Deputat saylovchilar bilan uchrashuvda bildirilgan muammolarni o‘z nazoratiga oldi
Shu kunlarda Xalq deputatlari Toshkent shahar va tuman Kengashlari deputatlari o‘zlari saylangan okruglarida saylovchilar bilan muloqotlar o‘tkazyapti. Yuzma-yuz muloqotlarda deputatlar aholi tomonidan bildirilgan takliflarni, muammolarni joyida hal etishga alohida e’tibor qaratmoqda.
12-Yalang‘och saylov okrugidan saylangan Xalq deputatlari Toshkent shahar Kengashi deputati Jamoliddin Meliboyev Mirzo Ulug‘bek tumanidagi “Bahor” va “Katta Yalang‘och ota” mahallalarida yashovchi fuqarolar bilan ochiq muloqot o‘tkazdi. Uchrashuvda asosan xotin-qizlarning ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash, sog‘liqni saqlash va kommunal xizmatlar ko‘rsatishdagi ba’zi muammolar borasida murojaatlar qilindi. Shuningdek, og‘ir ijtimoiy ahvolga tushib qolgan qarovchisi bo‘lmagan yoki ehtiyojmand ayollar, shuningdek, kasallikka chalingan, dori-darmonga muhtoj oilalar, davolanish uchun yetarlik mablag‘i bo‘lmagan nochor oilalar o‘z murojaatlari bilan qatnashdi.
Deputat ushbu yo‘nalishdagi muammolarni tinglar ekan, qilingan barcha murojaatlar o‘z yechimini topish maqsadida Mirzo Ulug‘bek tuman hokimligi, tuman sog‘liqni saqlash boshqarmasi, mahalla fuqarolar yig‘ini raislari, mutasaddi tashkilotlar vakillari bevosita ishtiroki ta’minlandi.
Fuqarolar tomonidan bildirilgan murojaatlarning aksariyati joyida yechim topilgan bo‘lsa, muddat talab qiladigan masalalar tegishli tashkilotlar orqali hal qilish choralari ko‘rildi.

Депутат встретился с избирателями. Исполнение проблем граждан контролируется
В эти дни депутаты Ташкентского городского и районных кенгашей народных депутатов проводят встречи с избирателями округов, от которых они избранны. Депутаты уделяют большое внимание решению на местах проблем и предложений населения.
Избранный от 12-Ялангоч избирательного округа депутат Ташкентского городского кенгаша народных депутатов Жамолиддин Мелибоев провел встречи с жителями махаллей “Бахор” и “Катта Ялангоч ота”  Мирзо Улугбекского района. Обращения жителей были связаны, в основном, с вопросами социальной поддержки женщин, здравоохранения и коммунальных услуг. Также в диалоге со своими обращениями приняли участие социально нуждающиеся и оставшиеся без кормильца женщины, нуждающиеся в лекарственных средствах и не имеющие достаточных средств семьи.
Депутат обеспечил участие  хокимията Мирзо Улугбекского района, районного управления здравоохранения, председателей СГМ и должностных организаций в оперативном решении  выслушанных обращений.
Большинство обращений граждан были решены на месте, по вопросам, для решения которых требуется определенное время, приняты меры по их решению совместно с должностными организациями.