Депутат аралашгач “Юқори Шовот”га суюлтирилган газ баллонлари келадиган бўлди
Халқ депутатлари Ҳазорасп туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Оллаёр Болтаев “Юқори Шовот” маҳалласи аҳолиси билан учрашди.
Учрашувда фуқаролардан ичимлик суви, маҳаллага мактабгача таълим муассасаси, оилавий поликлиника қуриш, ички йўлларни таъмирлаш, суюлтирилган газ баллонларининг вақтида етиб келмаслиги ва бошқа масалалар бўйича қатор мурожаатлар келиб тушди.
“Маҳалламиз газ таъминотидан тўлиқ узилган. Илгари суюлтирилган газ баллонлари вақтида етказиб берилган бўлса, кейинги пайтларда вақтида келмаслиги сабаб газсиз жудаям қийналяпмиз. Илтимос, шу масалада кўмак берсангиз”, – дея мурожаат қилди “Юқори Шовот” маҳалласида яшовчи Икром Искандаров.
Ушбу масала юзасидан халқ вакили О.Болтаев шу куннинг ўзида “Ҳазорасптумангаз” филиали бошлиғига депутатлик сўрови юборди. Натижада 2 кун ичида муаммо ҳал қилиниб, аҳолига суюлтирилган газ баллонлари вақтида етказиб бериладиган бўлди.
Учрашув давомида шунингдек, ички йўлларни таъмирлаш, тадбиркорликни ривожлантириш, янги иш ўринлари яратиш, аҳоли бандлигини таъминлаш каби долзарб масалаларга ҳам алоҳида эътибор қаратилди. Ўрганиши ортиқча вақт талаб қиладиган масалалар бўйича тегишли ташкилотларга депутатлик сўрови юборилди.

Член депутатской группы  УзЛиДеП в Хозараспском районном кенгаше  народных депутатов  Оллаёр Болтаев встретился  с населением махалли  “Юкори Шовот”.
На встрече от граждан поступили обращения  по вопросам питьевой воды, отсутствия дошкольного образования учреждения в махалле, строительства семейной поликлиники, ремонта внутренних дорог, несвоевременной поставки  баллонов для сжиженного газа  и другим проблемам.
“В махалле полностью отсутствует снабжение газом. Ранее баллоны для сжиженного газа  привозили своевременно, а теперь  вовсе не привозят, это создает определенные трудности Пожалуйста, помогите решить этот вопрос”, – сказал житель махалли  “Юкори Шовот”  Икром Искандаров.
Представитель народа  О.Болтаев в этот же день направли депутатский запрос начальнику филиала  “Хазорасптумангаз”а. В результате  в течение 2 дней проблема была решена, поставка  населению баллонов для сжиженного газа налажена.
В ходе встречи также обсуждались вопросы  ремонта внутренних дорог,  развития предпринимательства, создания новых рабочих мест, обеспечения занятости населения.  По вопросам, требующих определенного времени для решения, в соответствующие организации направлены депутатские запросы.