Фарғонада O‘zLiDeP фахрийлари тақдирланди (+фотогалерея)
O‘zLiDeP Фарғона вилоят Кенгаши партия ташкил топганининг 15 йиллиги муносабати билан “Сарҳисоб: O‘zLiDeP – янги ғоялар ва ислоҳотлар ташаббускори” шиори остида тадбир ташкил этди.
Унда узоқ йиллардан бери партия билан ҳаморлик қилиб келаётган БПТ раислари, Халқ депутатлари вилоят Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзолари, партия  фахрийлари ҳамда кенг жамоатчилик вакиллари қатнашди.
Тадбирда сўз олган O‘zLiDeP Фарғона вилоят Кенгаши раиси Рахматулло Камолов ва бошқалар йиғилганларни, барча маслакдошларимизни ушбу айём билан чин дилдан табриклаб, ўтган давр мойбанийда партия томонидан амалга оширилган ишлар хусусида тўхталиб ўтди.
–Сиз азизларни, барча маслакдошларимизни бугунги айём билан чин қалбимдан самимий табриклаб, эзгу тилакларимни билдиришдан ғоят мамнунман, – дейди Р.Камолов. – Чунки сизларни хизматларингиз билан ўтган давр мойбанийда улкан ютуқларни қўлга киритдик. Энг муҳими, партия мақсад ва вазифаларини аҳоли орасига кенг тарғиб қилиб, минг-минглаб ёшларимизни тадбиркорликка жалб қилдик, бандлигини таъминладик.
Тадбир сўнгида узоқ йиллардан буён партия сафида меҳнат қилиб келаётган фахрийлар, депутатлар, БПТ раислари O‘zLiDeP вилоят Кенгаши томонидан эсдалик совғалари билан тақдирланди.

В Фергане чествованы ветераны УзЛиДеП (+фотогалерея)
Ферганским областным Советом УзЛиДеП в связи с 15-летием образования партии проведено мероприятие под девизом “Итоги: УзЛиДеП – инициатор новых идей и реформ”.
В нем приняли участие председатели ППО, находящиеся в постоянной активной взаимосвязи с партией, члены депутатской группы УзЛиДеП в областном Кенгаше народных депутатов, ветераны партии и представители широкой общественности.
Выступивший в мероприятии председатель Ферганского областного Совета УзЛиДеП Рахматулло Камолов и другие искренне поздравили собравшихся со знаменательной датой, говорили об осуществленной партией за минувший период работе.
–Мне доставляет глубокое удовлетворение поздравить вас, дорогие однопартийцы, с днем образования партии, пожелать вас успехов в работе, – сказал Р.Камолов. – Так как благодаря вашим усилиям за прошедший период достигнуты огромные успехи. Самое важное, мы широко пропагандировали среди населения цели и задачи партии, привлекли тысячи молодежи к предпринимательству, обеспечили ее занятость.
В завершении мероприятия ветеранам партии, депутатам, председателям ППО вручены памятные подарки областного Совета УзЛиДеП.