O`zLiDeP deputatlari Angren shahar Kengashi sessiyasiga ichimlik suvi muammosini kiritdi
Xalq deputatlari Angren shahar Kengashidagi O`zLiDeP deputatlik guruhi tashabbusi bilan Angren shahar aholisidan tushgan ko‘psonli murojaatlarni ko‘rib chiqish va ijtimoiy tarmoqlardagi salbiy mulohazalar hamda fikrlarga javob berish maqsadida partiya shahar kengashi raisi Vadim Li boshchiligida ishchi guruh tuzildi.
Guruh tomonidan “Toshkentsuvta’minot” MChJ shahar bo‘limi faoliyati o‘rganib chiqildi, o‘rganish bo‘yicha ma’lumotnoma guruh yig‘ilishida muhokama qilinib, ushbu masala Xalq deputatlari Angren shahar Kengashi qoshidagi “Sanoat, transport, qurilish, kommunal masalalari va aholiga xizmat ko‘rsatish bo‘yicha” doimiy komissiyaga chiqarildi.
Mazkur ma’lumotnoma Kotibiyat mudiri O.Anarov, partiya shahar kengashi ishchi guruh a’zolari, partiya shahar kengashi apparati rahbari M.Narbayeva, shahar hokimi o‘rinbosari Sh.Djumabayev, “Toshkentsuvta’minot” MChJ shahar bo‘limi rahbari Sh.Normatovlar ishtirokida Komissiya yig‘ilishida ko‘rib chiqildi.
Komissiya  xulosasiga ko‘ra, shaharda ichimlik suv ta’minotida jiddiy vaziyat yuzaga kelgani va yozgi mavsumga kelib, bundanda jiddiylashishi mumkinligi inobatga olinib, shahar suv tarmog‘i tizimidagi bugungi holati “qoniqarsiz” deb baholandi va ushbu masala Xalq deputatlari Angren shahar Kengashining 21-sessiyasi kun tartibiga kiritilib, ko‘rib chiqildi.
Sessiyada Komissyaining qaror loyihasi bir ovozdan ma’qullanib, shahardagi suv tarmog‘ida ko‘p yillar davomida yuzaga kelgan muammolarni bartaraf etish uchun “Toshkentsuvta’minot” MChJ shahar bo‘limining imkoni chegaralanganligi va bunga juda ko‘p miqdorda mablag‘ talab etilishi sababli, ushbu masalani Xalq deputatlari Toshkent viloyat Kengashining navbatdagi sessiya kun tartibiga  kiritish to‘g‘risida qaror qabul qilindi.

Депутаты УзЛиДеП внесли на обсуждение самый актуальный вопрос
По инициативе депутатской группы УзЛиДеП в Ангренском городском Кенгаше народных депутатов в целях рассмотрения обращений, поступающих от населения города Ангрен, реагирования на острые проблемы своих избирателей создана рабочая группа во главе с председателем городского кенгаша партии Вадимом Ли.
Группой изучена деятельность городского отдела ООО “Тошкентсувтаъминот”, справка о результатах изучения обсуждалась на собрании группы, этот вопрос представлен в постоянно действующую комиссию «По промышленным, транспортным, строительным, коммунальным вопросам и предоставлению услуг населению» при Ангренском городском Кенгаше народных депутатов.
Справка рассмотрена на заседании Комиссии при участии заведующего секретариатом О.Анаровым, членов рабочей группы городского кенгаша партии, руководителя аппарата городского кенгаша партии М.Нарбаевой, заместителя хокима города Ш.Джумабаева, руководителя городского отделения ООО “Тошкентсувтаъминот” Ш.Норматова.
По заключению Комиссии, в обеспечении города питьевой водой сложилась много проблем, в летний период ситуация обостряется, в этой связи состояние в системе городской сети водоснабжения признано «неудовлетворительной», и этот вопрос был внесен и рассмотрен в повестке дня 21-сессии Ангренского городского кенгаша народных депутатов.
На сессии проект решения Комиссии был единогласно одобрен, для устранения многолетних проблем в городской водной сети и с учетом ограниченности возможностей городского отдела  ООО “Тошкентсувтаъминот” и необходимости больших вложений, принято решение о внесении этого вопроса в повестку дня очередной сессии  Ташкентского областного Кенгаша народных депутатов.