Yangilanayotgan Konstitutsiya yosh olimlar nigohida
30 aprel yurtimizda muhim siyosiy jarayon avvalida talaba-yoshlar uchun Referendum tashviqotiga bag‘ishlangan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda O’zLiDeP Siyosiyo Kengashi Ijroiya qo‘mitasi bo‘lim mudiri, Yoshlar parlamenti a’zosi Otabek Sobitov, Toshkent kimyo texnologiyalari instituti talaba-yoshlari ishtirok etishdi.
Tashviqot avvalida Yosh olimlar Ligasi doirasida Yangilanayotgan Konstitutsiyada Oliy ta’lim tashkilotlariga akademik erkinlik berilishi, tanlov asosida davlat hisobidan bepul oliy ma’lumot olinishi, nodavlat ta’lim tashkilotlari qo‘llab-quvvatlanishi to‘g‘risidagi qoidalar yosh avlod hayotini yaxshilash, ularning orzu-intilishlarini ro‘yobga chiqarish, zamonaviy mutaxassisliklarni egallagan holda hayotda o‘z o‘rnini topishi va shaxsiy rivojlanishi uchun imkoniyat yaratishiga oid moddalar to‘g‘risida ma’lumot berildi.
Yosh olimlarni qo‘llab-quvvatlash yo‘nalishida yurtimizda so‘ngi yillarda amalga oshirilayotgan islohotlar yoshlarga yetkazildi hamda 30 aprel – Referendumda faol ishtirok etishga chaqirildi.

On the eve of the upcoming April 30 important political process, a campaign event dedicated to the referendum was organized for students.
The event was attended by the head of the department of the Executive Committee of the Political Council of UzLiDeP, a member of the Youth Parliament Otabek Sobitov, students of Tashkent Chemical-Technological Institute.
At the event, information was provided on the articles of the Basic Law that provide young people with the opportunity to realize their aspirations, personal development and find their place in society by mastering modern professions, the norms introduced into the updated Constitution that provide for the academic freedom of higher education institutions, free higher education at the expense of the state based on the competition, support for non-governmental non-profit organizations.
The youth spoke about the reforms carried out in recent years aimed at supporting young scientists and called for active participation in the referendum to be held on April 30.