Депутат аралашгач “Юқори Шовот”га суюлтирилган газ баллонлари келадиган бўлди
Халқ депутатлари Ҳазорасп туман Кенгашидаги O‘zLiDeP депутатлик гуруҳи аъзоси Оллаёр Болтаев “Юқори Шовот” маҳалласи аҳолиси билан учрашди.
Учрашувда фуқаролардан ичимлик суви, маҳаллага мактабгача таълим муассасаси, оилавий поликлиника қуриш, ички йўлларни таъмирлаш, суюлтирилган газ баллонларининг вақтида етиб келмаслиги ва бошқа масалалар бўйича қатор мурожаатлар келиб тушди.
“Маҳалламиз газ таъминотидан тўлиқ узилган. Илгари суюлтирилган газ баллонлари вақтида етказиб берилган бўлса, кейинги пайтларда вақтида келмаслиги сабаб газсиз жудаям қийналяпмиз. Илтимос, шу масалада кўмак берсангиз”, – дея мурожаат қилди “Юқори Шовот” маҳалласида яшовчи Икром Искандаров.
Ушбу масала юзасидан халқ вакили О.Болтаев шу куннинг ўзида “Ҳазорасптумангаз” филиали бошлиғига депутатлик сўрови юборди. Натижада 2 кун ичида муаммо ҳал қилиниб, аҳолига суюлтирилган газ баллонлари вақтида етказиб бериладиган бўлди.
Учрашув давомида шунингдек, ички йўлларни таъмирлаш, тадбиркорликни ривожлантириш, янги иш ўринлари яратиш, аҳоли бандлигини таъминлаш каби долзарб масалаларга ҳам алоҳида эътибор қаратилди. Ўрганиши ортиқча вақт талаб қиладиган масалалар бўйича тегишли ташкилотларга депутатлик сўрови юборилди.

Cylinders for liquefied gas were brought after the intervention of a deputy in “Yukori Shovot”
Member of UzLiDeP deputy group in Khozarasp district kengash of people's deputies Ollayor Boltayev met with the population of Yukori Shovot makhalla.
At the meeting, appeals were from received citizens on drinking water, the lack of preschool education in the makhalla, construction of a family polyclinic, the repair of internal roads, the late delivery of cylinders for liquefied gas and other problems.
“There is no gas supply in the makhalla. Earlier, liquefied gas cylinders were delivered on time, and now they are not brought at all, this creates certain difficulties. Please help to solve this issue”, said Ikrom Iskandarov, resident of Yukori Shovot makhalla.
People’s representative O. Boltayev on the same day sent a deputy request to the head of “Khazorasptumangaz” branch. As a result, the problem was solved within 2 days, the supply of cylinders for liquefied gas to the population was adjusted.
The repair of internal roads, development of entrepreneurship, creation of new jobs, provision of employment was also discussed at the meeting. Deputy inquiries have been sent to relevant organizations on issues that require a certain time to be resolved.