Partiya vakillari “Zarafshon bo‘rdoqichilik” MChJ faoliyati bilan tanishdilar
Oliy Majlis Qonunchilik palatasi spiker o‘rinbosari, O'zLiDeP fraksiyasi rahbari Aktam Xaitov uchrashuvlari davomida Qiziltepa tumanidagi “Zarafshon bo‘rdoqichilik” MChJ faoliyati bilan yaqindan tanishdi.
Mazkur MChJda bugungi kunda 1000 dan ortiq qoramollar, 6000 ming boshdan ortiq bo‘rdoqiga boqilayotgan qo‘ylar arzon va sifatli go‘sht mahsulotlari bilan viloyat va tuman aholisini ta’minlab kelmoqda. Shuningdek faoliyatimizni yanada kengaytirish maqsadida Prezidentimizning 2020 yil 2 sentyabrdagi “O’zbekiston Respublikasida pillachilik va qorako‘lchilikni yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi farmoni va “O’zbekiston Respublikasi Pillachilik va qorako‘lchilikni rivojlantirish qo‘mitasi faoliyatini tashkil etish to‘g‘risidagi” qarori asosida “Zarafshon bo‘rdoqichilik” MChJ negizida  “Qiziltepa qorako‘lchilik klasteri” MChJ tashkil etildi. Klasterda hozirda biriktirilgan 127 xo‘jalik yurituvchi sub’ektlarda ikkilamchi shartnomalar tuzildi, ular tasarrufidagi 61 950 ming bosh mayda shoxli mollar parvarishlanib, qorako‘lchilik tarmog‘ini rivojlantirishga hissa qo‘shmoqda.
Eng quvonarlisi “Zarafshon bo‘rdoqichilik” MChJda 2011 yildan bo‘yon partiyaning quyi bo‘g‘ini faoliyati yo‘lga qo‘yilgan bo‘lib, partiya g‘oyalarini targ‘ib qilishda faollik ko‘rsatib kelmoqda.
Suhbat davomida partiya yetakchisi korxonada amalga oshirilayotgan ishlar va erishilgan natijalarni yuqori baholab, ushbu jamoada yillar davomida shakllantirilgan o‘zaro ahillik va sadoqat  e’tirofga loyiqligini alohida ta’kidladi. Kelgusidagi istiqbolli loyihalar yuzasidan qimmatli tavsiya va takliflarini berib o‘tdi.

Party representatives got acquainted with the activities of Zarafshon Burdokichilik LLC
Deputy Speaker of the Legislative Chamber of the Oliy Majlis, head of the UzLiDeP faction Aktam Khaitov got acquainted with the activities of Zarafshon Burdokichilik LLC during the meetings.
This LLC is currently engaged in fattening more than 1,000 heads of cattle, over 6,000 heads of sheep, providing the population of the district and the region with high-quality meat products. To expand activities based on the Presidential Decree “On measures for further development of sericulture and karakul breeding in the Republic of Uzbekistan” of September 2, 2020 and the Resolution “On organizing the activities of the Committee for Sericulture and Karakul Breeding in the Republic of Uzbekistan”, LLC Kiziltepa Korakulchilik Klasteri was formed at LLC Zarafshon Burdokichilik. The cluster united 127 economic entities with which bilateral agreements were drawn up. Economic entities keep 61,950 heads of small cattle and contribute to the development of the sphere of karakul breeding.
Since 2011, Zarafshon Burdokichilik LLC has established the work of the primary link of the party, which is engaged in the promotion of the ideas of the party.
The party leader highly appreciated the ongoing work and achievements of the company, emphasized the mutual agreement and friendship established in the team. Gave recommendations and proposals for promising projects.