O'zLiDeP Siyosiy Kengash a'zolari

O`zLiDeP Syezdining 2021-yil 9 sentyabrdagi qarori bilan tasdiqlangan

TADBIRKORLAR VA ISHBILARMONLAR HARAKATI – O‘ZBEKISTON LIBERAL-DEMOKRATIK PARTIYASI SIYOSIY KENGASHINING TARKIBI

F.I.Sh, tug‘ilgan yili va joyi, millati

Ish joyi va lavozimi

1.                     

Turmanov Sag‘ыndыq Turganbayevich

O’zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisi,
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi Raisining o‘rinbosari - Mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash vaziri

2.                     

Seytnazarov Sarsenbay Yerjanovich

O’zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisining Kichik biznes va fermerlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

 Taxtako‘pir tumanidagi “Tayimbet” fermer xo‘jaligi rahbari, O’zbekiston Qaxramoni

3.                     

Jumanov Muratbay Arepbayevich

O’zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisining Mafkuraviy targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisining Yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

4.                     

Xojamuratova Gulayim Tolibayevna

Nukus shahri “GULI  MYeD  FARM” xususiy tibbiy korxonasi rahbari

5.                     

Yakubov Baxtiyor Sultonnazirovich

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Tashkiliy-partiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

6.                     

Xalilova Xurshida Abduvaliyevna

O’zLiDeP Andijon viloyat Kengashi raisi v.b,

Qo‘rg‘ontepa tumani “Muruvvat” bolalar

nogironlar uyi direktori

7.                     

Madumarov Tolibjon Abdumalikovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasi raisi o‘rinbosari

8.                     

Nabijonov Farxodbek Isroilovich

Andijon viloyat fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi

9.                     

Turdiyev Sodiqjon

O’zbekiston Respublikasi Mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash vazirining o‘rinbosari,
O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi, O’zbekiston Qaxramoni

10.                 

Karimov Tulkinjon Payziyevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mudofaa va xavfsizlik masalalari qo‘mitasining a’zosi

11.                 

Aminov Farmon Mavlonovich

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisi,

Buxoro viloyat teleradiokompaniyasi direktori

12.                 

Alimov Akrom Maxkamovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi apparati Siyosiy ta’lim va partiyaning deputatlik birlashmalari bilan ishlash bo‘limi mudiri,

O’zbekiston Tadbirkorlik va fermerlikni qo‘llab-quvvatlash markazi direktori (o‘rindosh)

13.                 

Axmedova Dilbar Bo‘ronovna

O‘zLiDeP Buxoro viloyat Kengashi raisining Ayollar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

“Tadbirkor ayol” O’zbekiston ishbilarmon ayollar assotsiatsiyasi Buxoro viloyat hududiy bo‘limi raisi

14.                 

Narzullayev Alisher Ibodullayevich

O’zLiDeP G’ijduvon tuman Kengashi raisining mafkuraviy, tashviqot- targ‘ibot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

G’ijduvon tumanidagi “Kulol Ustozoda” oilaviy korxonasi katta ustasi

15.                 

Xamrayev Shavkat Raximovich

O’zbekiston Respublikasi Suv xo‘jaligi vaziri

16.                 

Xolmatov Erkin Irgashevich

O`zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi raisi,

Ekologiya va atrof-muhitni muxofaza qilish Jizzax viloyati boshqarmasi boshlig‘i

17.                 

Alimova Xolida Raufovna

Jizzax viloyati Bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi bosh shifokori,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

18.                 

Odilov Farxod Ergashevich

O`zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi raisining Yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

Jizzax shahridagi “Odil Farxod” ko‘p tarmoqli ishlab chiqarish xususiy korxonasi rahbari

19.                 

Rafiqov Qudratilla Mirsagatovich

O’zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi raisi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

20.                 

Eshmatov Anorboy Abbasovich

Jizzax viloyati fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi, O’zbekiston Qaxramoni

21.                 

Aslanov Shuxrat Choriyevich

O`zLiDeP Qashqadaryo viloyat Kengashi raisi,

 “O’zneftgazqazibchiqarish” aksiyadorlik kompaniyasiga qarashli “Sho‘rtan gaz kimyo majmuasi” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori vazifasini bajaruvchi

22.                 

G’iyosov Sardorbek Munibillayevich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining

Jamoatchilik bilan aloqalar bo‘yicha o‘rinbosari,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasining a’zosi

23.                 

Tursunov Shuxrat Xamidovich

Qashqadaryo viloyat hokimining jamoatchilik bilan ishlash bo‘yicha maslahatchisi,

O`zLiDeP Qashqadaryo viloyat Kengashi raisining tashkiliy partiyaviy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

24.                 

Jalilov Norqobil Qodirovich

“XXI asr” ijtimoiy-siyosiy gazetasi bosh muharriri

25.                 

Sultanov Alisher Saidabbasovich

O’zbekiston Respublikasi energetika vaziri

26.                 

Dushanov Yashin Ravshanovich

O`zLiDeP Navoiy viloyat Kengashi raisi,

Navoiy viloyati hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari

27.                 

Raxmatov Murtaza Axmedovich

“O’zbekiston paxta-to‘qimachilik klasterlari” uyushmasi raisi,

“Bukhara Cotton Textile Cluster” paxta-to‘qimachilik korxonasi ta’sischisi,

“Kompaniya Petromaruz” korxonasi direktorlar Kengashi raisi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

28.                 

Sanaqulov Quvondiq Sanaqulovich

“Navoiy tog‘-metallurgiya” kombinati bosh direktori,

Navoiy davlat konchilik instituti rektori (o‘rindoshlik asosida),

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi, O’zbekiston Qaxramoni

29.                 

Aslonov Abdullo Ubaydulloyevich

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining Yoshlar va tadbirkorlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari, partiya «Yoshlar qanoti» Jamoatchilik Kengashi raisi, O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasining a’zosi, Yoshlar masalalari bo‘yicha komissiyasi raisi

30.                 

Hamroyeva Maxfuza Islomovna

Navoiy viloyati “Ona va bola skriningi” markazi direktori

31.                 

Umurzakov Sardor Uktamovich

O’zbekiston Respublikasi Bosh vazirining investitsiyalar va tashqi iqtisodiy aloqalar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari

32.                 

Mo‘minov Solijon Djalilovich

O`zLiDeP Namangan viloyat Kengashi raisi,

Namangan viloyat Kardiologiya ilmiy markazi direktori

33.                 

Otaxodjayev Anvar Xojaxanovich

Chortoq tumani hokimi

34.                 

Dadabayev Botir Ergashevich

Namangan shahar "Ifoda Agro Kimyo Himoya" mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori o‘rinbosari

35.                 

Mirzamova Barnoxon Kosimbayevna

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi a’zosi

36.                 

Nugmanov Sobit Samsoqjonovich

O’zLiDeP Namangan viloyat Kengashi raisining Kichik biznes va fermerlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

“AGRITEC” mas’uliyati cheklangan jamiyati shaklidagi qo‘shma korxonasi kengashi raisi

37.                 

Yuldashev Sherali Mamaraimovich

O’zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisi,

Xalq deputatlari Samarqand viloyat Kengashi kotibiyati mudiri

38.                 

Fayzilov Mexroj Musinjonovich

Jomboy tumanidagi “Maroqand meva sabzavot” mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori

39.                 

Qobilov Rustam Rajabboyevich

O’zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisining Yoshlar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

O’zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligining Samarqand viloyati filiali rahbari

40.                 

Xolmuxammedov Murodillo Maxmudovich

O’zbekiston Respublikasi Bandlik va mehnat munosabatlari vazirligi huzuridagi Mehnat bozori tadqiqotlari institutining direktori

41.                 

Xo‘jayorov Baxtiyor

O‘zLiDeP Samarqand viloyat Kengashi raisining Mafkuraviy targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

Samarqand davlat universiteti “Matematik modellashtirish va kompleks dasturlashtirish” kafedrasi mudiri

42.                 

Shadmanov Adxam Xursanbayevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasi a’zosi

43.                 

Sulaymonov Botirjon Abdushukirovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi a’zosi

44.                 

Sotiboldiyev Ulug‘bek Norxojayevich

O`zLiDeP Sirdaryo viloyat Kengashi raisi,

“BEK HOLDING” qo‘shma korxonasi bosh direktori,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

45.                 

Kattaxanova Dilnozaxon Sobir qizi

O’zbekiston Respublikasi yoshlar ishlari agentligi direktori o‘rinbosari

46.                 

Ikramov Adxam Ilxamovich

O’zbekiston Savdo-sanoat palatasi raisi

47.                 

Mirzaqulov Botirjon Kazakbayevich

Sirdaryo tuman hokimi

48.                 

Iskandarov Erkin Bo‘riyevich

O’zbekiston Respublikasi Qurilish vazirining komponent nazorati bo‘yicha maslaxatchisi

49.                 

Ro‘ziyev Alisher Abdumo‘minovich

O`zLiDeP Surxondaryo viloyati Kengashi raisi,

O`zLiDeP Surxondaryo viloyati Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari – apparat rahbari

50.                 

Tajiyev  Baxadir Sadullayevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Senati Agrar, suv xo‘jaligi masalalari va ekologiya qo‘mitasi raisi

51.                 

Saidov Sirojiddin Saloxovich

O’zbekiston Yozuvchilar uyushmasi raisi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

52.                 

Narzullayev Axmad Imidovich

Denov tumanidagi “Lochin” fermer xo‘jaligi rahbari, O’zbekiston Qaxramoni

53.                 

Nematullayev Rustam Xushbokovich

O’zLiDeP Surxondaryo viloyat Kengashi raisining Kichik biznes va fermerlik masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

“Curxon Keramiks”ma’sulyati cheklangan jamiyati direktori

54.                 

Toshkulov Abdukodir Xamidovich

O’zbekiston Respublikasi oliy va o‘rta maxsus ta’lim vaziri

55.                 

Shukurov Elbek Xabibullayevich

Sergeli tuman hokimi

56.                 

Kamolov Rahmatullo Ibragimovich

O‘zLiDeP Farg‘ona viloyat Kengashi raisi,

Toshloq tumani “Kamalov Raxmatulloh” nomli ko‘p tarmoqli naslli chorvachilik fermer xo‘jaligi rahbari

57.                 

Abdullayev Alisher Abduxashimovich

«Power Cable Technology» MChJ ishlab chikarish buyicha direktor o‘rinbosari

58.                 

Axmedov Abbas Yadgarovich

“Kuch” aksiyadorlik jamiyat boshqaruvi raisi

59.                 

Djurabayev Abdukaxxor Abduvaxidovich

Toshloq tuman hokimi,

Farg‘ona viloyati Paxta to‘qimachilik klasteri tizimidagi “Expo Kolor Print Tex” mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori

60.                 

Xodjayeva Mavludaxon Islamovna

O‘zLiDeP Siyosiy Kengash Ijroiya qo‘mitasi raisining Ayollar masalalari bo‘yicha o‘rinbosari,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi raisi

61.                 

Fayzullayev Islam Rustamovich

O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi raisi,

Xorazm viloyati davlat o‘rmon xo‘jaligi direktori

62.                 

Djumamuratova Klara Shaxnazarovna

 “Feruz-Xorazm” tikuvchilik aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi

63.                 

Jumaniyazov Sabir Matkarimovich

“Uzavto MOTORS” aksiyadorlik jamiyati Xorazm viloyat filiali direktori

64.                 

Mamadjanov Farxod Faxriddinovich

“UZTEX” tekstil korxonalar guruhi direktorlar kengashi raisi

65.                 

Xodjayev Jamshid Abduxakimovich

O’zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vaziri

66.                 

Fayziyev To‘lqinjon Obidovich

O`zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi raisining birinchi o‘rinbosari - apparati rahbari,
O`zLiDeP Toshkent viloyat Kengashi raisi

67.                 

Abdullayev Abdulaziz Abutalipovich

O’zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi sektor mudiri

68.                 

Akramova Muxlisa Mansurovna

“KAPITAL LUX TRANS” mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktorining o‘rinbosari

69.                 

Murotova Lola Ne’matovna

Oltiariq tumani “Nurli Obod” fermer xo‘jaligi boshlig‘i,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi, O’zbekiston Qaxramoni

70.                 

Maxmudova Gulnora G’ulomnazarovna

«Tadbirkor ayol» O’zbekiston ishbilarmon ayollar assotsiatsiyasi raisi

71.                 

Xudayberdiyev Zafar Raximovich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi

Innovatsion rivojlanish, axborot siyosati va axborot texnologiyalari

masalalari qo‘mitasining a’zosi

72.                 

Shin Agrepina Vasilevna

O’zbekiston Respublikasi maktabgacha ta’lim vaziri

73.                 

Pak Viktor Nikolayevich

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Budjet va iqtisodiy islohotlar qo‘mitasi a’zosi

74.                 

Fayziyeva Dilorom Xusnitdinovna

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi Xalqaro ishlar va parlamentlararo aloqalar qo‘mitasi raisi

75.                 

Sadikov Shuxrat Muhamadjonovich

Vaqtincha ishsiz

76.                 

Xaitov Aktam Axmadovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi,

O’zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi Spikerining o‘rinbosari, O‘zLiDeP fraksiyasi rahbari,  O’zbekiston fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi

77.                 

Shoumarov Dilshod Shavkatovich

O’zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisining mafkuraviy va targ‘ibot-tashviqot ishlari bo‘yicha o‘rinbosari,

“Yuksalish” umummilliy Harakati Toshkent shahar bo‘linmasi rahbari,

“Dimax sanoat-savdo ko‘rgazma biznes markazi” Kuzatuv Kengashi raisi

78.                 

Aripov Abdulla Nigmatovich

O’zbekiston Respublikasi Bosh vaziri

79.                 

Ortiqxo‘jayev Jahongir Obidovich

Toshkent shahar hokimi

80.                 

Nazarov To‘rabek Tursunovich

 “Toshkentmebel” mas’uliyati cheklangan jamiyati boshqaruvi raisi

81.                 

Nasretdinov Saidolim Saidakmalovich

O‘zLiDeP Yashnobod tuman Kengashi raisi,

“Nova Insurans” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

82.                 

Meliboyev Jamoliddin Abdisalimovich

O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi apparati rahbari

83.                 

Ismoilov Avaz Xamitovich

O’zLiDeP Sergeli tuman Kengashi raisi,

“Green World” qo‘shma korxonasi bosh direktori

84.                 

Fozilov Ravshan Abdulxayevich

O`zLiDeP Toshkent shahar Kengashi raisi,

 “Feruz-servis” xususiy korxonasi direktori

85.                 

Yusupova Renata Anvarovna

O’zLiDeP Yunusobod tuman Kengashi raisi,

"TORGOVOYE OBORUDOVANIYE" mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori