Бухоролик партиядошларимиз O‘zLiDePнинг янгиланган Дастури ва Сайловолди дастури лойиҳаларига ўз таклифларини билдирди
22.07.2019, 18:04
Бухорода O‘zLiDePнинг янгиланган Дастури ва Сайловолди дастури лойиҳалари муҳокамасига бағишланган йиғилиш бўлиб ўтди.
Йиғилишда маҳаллий кенгаш депутатлари, партия фаоллари ҳамда тадбиркор ва ишбилармонлар томонидан 15 га яқин таклифлар билдирилди.
“Хусусий мулкни ҳимоя қилиш ва мулкдорлар ҳуқуқларининг кафолатлари тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикаси Қонунининг ижросини бугун ҳамма жойда ҳам тўлиқ таъминланяпти деб бўлмайди. Шу боис партия фаоллари мутасадди ташкилотлар билан ҳамкорликда Қонун ижросини таъминлашга жиддий киришмоғи зарур. Фақат шу орқали тадбиркор ва мулкдорларнинг манфаатларини ҳимоя қилган, уларнинг самарали фаолият юритишлари учун зарур шароитлар яратган бўламиз, – дейди Бухоро шаҳар хусусий уй-жой мулкдорлари ширкатлари уюшмаси ҳуқуқшуноси Ахтам Исаев.
Йиғилишда “Фаол инвестициялар ва ижтимоий ривожланиш йили”да белгиланган вазифаларни охирига етказиш ҳамда сайловга муносиб тайёргарлик кўриш ва етакчи деган мавқени сақлаб қолиш партиянинг барча бўғиндаги раҳбар ва масъул ходимларидан шахсий жавобгарликни талаб қилиши айтиб ўтилди. Давлат дастурида белгилаб берилган вазифаларни кўнгилдагидек амалга ошириш учун ҳар бир партия вакили масъулиятни чуқур ҳис қилиб, қаттиқ иш олиб бориши кераклиги таъкидланди.
Йиғилишда жорий йилда бўлиб ўтадиган сайловларга қизғин тайёргарлик кўриш бўйича муҳим вазифалар белгилаб олинди.

Член партии из Бухары высказал свои предложения, которые необходимо внести в проекты обновленной Программы и Предвыборной программ партии
26.07.2019, 17:10
Член партии из Бухары  высказал свои предложения, которые необходимо внести в проекты обновленной Программы и Предвыборной программ партии
В Бухаре состоялось заседание, посвященное обсуждению проектов обновленной Программы и Предвыборной программ УзЛиДеП.
На мероприятии депутаты, активисты  партии, предприниматели, деловые люди  выступили с 15 предложениями.
- Нельзя утверждать, что на местах на следуемом уровне   исполняется закон Республики Узбекистан  “О защите частной собственности и гарантиях прав собственников”. В этой связи активисты партии при сотрудничества с должностными организациями  должны обратить серьезное внимание обеспечению исполнения закона. Только таким путем мы сможем создать  условия для защиты интересов предпринимателей и собственников и их эффективной деятельности, - сказал  юрист Ассоциации  товарищест частных собственников  жилья города Бухары  Ахтам Исаев.
На заседании говорили о том, что для окончательного  выполнения задач, намеченных  на  “Год  активных инвестиций и социального развития”, достойной подготовки к выборам и сохранения статуса лидера, от  требуется личная ответственность  от руководителей и ответственных работников  всех звеньев партии. При полном выполнении намеченных в Государственной программе  задач каждый представитель партии должен глубоко осознавать  возложенную на него ответственность и активно работать.
На заседании также  обсуждались задачи по подготовке  к выборам, которые будут проводиться в нынешнем году.