O‘zLiDeP депутати кўмагида “Учма”ликлар ичимлик суви билан таъминланди
Учма қишлоғи Фориш туманининг энг олис ҳудудларидан бири. Аҳолиси 6231 киши бўлиб, 1361 нафар оила истиқомат қилади. Аммо қишлоқда тоза ичимлик суви муаммоси узоқ йиллардан буён бартараф этилмай келмоқда.
Ана шу муаммони ҳал этиш мақсадида O‘zLiDeP Фориш тумани Кенгаши ҳамда Халқ депутатлари туман Кенгашидаги партия депутатлик гуруҳи аъзолари иштирокида сайёр учрашув ташкил этилди.
– Қишлоғимизнинг юқори қисмидаги 30 хўжалик булоқ сувидан фойдаланади, – дейди маҳалла фуқаролар йиғини раиси Бегзод Ихтиёров. – Қишлоқнинг пастки қисмида яшовчи 70 хўжалик эса сув танқислигидан қийналяпти. Бугун депутат Карим Ихтиёров хомийлигида, хашар йўли билан 2,5 км узоқликдан сув қазилиб, маҳалла ва мактабларга ичимлик суви олиб келинди. Маҳалладаги кекса-ю, ёш депутат кўмагидан мамнун.
Сайёр учрашув давомида ҳудудларни ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш ҳамда имтиёзли кредит олиш  масалаларига  доир  10 га яқин мурожаатлар муҳокама этилди. Муаммоларни ижобий ҳал этишга масъул ташкилотларга депутатлик сўровлари юбориладиган бўлди.
Қ.Эшқораева Навоий вилояти, Учқудуқ тумани2018-10-16 11:09:58
Сув ҳаёт манбаи. Аҳолига ичимлик суви етказилишида депутатларнинг кумаги ҳаммамизни қувонтиради албатта.

При содействии депутата УзЛиДеП сельчане обеспечены питьевой водой
Село Учма один из самых отдаленных территорий Фаришского района. В селе проживают 6231 жителей, 1361 семей. Но на протяжении многих лет в селе не решалась проблема чистой питьевой воды.
В целях решения данной проблемы Фаришским районным Советом УзЛиДеП с участием членов депутатской группы партии в районном Кенгаше народных депутатов организована выездная встреча.
– 30 домохозяйств, расположенных в верхней части нашего села, используют родниковую воду, – говорит председатель махаллинского схода граждан Бегзод Ихтиёров. – В нижней части села жители 70 домохозяйств испытывают трудности в водоснабжении. Сегодня при содействии депутата Карима Ихтиёрова, методом хашара вырыт водоканал с расстояния 2,5 км, в махалли и школы доставлена питьевая вода. И стар, и млад в махалле доволен предпринятыми мерами молодого депутата.
В ходе выездной встречи обсуждены около 10 обращений по вопросам социально-экономического развития территорий и получения льготного кредита. Для решения проблем будут направлены депутатские запросы в ответственные организации.
1739
Қ.Эшқораева Навоий вилояти, Учқудуқ тумани2018-10-16 11:09:58
Сув ҳаёт манбаи. Аҳолига ичимлик суви етказилишида депутатларнинг кумаги ҳаммамизни қувонтиради албатта.
Рахманова Гульнара УзЛиДеП тахтакупир туман Кенгаши ижрочи котиб 2018-10-16 08:42:41
УзЛиДеП Сиёсий Кенгаши рахбариятига рахмат! Партия фаолларидан тузилган ишчи гурух канча муоммаларни хал килинишида амалий ердамлар килмокда. Депутатларимиз янада фаоллашади деб умид киламиз