"Deputatlar va tadbirkorlar muloqoti" forumida 15dan ortiq murojaatlar hal qilindi
Xalq deputatlari Kattaqo‘rg‘on shahar Kengashidagi O'zLiDeP deputatlik guruhi a’zolari ishtirokida "Deputatlar va tadbirkorlar muloqoti" forumi tashkil etildi.
Dastavval tadbir ishtirokchilariga «O’zbekiston Respublikasining Konstitutsiyasiga o‘zgartish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida»gi Konstitutsiyaviy qonun loyihasining mazmun-mohiyati tushuntirib o‘tildi.
Shuningdek, tadbir davomida tadbirkorlar va o‘z tadbirkorligini boshlash istagidagi fuqarolarning 15 dan ortiq murojaatlari qabul qilinib, aksariyati joyida o‘z yechimini topdi.
Xususan, Kattaqo‘rg‘on shahar “O.Miriy” mahallasida istiqomat qilayotgan fuqarolar kanalizatsiya hamda toza ichimlik suvini yaxshilashda amaliy yordam so‘ragan bo‘lsa, shu mahallada istiqomat qiluvchi oilaviy tadbirkor Sanat Madjidov jihozlar sotib olish uchun imtiyozli kredit so‘rab murojaat qildi.
Mazkur murojaatlarning aksariyat qismi joyida yechim topilishiga alohida e’tibor qaratildi va nazoratga olindi. Ba’zi muammoli masalalar yuzasidan tegishli mutasaddi tashkilotlarga deputatlik so‘rovlari chiqariladigan bo‘ldi.

При участии членов депутатской группы УзЛиДеП в Каттакурганском городском кенгаше народных депутатов организован форум "Диалог депутатов и предпринимателей".
Сначала участникам форума разъяснили суть и значение проекта конституционного закона «О внесении изменений и дополнений в Конституцию Республики Узбекистан».
В ходе мероприятия были приняты 15 обращений граждан, желающих начать предпринимательскую деятельность, большинство из обращений решены на месте.
Также граждане махалли “О.Мирий” города Каттакурган попросили оказать помощь в улучшении канализационной системы и подаче питьевой воды, житель этой же махалли семейный предприниматель Санат Маджидов попросил льготный кредит для закупки оборудования.
Были приняты меры для решения большинства из обращений на месте, не решеные обращения взяты под контроль. По отдельным направлены депутатские запросы в соответствующие инстанции.