Viloyat deputati o‘z okrugida saylovchilar qabulini o‘tkazdi
O`zLiDePdan xalq deputatlari Samarqand viloyat Kengashi deputatligiga saylangan Anvar Murodov xalqning ishonchli vakili sifatida aholi muammolarini o‘z vaqtida o‘rganib, ularning yechimini ta’minlashda faollik ko‘rsatmoqda.
Dastlab xalq vakili Nurobod tumanidagi “Ulus” mahalla fuqarolar yig‘ini faollariga “O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasiga o‘zgartish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida”gi Konstitutsiyaviy qonun loyihasini mazmun-mohiyatini tushuntirib o‘tdi.
Jumladan, Bosh qomusimizning mazmun-mohiyatiga ko‘ra, “inson – jamiyat – davlat”, “Yangi O’zbekiston – ijtimoiy davlat” degan tamoyillarni konstitutsiyaviy qoida sifatida muhrlash, inson sha’ni va qadr-qimmatini hamma narsadan ustun qo‘yish, sifatli va malakali tibbiy xizmatni tashkil etish, ta’limni rivojlantirish, ijtimoiy himoyani kuchaytirish, munosib mehnat sharoitlarini ta’minlash va haq to‘lash, ekologiya va atrof-muhit muhofazasiga ustuvor ahamiyat qaratish, xususiy mulkni himoyalash, tadbirkorlik va investitsiya muhitini yaxshilash, korrupsiyaga qarshi kurashish kabi yo‘nalishlari bugungi hayotimizda muhim ahamiyat kasb etayotganligi qayd etildi.
Shuningdek, deputat Anvar Murodov o‘zi saylangan okrugidagi “Ulus” mahalla fuqarolar yig‘inida bo‘lib, mahalla tizimida ish boshlagan rais hamda xotin-qizlar faoli faoliyati bilan yaqindan tanishdi. Mahallada kam ta’minlangan oilalar hamda boquvchisini yo‘qotgan nogironlar ro‘yxatini o‘rganib chiqdi.
O’rganish davomida ayni vaqtda bandligi ta’minlamagan yoshlar hamda ko‘makka muhtoj ehtiyojmand oila vakillarining muammaolari bilan atroflicha tanishdi va muammollarni hal etish maqsadida deputat tomonidan shu kunning o‘zida tegishli tashkilotlarga deputatlik so‘rovlari berildi va bajarilishi nazoratga olindi.

Областной депутат провел прием избирателей в своем округе
Избранный в депутаты Самаркандского областного Кенгаша народных депутатов от УзЛиДеП, Анвар Муродов в качестве доверенного лица народа активно участвует в своевременном изучении проблем населения и обеспечении их решения.
Сначала народный представитель разъяснил активистам схода граждан махалли “Улус” Нурабадского района суть и содержание Конституционного законопроета “О внесении изменений и дополнений в Конституцию Республики Узбекистан”.
В частности, согласно содержанию и сути нашего Основного закона такие принципы как "человек   – общество – государство", "Новый Узбекистан – социальное государство”, закрепленные в качестве конституционного правила, превыше всего ставят честь и достоинство человека, организацию качественных и квалифицированных медицинских услуг, развитие образования, усиление социальной защиты, обеспечение и оплата достойных условий труда, приоритет экологии и охраны окружающей среды, защиту частной собственности, улучшение предпринимательской и инвестиционной среды, борьбу с коррупцией, которые становятся важными в нашей сегодняшней жизни.
Также депутат Анвар Муродов побывал на сходе граждан махалли “Улус” в своем избирательном округе, где ознакомился с деятельностью председателя и женщин-активисток, начавших работу в системе махалли. В махалле изучили списки малообеспеченных семей и инвалидов, потерявших кормильца.
В ходе изучения депутат подробно изучил проблемы молодежи, не обеспеченной занятостью, а также представителей нуждающихся в поддержке семей, в целях решения этих проблем в этот же день были даны депутатские запросы соответствующим организациям и взято под контроль их исполнение.