Deputatlar qish mavsumini betalofat o‘tkazishda amaliy yordam ko‘rsatmoqda
Avval xabar berganimizdek, O'zLiDeP deputatlari va faollaridan tarkib topgan ishchi guruh joylarga chiqqan holda bu yilgi qish mavsumini betalofat o‘tkazib olish, bu borada aholi xonadonlarini isitish tizimi bilan muntazam ta’minlab turish maqsadida yuzaga kelayotgan muammolarni o‘rganyapti, aholi ehtiyojlari uchun ko‘mir, gaz ballonlari bilan ta’minlab berishda amaliy ko‘mak ko‘rsatib kelmoqda.
Xalq deputatlari Uchqo‘rg‘on tuman Kengashi deputati J.Rizayev "Sharxonchek", “Baxrobod” va “Yorqinboychek” MFYda istiqomat qilayotgan aholining qishki mavsumga tayyorgarligini o‘rganish maqsadida fuqarolar bilan uchrashdi.
Muloqotda aholi tomonidan qish mavsumini betalofat o‘tkazish hamda xonadonlarni isitish uchun ko‘mir bilan ta’minlab berishda amaliy yordam so‘raldi.
Xalq vakili aholi murojaatini shu kunning o‘zida ijobiy hal qilib, ushbu mahallaga 15 tonna ko‘mir yetkazib berdi. Deputatning ushbu saxovatidan mahalla ahli mamnun bo‘lishdi.

As previously reported, a working group consisting of deputies and activists of UzLiDeP, visiting places, studies the problems associated with providing the population with heat in winter and provides practical assistance in the supply of coal and gas cylinders.
The deputy of Uchkurgan District Council of People’s Deputies J.Rizayev met with residents of CAM “Sharkhonchek”, “Bakhrobod” and “Yorqinboychek” to study the readiness of the population for winter.
During the conversation, the participants asked for assistance in the purchase of coal for heating houses.
On the same day, the representative of the people positively resolved this request. 15 tons of coal were delivered to these mahallas. The residents were satisfied with the work of the deputy.