Депутат фуқаролар мурожаатини хонадонма хонадон юриб ўрганди
Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 31 йиллиги байрами арафасида Халқ депутатлари Беруний туман Кенгашидаги O’zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Р.Юлдашева ўзи сайланган ҳудуд "Шаббоз" МФЙда аҳоли мурожаатларини хонадонма-хонадон юриб ўрганди.
Аҳолини  қийнаб келаётган муаммо, фикр ва таклифлари билан ҳам ўртоқлашди.
Ўрганишлар давомида кам таъминланган оила фарзандларини мактаб формаси билан таъминлаш масаласи кўтарилди ва ҳомийлар ёрдами билан  масала ҳал қилинадиган бўлди.
Бундан ташқари 2 гуруҳ ногиронлиги бор фуқаронинг ҳам муаммоси атрофлича ўрганилди. Депутат Р.Юлдашева фуқаронинг муаммосини Ижтимоий хизмат бўлими орқали ногиронлик аравачасини олиб беришга келишиб олинди.
Бошқа ечимини кутиб турган муаммолар депутатлик ваколати доирасида ўрганиб чиқишга ва назоратга олишга келишиб олинди.
Халқ вакили ўрганишлар давомида 15-сонли мактабгача таълим ташкилотида ҳам бўлиб, у ерда болалар учун яратилган шароитлар билан яқиндан танишиб, муаммоларини ўрганди.

Депутат изучила обращения граждан
Член депутатской группы  УзЛиДеП  в Берунийском районном Кенгаше народных депутатов  Р.Юлдашева  в канун праздника 31-годовщины  Независимости Республики Узбекистан   обращения населения схода граждан  махалли «Шаббоз», откуда она была избрана,  изучила в ходе подворового  обхода.
Она изучила предложения и проблемы, с которыми сталкивается население.
В ходе изучения  был поднят вопрос  обеспечения школьной формой  детей из малообеспеченных семей. При  поддержке спонсоров  вопрос будет решен.
Кроме того, всесторонне была изучена проблема  гражданина, имеющего 2 группу инвалидности. Депутат Р.Юлдашева с проблемой гражданина обратилась  в отдел социальных услуг и договорилась о предоставлении  инвалидной коляски.
Другие проблемы, ждущие своего решения будут изучены в рамках полномочий депутата  и были взяты на контроль.
Народный депутат в ходе изучения  также побывала в Дошкольном  образовательном учреждении №15, где ознакомилась с условиями, созданными для детей, изучила имеющиеся проблемы.