BPT yetakchilari siyosiy faollikka intilmoqda
Izboskan tumanidagi Markaziy dehqon bozori qoshidagi O‘zLiDeP boshlang‘ich partiya tashkilotida “Boshlang‘ich partiya tashkilotlarida yetakchi va faollarining siyosiy bilimlarini oshirish – partiya xodimlarining samarali faoliyati garovidir” mavzusida amaliy muloqot bo‘lib o‘tdi. Tadbir O‘zLiDeP Andijon viloyat Kengashi huzuridagi Siyosiy ta’lim markazi hamda BPTlar bilan ishlash guruhi tomonidan tashkil etildi.
– Quyi tuzilma yetakchilari hamda faollari uchun bunday tadbirlar juda zarur, – deydi BPT yetakchisi Ulug‘bek Husanov. – Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar va partiyamiz loyihalari to‘g‘risidagi ma’lumotlarni a’zolarimizga yetkazishda bu kabi muloqotlarning o‘rni muhim. Chunki BPT a’zolari siyosiy jihatdan yetuk bo‘lmog‘i lozim.
Ayni kunda partiyamiz 380 mingdan ziyod safdoshni atrofiga birlashtirgan yetakchi kuch sifatida siyosiy jarayonlarda faol, saylovlarda ilg‘or. Amaliy muloqot davomida ayni fikrlar aytilib, qizg‘in savol-javoblar bo‘lib o‘tdi.

Лидеры ППО проявляют политическую активность
В первичной партийной организации УзЛиДеП при Центральном дехканском рынке Избосканского района проведен практический диалог на тему “Повышение политических знаний лидеров и активистов ППО - залог эффективной деятельности работников партии”. Мероприятие организовано Центром политического образования при Андижанском областном Совете УзЛиДеП совместно с группой по работе с ППО.
–Для лидеров и активистов нижнего звена весьма необходимы подобные мероприятия, – сказал лидер ППО Улугбек Хусанов. – Такой диалог имеет важное значение в доведении до членов партии осуществляемых реформ в нашей стране, информации о партийных проектах. Так как члены ППО должны быть политически зрелыми.
В настоящее время наша партия в качестве ведущей силы принимает активное участие в политических процессах. Об этом говорилось в ходе практического диалога, прозвучали ответы на вопросы.