Viloyat deputati o‘z okrugida saylovchilar qabulini o‘tkazdi
O`zLiDePdan xalq deputatlari Samarqand viloyat Kengashi deputatligiga saylangan Anvar Murodov xalqning ishonchli vakili sifatida aholi muammolarini o‘z vaqtida o‘rganib, ularning yechimini ta’minlashda faollik ko‘rsatmoqda.
Dastlab xalq vakili Nurobod tumanidagi “Ulus” mahalla fuqarolar yig‘ini faollariga “O’zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasiga o‘zgartish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida”gi Konstitutsiyaviy qonun loyihasini mazmun-mohiyatini tushuntirib o‘tdi.
Jumladan, Bosh qomusimizning mazmun-mohiyatiga ko‘ra, “inson – jamiyat – davlat”, “Yangi O’zbekiston – ijtimoiy davlat” degan tamoyillarni konstitutsiyaviy qoida sifatida muhrlash, inson sha’ni va qadr-qimmatini hamma narsadan ustun qo‘yish, sifatli va malakali tibbiy xizmatni tashkil etish, ta’limni rivojlantirish, ijtimoiy himoyani kuchaytirish, munosib mehnat sharoitlarini ta’minlash va haq to‘lash, ekologiya va atrof-muhit muhofazasiga ustuvor ahamiyat qaratish, xususiy mulkni himoyalash, tadbirkorlik va investitsiya muhitini yaxshilash, korrupsiyaga qarshi kurashish kabi yo‘nalishlari bugungi hayotimizda muhim ahamiyat kasb etayotganligi qayd etildi.
Shuningdek, deputat Anvar Murodov o‘zi saylangan okrugidagi “Ulus” mahalla fuqarolar yig‘inida bo‘lib, mahalla tizimida ish boshlagan rais hamda xotin-qizlar faoli faoliyati bilan yaqindan tanishdi. Mahallada kam ta’minlangan oilalar hamda boquvchisini yo‘qotgan nogironlar ro‘yxatini o‘rganib chiqdi.
O’rganish davomida ayni vaqtda bandligi ta’minlamagan yoshlar hamda ko‘makka muhtoj ehtiyojmand oila vakillarining muammaolari bilan atroflicha tanishdi va muammollarni hal etish maqsadida deputat tomonidan shu kunning o‘zida tegishli tashkilotlarga deputatlik so‘rovlari berildi va bajarilishi nazoratga olindi.

The regional deputy receives voters in his constituency
Elected to the deputies of Samarkand Regional Council of People’s Deputies from UzLiDeP, Anvar Murodov, as a trustee of the people, actively participates in the timely study of problems of the population and ensuring their solution.
First, the people’s representative explained to the activists of the citizens’ assembly of Ulus mahalla of Nurabad district the essence and content of the Constitutional draft law “On introducing amendments and addenda to the Constitution of the Republic of Uzbekistan”.
In particular, according to the content and essence of our Basic Law, such principles as “person – society – state”, “New Uzbekistan – social state”, enshrined as a constitutional rule, put above all the honor and dignity of a person, the organization of high-quality and qualified medical services, the development of education, the strengthening of social protection, the provision and payment of decent working conditions, the priority of ecology and environmental protection, the protection of private property, the improvement of the business and investment environment, the fight against corruption, which are becoming important in our life.
Deputy Anvar Murodov visited the citizens’ assembly of Ulus mahalla in his constituency, where he got acquainted with the activities of the chairman and women activists who started working in the mahalla system. The mahalla representatives studied the lists of low-income families and disabled people who lost their breadwinner.
During the study, the deputy studied in detail the problems of young people who are not provided with employment, as well as representatives of families in need of support, to solve these problems, deputy requests were sent to the relevant organizations on the same day and their implementation was taken under control.