O'zLiDeP Сиёсий Кенгаш аъзолари

O`zLiDeP Съездининг 2021 йил 9 сентябрдаги қарори билан тасдиқланган

ТАДБИРКОРЛАР ВА ИШБИЛАРМОНЛАР ҲАРАКАТИ – ЎЗБЕКИСТОН ЛИБЕРАЛ-ДЕМОКРАТИК ПАРТИЯСИ СИЁСИЙ КЕНГАШИНИНГ ТАРКИБИ

Ф.И.Ш, туғилган йили ва жойи, миллати

Иш жойи ва лавозими

1.                     

Турманов Сағындық Турганбаевич

O’zLiDeP Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши раиси,
Қорақалпоғистон Республикаси Вазирлар Кенгаши Раисининг ўринбосари - Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш вазири

2.                     

Сейтназаров Сарсенбай Ержанович

O’zLiDeP Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши раисининг Кичик бизнес ва фермерлик масалалари бўйича ўринбосари,

 Тахтакўпир туманидаги “Тайимбет” фермер хўжалиги раҳбари, Ўзбекистон Қахрамони

3.                     

Жуманов Муратбай Арепбаевич

O’zLiDeP Қорақалпоғистон Республикаси Кенгаши раисининг Мафкуравий тарғибот-ташвиқот ишлари бўйича ўринбосари,

Қорақалпоғистон Республикаси Вазирлар Кенгаши раисининг Ёшлар сиёсати, ижтимоий ривожлантириш ва маънавий-маърифий ишлар бўйича ўринбосари

4.                     

Хожамуратова Гулайим Толибаевна

Нукус шаҳри “ГУЛИ  МЕД  ФАРМ” хусусий тиббий корхонаси раҳбари

5.                     

Якубов Бахтиёр Султонназирович

O’zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раисининг Ташкилий-партиявий ишлар бўйича ўринбосари

6.                     

Халилова Хуршида Абдувалиевна

O’zLiDeP Андижон вилоят Кенгаши раиси в.б,

Қўрғонтепа тумани “Мурувват” болалар

ногиронлар уйи директори

7.                     

Мадумаров Толибжон Абдумаликович

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати Мудофаа ва хавфсизлик масалалари қўмитаси раиси ўринбосари

8.                     

Набижонов Фарходбек Исроилович

Андижон вилоят фермер, деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгалари Кенгаши раиси

9.                     

Турдиев Содиқжон

Ўзбекистон Республикаси Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш вазирининг ўринбосари,
Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси, Ўзбекистон Қахрамони

10.                 

Каримов Тулкинжон Пайзиевич

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси Мудофаа ва хавфсизлик масалалари қўмитасининг аъзоси

11.                 

Аминов Фармон Мавлонович

O‘zLiDeP Бухоро вилоят Кенгаши раиси,

Бухоро вилоят телерадиокомпанияси директори

12.                 

Алимов Акром Махкамович

O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси аппарати Сиёсий таълим ва партиянинг депутатлик бирлашмалари билан ишлаш бўлими мудири,

Ўзбекистон Тадбиркорлик ва фермерликни қўллаб-қувватлаш маркази директори (ўриндош)

13.                 

Ахмедова Дилбар Бўроновна

O‘zLiDeP Бухоро вилоят Кенгаши раисининг Аёллар масалалари бўйича ўринбосари,

“Тадбиркор аёл” Ўзбекистон ишбилармон аёллар ассоциацияси Бухоро вилоят ҳудудий бўлими раиси

14.                 

Нарзуллаев Алишер Ибодуллаевич

O’zLiDeP Ғиждувон туман Кенгаши раисининг мафкуравий, ташвиқот- тарғибот ишлари бўйича ўринбосари,

Ғиждувон туманидаги “Кулол Устозода” оилавий корхонаси катта устаси

15.                 

Хамраев Шавкат Рахимович

Ўзбекистон Республикаси Сув хўжалиги вазири

16.                 

Холматов Эркин Иргашевич

O`zLiDeP Жиззах вилоят Кенгаши раиси,

Экология ва атроф-муҳитни мухофаза қилиш Жиззах вилояти бошқармаси бошлиғи

17.                 

Алимова Холида Рауфовна

Жиззах вилояти Болалар кўп тармоқли тиббиёт маркази бош шифокори,

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси

18.                 

Одилов Фарход Эргашевич

O`zLiDeP Жиззах вилоят Кенгаши раисининг Ёшлар масалалари бўйича ўринбосари,

Жиззах шаҳридаги “Одил Фарход” кўп тармоқли ишлаб чиқариш хусусий корхонаси раҳбари

19.                 

Рафиқов Қудратилла Мирсагатович

Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси раиси,

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси

20.                 

Эшматов Анорбой Аббасович

Жиззах вилояти фермер, деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгалари Кенгаши раиси, Ўзбекистон Қахрамони

21.                 

Асланов Шухрат Чориевич

O`zLiDeP Қашқадарё вилоят Кенгаши раиси,

 “Ўзнефтгазқазибчиқариш” акциядорлик компаниясига қарашли “Шўртан газ кимё мажмуаси” масъулияти чекланган жамияти директори вазифасини бажарувчи

22.                 

Ғиёсов Сардорбек Мунибиллаевич

O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раисининг

Жамоатчилик билан алоқалар бўйича ўринбосари,

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси Коррупцияга қарши курашиш ва суд-ҳуқуқ масалалари қўмитасининг аъзоси

23.                 

Турсунов Шухрат Хамидович

Қашқадарё вилоят ҳокимининг жамоатчилик билан ишлаш бўйича маслаҳатчиси,

O`zLiDeP Қашқадарё вилоят Кенгаши раисининг ташкилий партиявий ишлар бўйича ўринбосари

24.                 

Жалилов Норқобил Қодирович

“XXI asr” ижтимоий-сиёсий газетаси бош муҳаррири

25.                 

Султанов Алишер Саидаббасович

Ўзбекистон Республикаси энергетика вазири

26.                 

Душанов Яшин Равшанович

O`zLiDeP Навоий вилоят Кенгаши раиси,

Навоий вилояти ҳокимининг ёшлар сиёсати, ижтимоий ривожлантириш ва маънавий-маърифий ишлар бўйича ўринбосари

27.                 

Рахматов Муртаза Ахмедович

“Ўзбекистон пахта-тўқимачилик кластерлари” уюшмаси раиси,

“Bukhara Cotton Textile Cluster” пахта-тўқимачилик корхонаси таъсисчиси,

“Компания Петромаруз” корхонаси директорлар Кенгаши раиси,

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси

28.                 

Санақулов Қувондиқ Санақулович

“Навоий тоғ-металлургия” комбинати бош директори,

Навоий давлат кончилик институти ректори (ўриндошлик асосида),

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси, Ўзбекистон Қахрамони

29.                 

Аслонов Абдулло Убайдуллоевич

O’zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раисининг Ёшлар ва тадбиркорлик масалалари бўйича ўринбосари, партия «Ёшлар қаноти» Жамоатчилик Кенгаши раиси, Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси Халқаро ишлар ва парламентлараро алоқалар қўмитасининг аъзоси, Ёшлар масалалари бўйича комиссияси раиси

30.                 

Ҳамроева Махфуза Исломовна

Навоий вилояти “Она ва бола скрининги” маркази директори

31.                 

Умурзаков Сардор Уктамович

Ўзбекистон Республикаси Бош вазирининг инвестициялар ва ташқи иқтисодий алоқалар масалалари бўйича ўринбосари

32.                 

Мўминов Солижон Джалилович

O`zLiDeP Наманган вилоят Кенгаши раиси,

Наманган вилоят Кардиология илмий маркази директори

33.                 

Отаходжаев Анвар Хожаханович

Чортоқ тумани ҳокими

34.                 

Дадабаев Ботир Эргашевич

Наманган шаҳар "Ifoda Agro Kimyo Himoya" масъулияти чекланган жамияти директори ўринбосари

35.                 

Мирзамова Барнохон Косимбаевна

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Аграр ва сув хўжалиги масалалари қўмитаси аъзоси

36.                 

Нугманов Собит Самсоқжонович

O’zLiDeP Наманган вилоят Кенгаши раисининг Кичик бизнес ва фермерлик масалалари бўйича ўринбосари,

“AGRITEC” масъулияти чекланган жамияти шаклидаги қўшма корхонаси кенгаши раиси

37.                 

Юлдашев Шерали Мамараимович

O’zLiDeP Самарқанд вилоят Кенгаши раиси,

Халқ депутатлари Самарқанд вилоят Кенгаши котибияти мудири

38.                 

Файзилов Мехрож Мусинжонович

Жомбой туманидаги “Мароқанд мева сабзавот” масъулияти чекланган жамияти бош директори

39.                 

Қобилов Рустам Ражаббойевич

O’zLiDeP Самарқанд вилоят Кенгаши раисининг Ёшлар масалалари бўйича ўринбосари,

Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат хизматини ривожлантириш агентлигининг Самарқанд вилояти филиали раҳбари

40.                 

Холмухаммедов Муродилло Махмудович

Ўзбекистон Республикаси Бандлик ва меҳнат муносабатлари вазирлиги ҳузуридаги Меҳнат бозори тадқиқотлари институтининг директори

41.                 

Хўжаёров Бахтиёр

O‘zLiDeP Самарқанд вилоят Кенгаши раисининг Мафкуравий тарғибот-ташвиқот ишлари бўйича ўринбосари,

Самарқанд давлат университети “Математик моделлаштириш ва комплекс дастурлаштириш” кафедраси мудири

42.                 

Шадманов Адхам Хурсанбаевич

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатасининг Коррупцияга қарши курашиш ва суд-ҳуқуқ масалалари қўмитаси аъзоси

43.                 

Сулаймонов Ботиржон Абдушукирович

O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси аъзоси

44.                 

Сотиболдиев Улуғбек Норхожаевич

O`zLiDeP Сирдарё вилоят Кенгаши раиси,

“BEK HOLDING” қўшма корхонаси бош директори,

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси

45.                 

Каттаханова Дилнозахон Собир қизи

Ўзбекистон Республикаси ёшлар ишлари агентлиги директори ўринбосари

46.                 

Икрамов Адхам Ильхамович

Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси раиси

47.                 

Мирзақулов Ботиржон Казакбаевич

Сирдарё туман ҳокими

48.                 

Искандаров Эркин Бўриевич

Ўзбекистон Республикаси Қурилиш вазирининг компонент назорати бўйича маслахатчиси

49.                 

Рўзиев Алишер Абдумўминович

O`zLiDeP Сурхондарё вилояти Кенгаши раиси,

O`zLiDeP Сурхондарё вилояти Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари – аппарат раҳбари

50.                 

Тажиев  Бахадир Садуллаевич

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Сенати Аграр, сув хўжалиги масалалари ва экология қўмитаси раиси

51.                 

Саидов Сирожиддин Салохович

Ўзбекистон Ёзувчилар уюшмаси раиси,

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси

52.                 

Нарзуллаев Ахмад Имидович

Денов туманидаги “Лочин” фермер хўжалиги раҳбари, Ўзбекистон Қахрамони

53.                 

Нематуллаев Рустам Хушбокович

O’zLiDeP Сурхондарё вилоят Кенгаши раисининг Кичик бизнес ва фермерлик масалалари бўйича ўринбосари,

“Cурхон Керамикс”маъсуляти чекланган жамияти директори

54.                 

Тошкулов Абдукодир Хамидович

Ўзбекистон Республикаси олий ва ўрта махсус таълим вазири

55.                 

Шукуров Элбек Хабибуллаевич

Сергели туман ҳокими

56.                 

Камолов Раҳматулло Ибрагимович

O‘zLiDeP Фарғона вилоят Кенгаши раиси,

Тошлоқ тумани “Камалов Рахматуллоҳ” номли кўп тармоқли наслли чорвачилик фермер хўжалиги раҳбари

57.                 

Абдуллаев Алишер Абдухашимович

«Power Cable Technology» МЧЖ ишлаб чикариш буйича директор ўринбосари

58.                 

Ахмедов Аббас Ядгарович

“Куч” акциядорлик жамият бошқаруви раиси

59.                 

Джурабаев Абдукаххор Абдувахидович

Тошлоқ туман ҳокими,

Фарғона вилояти Пахта тўқимачилик кластери тизимидаги “Expo Kolor Print Tex” масъулияти чекланган жамияти бош директори

60.                 

Ходжаева Мавлудахон Исламовна

O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаш Ижроия қўмитаси раисининг Аёллар масалалари бўйича ўринбосари,

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси Меҳнат ва ижтимоий масалалар қўмитаси раиси

61.                 

Файзуллаев Ислам Рустамович

O‘zLiDeP Хоразм вилоят Кенгаши раиси,

Хоразм вилояти давлат ўрмон хўжалиги директори

62.                 

Джумамуратова Клара Шахназаровна

 “Феруз-Хоразм” тикувчилик акциядорлик жамияти бошқаруви раиси

63.                 

Жуманиязов Сабир Маткаримович

“Uzavto MOTORS” акциядорлик жамияти Хоразм вилоят филиали директори

64.                 

Мамаджанов Фарход Фахриддинович

“UZTEX” текстиль корхоналар гуруҳи директорлар кенгаши раиси

65.                 

Ходжаев Жамшид Абдухакимович

Ўзбекистон Республикаси Қишлоқ хўжалиги вазири

66.                 

Файзиев Тўлқинжон Обидович

O`zLiDeP Тошкент вилоят Кенгаши раисининг биринчи ўринбосари - аппарати раҳбари,
O`zLiDeP Тошкент вилоят Кенгаши раиси

67.                 

Абдуллаев Абдулазиз Абуталипович

Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси сектор мудири

68.                 

Акрамова Мухлиса Мансуровна

“KAPITAL LUX TRANS” масъулияти чекланган жамияти бош директорининг ўринбосари

69.                 

Муротова Лола Неъматовна

Олтиариқ тумани “Нурли Обод” фермер хўжалиги бошлиғи,

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси, Ўзбекистон Қахрамони

70.                 

Махмудова Гулнора Ғуломназаровна

«Тадбиркор аёл» Ўзбекистон ишбилармон аёллар ассоциацияси раиси

71.                 

Худайбердиев Зафар Рахимович

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси

Инновацион ривожланиш, ахборот сиёсати ва ахборот технологиялари

масалалари қўмитасининг аъзоси

72.                 

Шин Агрепина Васильевна

Ўзбекистон Республикаси мактабгача таълим вазири

73.                 

Пак Виктор Николаевич

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси Бюджет ва иқтисодий ислоҳотлар қўмитаси аъзоси

74.                 

Файзиева Дилором Хуснитдиновна

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси Халқаро ишлар ва парламентлараро алоқалар қўмитаси раиси

75.                 

Садиков Шухрат Муҳамаджонович

Вақтинча ишсиз

76.                 

Хаитов Актам Ахмадович

O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раиси,

Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Спикерининг ўринбосари, O‘zLiDeP фракцияси раҳбари,  Ўзбекистон фермер, деҳқон хўжаликлари ва томорқа ер эгалари Кенгаши раиси

77.                 

Шоумаров Дилшод Шавкатович

O’zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси раисининг мафкуравий ва тарғибот-ташвиқот ишлари бўйича ўринбосари,

“Юксалиш” умуммиллий Ҳаракати Тошкент шаҳар бўлинмаси раҳбари,

“Dimax саноат-савдо кўргазма бизнес маркази” Кузатув Кенгаши раиси

78.                 

Арипов Абдулла Нигматович

Ўзбекистон Республикаси Бош вазири

79.                 

Ортиқхўжаев Жаҳонгир Обидович

Тошкент шаҳар ҳокими

80.                 

Назаров Тўрабек Турсунович

 “Тошкентмебель” масъулияти чекланган жамияти бошқаруви раиси

81.                 

Насретдинов Саидолим Саидакмалович

O‘zLiDeP Яшнобод туман Кенгаши раиси,

“Nova Insurans” масъулияти чекланган жамияти директори

82.                 

Мелибоев Жамолиддин Абдисалимович

O‘zLiDeP Сиёсий Кенгаши Ижроия қўмитаси аппарати раҳбари

83.                 

Исмоилов Аваз Хамитович

O’zLiDeP Сергели туман Кенгаши раиси,

“Green World” қўшма корхонаси бош директори

84.                 

Фозилов Равшан Абдулхайевич

O`zLiDeP Тошкент шаҳар Кенгаши раиси,

 “Feruz-servis” хусусий корхонаси директори

85.                 

Юсупова Рената Анваровна

O’zLiDeP Юнусобод туман Кенгаши раиси,

"TORGOVOYE ОBORUDOVANIYE" масъулияти чекланган жамияти директори