O‘zLiDeP ko‘magida zafarobodlik 21 nafar fuqaro ishli bo‘ldi, 11 nafari esa o‘z biznesini yo‘lga qo‘ydi
21.05.2019, 16:03
Barcha hududlarda bo‘lgani kabi O‘zLiDeP Jizzax viloyat, tuman(shahar) Kengashlarida tuzilgan ishchi guruh a’zolari ham uyma-uy yurib, aholi bilan bevosita muloqotlar tashkil qilgan edi. Ushbu muloqotlar davomida aniqlangan muammolarning aksariyati o‘z yechimini topmoqda.
Zafarobod tumani misolida tahlil qiladigan bo‘lsak, o‘tgan vaqt mobaynida partiya ishchi guruhi a’zolari 500 ta xonadon vakillari bilan yuzma-yuz muloqotda bo‘ldi. Aniqlangan barcha muammolar bo‘yicha partiya deputatlik guruhi a’zolari qat’iy deputatlik nazoratini olib boryapti.
O‘rganishlar natijasida aniqlangan 32 nafar fuqaroning ish bilan bandligini ta’minlash borasidagi murojaati partiya deputatlik guruhi a’zolari tomonidan tegishli tashkilotlarga so‘rovlar chiqarildi. Buning natijasida 21 nafar fuqaro tumanda olib borilayotgan “Obod qishloq” davlat dasturi bo‘yicha tashkil qilingan mavsumiy haq to‘lanadigan ishlarga jalb etildi. 11 nafar fuqaroga esa “Yoshlar – kelajagimiz” va “Har bir oila tadbirkor” Davlat dasturi asosida kredit olib berildi va oilaviy tadbirkorligini yo‘lga qo‘yishda yaqindan ko‘maklashildi.
Ta’kidlash joizki, partiya ishchi guruhi a’zolari o‘z yechimini topmayotgan qolgan muammolar bo‘yicha ham tizimli ishlar olib bormoqda.

Помощь УзЛиДеП: в Зафарабаде одни граждане трудоустроены, другие - начали собственный бизнес
Как и во всех регионах, члены рабочей группы Джизакского областного, районных (городских) кенгашей УзЛиДеП посещают семьи, организовывают беседы с населением. В ходе бесед выявляются и решаются проблемы населения.
За прошедший период  члены рабочей группы посетили 500 домов в Зафарабадском районе. Члены депутатской группы партии контролируют решение всех выявляемых проблем.
По вопросу трудоустройства 32 граждан члены депутатской группы партии направили запросы в соответствующие организации. В результате 21 из них привлечены  к сезонной оплачиваемой работе, организуемой в  районе в рамках Государственной программы “Обод кишлок”.  В соответствии с Государственными программами “Молодежь – наше будущее” и “Каждая семья – предприниматель” многим обратившимся гражданам оказано содействие в получении кредита  и налаживании семейного предпринимательства.
Члены рабочей группы партии проводят системную работу и по проблемам, для решения которых требуется определенное время.