Депутат фуқаролар мурожаатини хонадонма хонадон юриб ўрганди
Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 31 йиллиги байрами арафасида Халқ депутатлари Беруний туман Кенгашидаги O’zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Р.Юлдашева ўзи сайланган ҳудуд "Шаббоз" МФЙда аҳоли мурожаатларини хонадонма-хонадон юриб ўрганди.
Аҳолини  қийнаб келаётган муаммо, фикр ва таклифлари билан ҳам ўртоқлашди.
Ўрганишлар давомида кам таъминланган оила фарзандларини мактаб формаси билан таъминлаш масаласи кўтарилди ва ҳомийлар ёрдами билан  масала ҳал қилинадиган бўлди.
Бундан ташқари 2 гуруҳ ногиронлиги бор фуқаронинг ҳам муаммоси атрофлича ўрганилди. Депутат Р.Юлдашева фуқаронинг муаммосини Ижтимоий хизмат бўлими орқали ногиронлик аравачасини олиб беришга келишиб олинди.
Бошқа ечимини кутиб турган муаммолар депутатлик ваколати доирасида ўрганиб чиқишга ва назоратга олишга келишиб олинди.
Халқ вакили ўрганишлар давомида 15-сонли мактабгача таълим ташкилотида ҳам бўлиб, у ерда болалар учун яратилган шароитлар билан яқиндан танишиб, муаммоларини ўрганди.

On the eve of the 31st Anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan, a member of the deputy group of UzLiDeP in Beruni district Council of people’s deputies, R.Yuldasheva, studied the appeals of the population of the citizens’ assembly of Shabboz mahalla, from where she was elected, during a house-to-house visit.
She studied the proposals and problems faced by the population.
During the study, the issue of providing school uniforms for children from low-income families was raised. With the support of sponsors, the issue will be resolved.
In addition, the problem of a citizen with a 2nd disability group was comprehensively studied. Deputy R.Yuldasheva with the problem of a citizen appealed to the Department of Social Services and agreed on providing a wheelchair.
Other pending issues will be studied within the powers of the deputy and taken under control.
In the course of the study, the people’s deputy also visited Preschool Education Institution No.15, where she got acquainted with the conditions created for children, studied the existing problems.