“Bugungi dorilomon kunlar bardavom bo‘lsin”
Qarshi shahri “Buyuk turon” mahallasida yashovchi Axmat ota Jalilov bugun o‘zining 94 yoshini qarshi oldi. Hozir bir etak nabira va evaralar qurshovida  keksalik gashtini surmoqda. Bayram arafasida uning xonadoni yanada fayzu tarovatga boyib ketdi.
O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi rais o‘rinbosari B.Yakubov boshchiligida partiya Qashqadaryo viloyat Kengashi vakillari A.Jalilov xonadoniga tashrif buyurib, otaxon bilan dildan suhbat qurdilar.
Axmat ota o‘zining hayot yo‘llari va urush yillaridagi xizmatlari haqida yig‘ilganlarga so‘zlab berdi. Bugungi dorilomon kunlarning bebaho ne’mati bo‘lgan tinchlikni qadri beqiyos ekanligini bot-bot ta’kidladi. O‘z navbatida, O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi rais o‘rinbosari B.Yakubov otaxonga partiyaning esdalik sovg‘alarini topshirdi.
– Urushga ketishdan avval hozirgi “Qashqadaryo viloyat teatri”da aktyor bo‘lib ishlaganman, – deydi Axmat ota. –Urush boshlangach, ko‘pchilik yurtdoshlarim qatori men ham frontga ketdim. U yerda ko‘p qiyinchiliklarni boshdan kechirdek. Urushda qanchadan-qancha insonlar ko‘z o‘ngimda halok bo‘lishdi. Ilohim, xalqimiz hech qachon urush ko‘rmasin. Bugungi dorilamon kunlar bardavom bo‘lsin.
Eslatib o‘tamiz, bugun viloyat bo‘ylab Ikkinchi jahon urushi qatnashchilari va nogironlariga esdalik sovg‘alarni topshirish marosimlari davom etmoqda.

“Пусть продолжаются мирные дни”
Житель махалли “Буюк турон” города Карши  Ахмат ота Жалилов встретил этой весной свое 94-летие. Живет в окружении внуков и правнуков.  Накануне праздника  особенно оживленно в его доме.
Представители Кашкадарьинского областного кенгаша партии во главе  с заместителем председателя Исполнительного комитета  Политическогго Совета УзЛиДеП Б.Якубова навестили А.Жалилова.
Ахмат ота рассказал о своем жизненном пути, службе в военные годы. На протяжении всей беседы ноднократно говорил о ценности  нынешних мирных дней. Заместитель председателя Исполнительного комитета  Политическогго Совета УзЛиДеП Б.Якубов вручил ветерану памятные подарки партии.
– До ухода на фронт я работал актером в нынешнем Кашкадарьинском областном театре, – сказал Ахмат ота. –Началась война, и я, как и многие соотчественники, пошел воевать. Было очень сложно. Сколько людей погибло на моих глазах. Пусть никогда не будет войны. И пусть всегда продолжаются наши мирные дни.
Посещение участников и инвалидов Второй мировой войны и вручение им памятных подарков продолжается по всей области.