“Ishbilarmon ayol - 2022” ko‘rik –tanlovining Qonliko‘l tuman bosqichi bo‘lib o‘tdi
Har  yili  an’anaviy  tarzda o‘tkazilib kelinadigan “Ishbilarmon ayol” ko‘rik-tanlovining Qonliko‘l tuman bosqichi bo‘lib o‘tdi.
Tanlovda tumandagi 10 ga yaqin tadbirkor, fermer va hunarmand xotin-qizlarimiz o‘zlarining ko‘rgazma mahsulotlari bilan ishtirok etishdi.
- 2018 yildan buyon tadbirkorlik bilan shug‘ullanib kelaman, – deydi tanlov ishtirokchisi “Qonliko‘l fayz” oilaviy korxonasi rahbari U.Joldasbayeva. - Asosan faoliyatimiz turli xil bejirim pardalarni  xoridorning talabidan kelib chiqib, tikib beramiz. Mahsulotlarimiz ichki bozorda o‘z xaridoriga ega. Kelgusida faoliyatimizni yanada kengaytirish niyatidamiz. Bu kabi tanlovlar biz tadbirkorlarga yanada o‘z ustimizda ishlashga, izlanishga bir-birimiz bilan tajriba almashishda o‘rni beqiyos.
Tanlovda hakamlar hay’ati tomonidan eng munosib deb topilgan  ishbilarmon ayollar saralab olindi.
Tanlov  yakunida  esa 3-o‘rinni yakka tadbirkor R.O’serbayeva,  2-o‘rin yana bir yakka tadbirkor F.Shapiyevaga nasib  etgan  bo‘lsa,  1-o‘rinni “Qonliko‘l fayz” oilaviy korxona rahbari U.Joldasbayeva nasib etdi va tanlovning Qoraqalpog‘iston Respublikasi bosqichiga qatnashish huquqiga ega bo‘ldi.
Tanlovda g‘olib bo‘lganlar va faol ishtirok etgan xotin-qizlarga partiyaning tuman Kengashi tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari topshirildi.

Qonlikul district stage of the competition “Ishbilarmon Ayol – 2022” takes place
The Qonlikul district stage of the traditional competition “Ishbilarmon ayol – 2022” (Business Woman) was held.
10 women entrepreneurs, farmers and artisans of the district presented their exhibition products for the competition.
“I have been doing business since 2018”, said U. Joldasbayeva, a participant of the competition, the head of the Qonlikul Fayz family business. – The main type of our activity is the tailoring of curtains, taking into account the needs of customers. Our products are in demand in the domestic market. In the future, we intend to expand our activities. Such competitions help us to work on ourselves, search, and exchange experience.
The jury awarded the best participants.
Third place was taken by a private entrepreneur R.Userbayeva, second place by a private entrepreneur F.Shapiyeva, and first place by the head of the family business Qonlikul Fayz U.Joldasbayeva. She will take part in the Karakalpak stage of the competition.
The winners and active participants of the competition were awarded diplomas and memorable gifts of the district council of the party.