O‘zLiDeP shumanaylik tadbirkorlarga Prezidentimiz ma’ruzasi mohiyatini tushuntirdi
O‘zLiDeP Shumanay tuman Kengashi Prezidentimizning Bosh qomusimiz qabul qilinganining 26 yilligiga bag‘ishlangan tantanali marosimdagi ma’ruzasi targ‘ibotiga bag‘ishlangan davra suhbati tashkil etdi.
Unda partiya Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi xodimlari, tuman hokimligi, mutasaddi tashkilot vakillari, partiya faollari hamda tadbirkor va fermerlar qatnashdi.
– Ma’ruzada barcha sohalar qatori tadbirkorlikni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, rivojlantirishga alohida e’tibor berilgan, – deydi O‘zLiDeP Qoraqalpog‘iston Respublikasi Kengashi raisi S.Turmanov. – Shunday ekan, ma’ruzada belgilangan vazifalardan kelib chiqib, aholini tadbirkorlik faoliyatiga keng jalb qilgan holda, yosh tadbirkorlarning istiqbolli g‘oyalari va loyihalarini ro‘yobga chiqarishimiz lozim.
Tadbir davomida ishtirokchilar partiya Shumanay tuman Kengashi qoshida ochilgan Qoraqalpog‘iston “Intellekt” nodavlat va notijorat yoshlar tashkiloti faoliyati bilan tanishdi.

УзЛиДеП разъяснил шуманайским предпринимателям суть и значение доклада Президента нашей страны
Шуманайским районным Советом УзЛиДеП организована беседа за «круглым столом», посвященная разъяснению сути и значения доклада Президента нашей страны на торжествах по случаю 26-летия принятия нашего Основного закона.
В нем приняли участие сотрудники Каракалпакского Совета партии, представители районного хокимията, соответствующих организаций, активисты партии, предприниматели и фермеры.
– В докладе уделено особое внимание всесторонней поддержке и развитию сферы предпринимательства, – сказал председатель Каракалпакского Совета УзЛиДеП С.Турманов. – Следовательно, исходя из обозначенных в докладе задач, широко привлекая население к предпринимательской деятельности, мы должны реализовать перспективные идеи и проекты молодых предпринимателей.
В ходе мероприятия участники ознакомились с деятельностью созданной при Шуманайском районном Совете партии негосударственной некоммерческой молодежной организации “Интеллект”.