keng tushuntirishlar berdi. Shu bilan bir qatorda ta’limdagi  o‘zgartish va qo‘shimchalarning kelgusida yosh avlod kamoloti va himoyasi borasida batafsil to‘xtaldi.
- Qonun loyihasida davlatning o‘qituvchilar sha’ni va qadr-qimmatini himoya qilish, ularning ijtimoiy va moddiy farovonligi, kasbiy jihatdan o‘sishi to‘g‘risida g‘amxo‘rlik qilish majburiyati kuchaytirilmoqda, – dedi Mavluda Ibragimova.

Под девизом “Это – мой выбор, это – моя Конституциям!” в Кокандском техническом университете состоялось очередное пропагандистское мероприятие по вносимым изменениям и дополнениям в Конституцию.
В мероприятии приняли участие руководитель Ферганского областного кенгаша УзЛИДеП Халимжон Рахмонов, депутат Законодательной палаты Олий Мажлиса Мавлуда Ибрагимова и председатель Кокандского городского совета ветеранов Аваз Мазаидов.
Мавлуда Ибрагимова подобно рассказала о значении обновляемой Конституции, также сказала о том, какие возможности предоставят молодежи изменения и дополнения в сфере образования.
- В проекте закона усиливаются обязанности государства по защите чести и достоинства учителей, проявлению заботы об их социальном и мате6риальном благополучии, профессионального роста, - сказала Мавлуда Ибрагимова.