O'zLiDeP Siyosiy Kengash a'zolari

O`zLiDeP Syezdining 2022-yil 14-noyabrdagi sentyabrdagi qarori bilan tasdiqlangan

TADBIRKORLAR VA ISHBILARMONLAR HARAKATI – O‘ZBEKISTON LIBERAL-DEMOKRATIK PARTIYASI SIYOSIY KENGASHINING TARKIBI

F.I.Sh, tug‘ilgan yili va joyi, millati

Ish joyi va lavozimi

1.                     

Turmanov

Sag‘ыndыq Turganbayevich

1982 yil,

Qo‘ng‘irot tumani,

o‘zbek

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Mahalla va nuroniylarni qo‘llab-quvvatlash vaziri,

O’zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisi

2.                     

Seytnazarov Sarsenbay Yerjanovich

1960 yil,

Taxtako‘pir tumani,

qoraqalpoq

Taxtako‘pir tumanidagi “Tayimbet” fermer xo‘jaligi rahbari

3.                     

Jumanov

Muratbay Arepbayevich

1970 yil,

Nukus shahri,

qoraqalpoq

O’zbekiston Fanlar akademiyasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘limi rahbari,

O’zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisining Jamoatchilik bilan aloqalar va mafkuraviy ishlari bo‘yicha o‘rinbosari

4.                     

Xojamuratova Gulayim Tolibayevna

1961 yil,

Nukus shahri,

qoraqalpoq

Nukus shahri “GULI  MYeD  FARM” xususiy tibbiy korxonasi rahbari

5.                     

Yakubov

Baxtiyor

Sultonnazirovich

1969 yil,

To‘rtko‘l tumani,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Tashkiliy-partiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

6.                     

Xalilova Xurshida Abduvaliyevna

1959 yil,

Xitoy Xalq Respublikasi,

Urumchi shahri

O’zLiDeP Andijon viloyat Kengashi raisi

7.                     

Madumarov

Tolibjon Abdumalikovich

1959 yil,

Paxtaobod tumani,

o‘zbek

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasi raisi o‘rinbosari

8.                     

Nabijonov

Farxodbek Isroilovich

1974 yil,

Baliqchi tumani,

o‘zbek

Andijon viloyat fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi

9.                     

Turdiyev Sodiqjon

1952 yil,

Shahrixon tumani,

o‘zbek

O’zbekiston Respublikasi Mahalla va nuroniylarni qo‘llab-quvvatlash

vazirining birinchi o‘rinbosari,

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi huzuridagi Faxriylar kengashi

raisi,
O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

10.                 

Karimov Tulkinjon Payziyevich

1968 yil,

Andijon shahri,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasining a’zosi

11.                 

Aminov Farmon Mavlonovich

1958 yil,

Buxoro shahri,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisi,

Buxoro viloyat teleradiokompaniyasi direktori

12.                 

Alimov Akrom Maxkamovich

1967 yil,

Toshkent shahri,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi apparati Siyosiy ta’lim va partiyaning deputatlik birlashmalari bilan ishlash bo‘limi mudiri,

O’zbekiston Tadbirkorlik va fermerlikni qo‘llab-quvvatlash markazi direktori (o‘rindosh)

13.                 

Axmedova Dilbar Bo‘ronovna

1961 yil,

Denov tumani,

o‘zbek

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisining Ayollar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

“Tadbirkor ayol” O’zbekiston ishbilarmon ayollar assotsiatsiyasi Buxoro viloyat hududiy bo‘limi raisi

14.                 

Narzullayev Alisher Ibodullayevich

1953 yil,

G’ijduvon tumani,

o‘zbek

O’zLiDeP G’ijduvon tuman Kengashi raisining Jamoatchilik bilan aloqalar va mafkuraviy, ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

G’ijduvon tumanidagi “Kulol Ustozoda” oilaviy korxonasi katta ustasi

15.                 

Xamrayev

Shavkat Raximovich

1964 yil,

Buxoro shahri,

o‘zbek

O’zbekiston Respublikasi Suv xo‘jaligi vaziri

16.                 

Xolmatov Erkin Irgashevich

1946 yil,

Zomin tumani,

o‘zbek

O`zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi raisi,

Ekologiya va atrof-muhitni muxofaza qilish Jizzax viloyati boshqarmasi boshlig‘i

17.                 

Alimova Xolida Raufovna

1951 yil,

Toshkent shahri,

o‘zbek

Jizzax viloyati Bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

18.                 

Odilov Farxod Ergashevich

1962 yil,

Jizzax tumani,

o‘zbek

O`zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi raisining Yoshlar va tadbirkorlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

O’zbekiston veteran, jangchi faxriylar va nogironlar Jizzax viloyati bo‘limi raisi,

“Odil Farxod” ko‘p tarmoqli ishlab chiqarish xususiy korxonasi rahbari

19.                 

Rafiqov Qudratilla Mirsagatovich

1947 yil,

Guliston tumani,

o‘zbek

O’zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi raisi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

20.                 

Eshmatov Anorboy Abbasovich

1958 yil,

Bulung‘ur tumani,

o‘zbek

Jizzax viloyati fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi

21.                 

Aslanov Shuxrat Choriyevich

1978 yil,

Qarshi shaxri,

o‘zbek

O’zLiDeP Qashqadaryo viloyat Kengashi raisi,

“O’zneftgazqazibchiqarish” aksiyadorlik kompaniyasiga qarashli “Sho‘rtan gaz kimyo majmuasi” mas’uliyati cheklangan jamiyati

bosh direktori

22.                 

G’iyosov Sardorbek Munibillayevich

1990 yil,

To‘raqo‘rg‘on tumani,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining

Jamoatchilik bilan aloqalar bo‘yicha o‘rinbosari,

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasining a’zosi

23.                 

Tursunov Shuxrat Xamidovich

1961  yil,

Qarshi tumani,

o‘zbek

Qashqadaryo viloyat mahalla va nuroniylarni qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi boshlig‘i,

O`zLiDeP Qashqadaryo viloyat Kengashi raisining tashkiliy partiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

24.                 

Jalilov Norqobil Qodirovich

1961 yil,

Kitob tumani,
o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

“XXI asr” ijtimoiy-siyosiy gazetasi bosh muharriri

25.                 

Sultanov

Alisher Saidabbasovich

1967 yil,

Toshkent shahri,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi a’zosi

26.                 

Dushanov

Yashin Ravshanovich

1979 yil,

Navbahor tumani,

o‘zbek

O`zLiDeP Navoiy viloyat Kengashi raisi,

Navoiy viloyati hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

27.                 

Raxmatov Murtaza Axmedovich

1958 yil,

G’ijduvon tumani,

o‘zbek

“O’zbekiston paxta-to‘qimachilik klasterlari" uyushmasining raisi,

"Bukhara Cotton Textile Cluster" paxta-to‘qimachilik korxonasi ta’sischisi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

28.                 

Sanaqulov

Quvondiq Sanaqulovich

1957 yil,

Payariq tumani,

o‘zbek

“Navoiy kon-metallurgiya” kombinati aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi-bosh direktori,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

29.                 

Aslonov Abdullo Ubaydulloyevich

1984 yil,

Samarqand viloyati, Samarqand tumani,

o‘zbek

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining yoshlar va tadbirkorlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, partiya «Yoshlar qanoti» Jamoatchilik Kengashi raisi,

O’zbekiston Respublikasi Sportni rivojlantirish vazirining o‘rinbosari

30.                 

Hamroyeva

Maxfuza Islomovna

1969 yil,

G’ijduvon tumani,

o‘zbek

Navoiy viloyati “Ona va bola skriningi” markazi direktori

31.                 

Umurzakov

Sardor Uktamovich

1977 yil,

Toshkent shahri,

o‘zbek

O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi rahbari

32.                 

Mo‘minov

Solijon Djalilovich

1970 yil,

Namangan shahri,

o‘zbek

O`zLiDeP Namangan viloyat Kengashi raisi,

Namangan viloyat Kardiologiya ilmiy markazi direktori

33.                 

Otaxodjayev

Anvar Xojaxanovich

1972 yil,

Namangan shahri,

o‘zbek

Chortoq tumani hokimi

34.                 

Dadabayev

Botir Ergashevich

1969 yil,

Namangan shahri,

o‘zbek

Namangan shahar "Ifoda Agro Kimyo Himoya" mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori o‘rinbosari

35.                 

Mirzamova

Barnoxon Kosimbayevna

1975 yil,

Uychi tumani,

o‘zbek

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi a’zosi

36.                 

Nugmanov

Sobit Samsoqjonovich

1960 yil,

Namangan shahri,

o‘zbek

 O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

 “AGRITEC” mas’uliyati cheklangan jamiyati shaklidagi qo‘shma korxonasi kengashi raisi

37.                 

Karimov Zafar Nurullayevich

1973 yil,

Samarqand viloyati, Urgut tumani,

o‘zbek

O`zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisi,

Xalq deputatlari Samarqand viloyat Kengashi kotibiyati mudiri

38.                 

Fayzilov

Mexroj Musinjonovich

1975 yil,

Samarqand shahri,

o‘zbek

Jomboy tumanidagi “Maroqand meva sabzavot” mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori

39.                 

Qobilov

Rustam Rajabboyevich

1984 yil,

Tayloq tumani,

o‘zbek

O’zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisining Yoshlar va tadbirkorlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

Samarqand viloyat hokimining turizm, sport, madaniyat, madaniy meros va ommaviy kommunikatsiyalar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari - viloyat turizm va sport bosh boshqarmasi boshlig‘i

40.                 

Xolmuxammedov Murodillo Maxmudovich

1956 yil,

Urgut tumani,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O’zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi huzuridagi Mehnat bozori tadqiqotlari instituti direktori

41.                 

Xo‘jayorov Baxtiyor

1951 yil,

Payariq tumani,

o‘zbek

O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisining Jamoatchilik bilan aloqalar va mafkuraviy ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

Samarqand davlat universiteti “Matematik modellashtirish” kafedrasi mudiri

42.                 

Shadmanov

Adxam Xursanbayevich

1965 yil,

Toshkent shahar,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasi a’zosi

43.                 

Yuldashev

Sherali Mamaraimovich

1971 yil,

Xatirchi tumani,

o‘zbek

“Sharq sanoat konserini” direktori o‘rinbosari

44.                 

Sotiboldiyev

Ulug‘bek Norxojayevich

1976 yil,

Qozog‘iston Respublikasi,

Chimkent shahri,

o‘zbek

O`zLiDeP Sirdaryo viloyat Kengashi raisi,

“BEK HOLDING” qo‘shma korxonasi bosh direktori,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

45.                 

Kattaxanova Dilnozaxon Sobir qizi

1991 yil,

Toshkent shahri,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O’zbekiston Respublikasi yoshlar ishlari agentligi direktori o‘rinbosari

46.                 

Ikramov

Adxam Ilxamovich

1968 yil,

Toshkent shahri,

o‘zbek

O’zbekiston Respublikasi Sportni rivojlantirish vaziri

47.                 

Mirzaqulov Botirjon Kazakbayevich

1970 yil,

Sirdaryo tumani,

o‘zbek

Sirdaryo tuman hokimi

48.                 

Iskandarov

Erkin Bo‘riyevich

1966 yil,

Kasbi tumani,

o‘zbek

O’zbekiston Respublikasi Qurilish vazirining komponent nazorati bo‘yicha maslaxatchisi

49.                 

Ro‘ziyev

Alisher Abdumo‘minovich

1968 yil,

Qarshi shahri,

o‘zbek

O`zLiDeP Surxondaryo viloyati Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari – apparat rahbari,

viloyat Kengashi raisi vazifasini vaqtincha bajaruvchisi 

50.                 

Tajiyev

 Baxadir Sadullayevich

1958 yil,

Shovot tumani,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati Agrar, suv xo‘jaligi masalalari va ekologiya qo‘mitasi raisi

51.                 

Saidov

Sirojiddin Saloxovich

1958 yil,

Sariosiyo tumani,

o‘zbek

O’zbekiston Yozuvchilar uyushmasi raisi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

52.                 

Narzullayev

 Axmad Imidovich

1956 yil,

Denov tumani,

o‘zbek

Denov tuman Fermer Dexqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi,

Denov tumanidagi “Lochin” fermer xo‘jaligi rahbari

 

53.                 

Nematullayev

Rustam Xushbokovich

1977 yil,

Qiziriq tumani,

o‘zbek

“Curxon qog‘oz qayta ishlash” ma’sulyati cheklangan jamiyati direktori

54.                 

Toshkulov

Abdukodir Xamidovich

1976 yil,

Boysun tumani,

tojik

O’zbekiston Respublikasi oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri

55.                 

Shukurov

Elbek Xabibullayevich

1988 yil,

Toshkent shahri,

o‘zbek

Sergeli tuman hokimi

56.                 

Kamolov

Rahmatullo Ibragimovich

1956 yil,

Marg‘ilon shahri,

o‘zbek

O‘zLiDeP Farg‘ona viloyat Kengashi raisi,

Toshloq tumani “Kamalov Raxmatulloh” nomli ko‘p tarmoqli naslli chorvachilik fermer xo‘jaligi rahbari

57.                 

Vaxabov  Davron  Abdujalalovich

1981 yil,

Toshkent viloyati,

Quyichirchiq tumani,

o‘zbek

 

O’zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi,

Toshkent to‘qimachilik va yengil sanoat instituti rektori

58.                 

Axmedov

Abbas Yadgarovich

1960 yil,

Qo‘qon shahri,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

“Kuch” aksiyadorlik jamiyat boshqaruvi raisi

59.                 

Djurabayev

Abdukaxxor Abduvaxidovich

1980 yil,

Farg‘ona shahri,

o‘zbek

Toshloq tuman hokimi,

Farg‘ona viloyati Paxta to‘qimachilik klasteri tizimidagi “Expo Kolor Print Tex” mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori

60.                 

Xodjayeva

Mavludaxon Islamovna

1962 yil,

O’zbekiston tumani,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengash Ijroiya qo‘mitasi raisining Ayollar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi

Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi raisi

61.                 

Fayzullayev

Islam Rustamovich

1967 yil,

Xiva tumani,

o‘zbek

O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari – apparat rahbari, viloyat Kengashi raisi vazifasini vatincha bajaruvchisi

62.                 

Djumamuratova Klara Shaxnazarovna

1961 yil,

Urganch shahri,

o‘zbek

 “Feruz-Xorazm” tikuvchilik aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

63.                 

Jumaniyazov

 Sabir Matkarimovich

1963 yil,

Xiva tumani,

o‘zbek

“Uzavto MOTORS” aksiyadorlik jamiyati Xorazm viloyat filiali direktori

64.                 

Mamadjanov

Farxod Faxriddinovich

1976 yil,

Toshkent shahri,

o‘zbek

“UZTEX” tekstil korxonalar guruhi direktorlar kengashi raisi

65.                 

Xodjayev

Jamshid Abduxakimovich

1979 yil,

Qo‘qon shahri,

o‘zbek

O’zbekiston bosh vazirining investitsiyalar va tashqi iqtisodiy aloqalar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari

66.                 

Fayziyev

To‘lqinjon Obidovich

1958 yil,

Qo‘rg‘ontepa tumani,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O`zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari - apparati rahbari, viloyat Kengashi raisi vazifasini vaqtincha bajaruvchisi

67.                 

Abdullayev

Abdulaziz Abutalipovich

1972 yil,

Toshkent shahri,

o‘zbek

O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi sektor mudiri

68.                 

Akramova

Muxlisa Mansurovna

1960 yil,

Toshkent shahar,

o‘zbek

“KAPITAL LUX TRANS” mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktorining o‘rinbosari

69.                 

Umarova Xilola Uktamovna

1988 yil,

Olmoniya Respublikasi,

Vaymer shahri,

o‘zbek

O’zbekiston Respublikasi Prezident ta’lim muassasalari agentligi direktori,

Muhammad al-Xorazmiy nomidagi axborot-kommunikatsiya texnologiyalari yo‘nalishiga oid fanlarni chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktab direktori

70.                 

Maxmudova

Gulnora G’ulomnazarovna

1964 yil,

Sayxunobod tumani,

o‘zbek

«Tadbirkor ayol» O’zbekiston ishbilarmon ayollar assotsiatsiyasi raisi

71.                 

Xudayberdiyev Zafar Raximovich,

1968 yil,

Namangan viloyati, Norin tumani,
o‘zbek

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi,

 O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi

Innovatsion rivojlanish, axborot siyosati va axborot texnologiyalari

masalalari qo‘mitasining a’zosi

72.                 

Shin

 Agrepina Vasilevna

1958 yil,

Guliston tumani,

koreys

O’zbekiston Respublikasi maktabgacha ta’lim vaziri

73.                 

Pak

Viktor Nikolayevich

1958 yil,

Bekobod tumani,

koreys

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi

74.                 

Fayziyeva

Dilorom Xusnitdinovna

1962 yil,

Toshkent shahar,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi raisi

75.                 

Sadikov

Shuxrat

Muhamadjonovich

1969 yil,

O’rtachirchiq tumani,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi a’zosi

76.                 

Xaitov

Aktam Axmadovich

1974 yil,

Kitob tumani,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari, O‘zLiDeP fraksiyasi rahbari,  O’zbekiston fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi

77.                 

Shoumarov

 Dilshod Shavkatovich

1964 yil,

Toshkent shahar,

o‘zbek

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining mafkuraviy va targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

“Yuksalish” umummilliy Harakati Toshkent shahar bo‘linmasi rahbari,

“Dimax sanoat-savdo ko‘rgazma biznes markazi” Kuzatuv Kengashi raisi

78.                 

Aripov

Abdulla Nigmatovich

O’zbekiston Respublikasi Bosh vaziri

79.                 

Artikxodjayev Jaxongir Abidovich

1975 yil,

Toshkent shahri

Toshkent shahar hokimi

80.                 

Nazarov

To‘rabek Tursunovich

1955 yil,

Toshkent shahri,

o‘zbek

“Toshkentmebel” mas’uliyati cheklangan jamiyati boshqaruvi raisi

81.                 

Nasretdinov Saidolim Saidakmalovich

1970 yil,

Toshkent shahri,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zLiDeP Yashnobod tuman Kengashi raisi,

“O’zagrosug‘urta” aksiyadorlik jamiyati boshqaruv raisi o‘rinbosari

82.                 

Meliboyev Jamoliddin Abdisalimovich

1984 yil,

Uchko‘prik tumani,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi apparati rahbari

83.                 

Ismoilov

Avaz Xamitovich

1966 yil,

Toshkent shahri,

o‘zbek

O’zLiDeP Sergeli tuman Kengashi raisi,

“Green World” qo‘shma korxonasi bosh direktori

84.                 

Fozilov

 Ravshan Abdulxayevich

1961 yil,

O’rta Chirchiq tumani,

o‘zbek

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O`zLiDeP Toshkent shahar Kengashi raisi,

 “Feruz-servis” xususiy korxonasi direktori

85.                 

Yusupova

Renata Anvarovna

1979 yil,

Toshkent shahar,

tatar

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi,

O’zLiDeP Yunusobod tuman Kengashi raisi,

"TORGOVOYE OBORUDOVANIYE" mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori