Қорақалпоғистонда O‘zLiDeP сайловолди дастури лойиҳаси муҳокама қилинди
Нукусда  O‘zLiDePнинг янгиланган дастури ва сайловолди дастури лойиҳалари муҳокамасига бағишланган йиғилиш бўлиб ўтди. Унда иштирок этганлар кун тартибидаги масалалар юзасидан ўз таклифларини, фикр-мулоҳазаларини билдирди.
Жумладан, халқ вакили М.Бекназарова ёшларни сиёсий партиялар фаолияти ҳақида кўпроқ билимга эга бўлиши учун мактаб, академик лицей ва коллежлар учун алоҳида дарсликлар ишлаб чиқиш, шунингдек, ўқувчиларнинг сиёсий саводхонлигини янада бойитиш мақсадида дарсларга партия вакилларини жалб этиш кераклигини билдирди.
Унинг фикрича, бу ташаббус ўсиб келаётган ёш авлоднинг сиёсий саводхонлигини ошириш баробарида,  уларни сиёсий жараёнларда янада фаол бўлишга ундайди.
Партия Муйноқ туман Кенгаши аппарат раҳбари Абдижаббор Тлеёв эса аҳоли, айниқса, ёшлар ва хотин-қизларни тадбиркорликка жалб қилишда “O‘zLiDeP тавсияномаси” асосида тижорат банкларидан 5 йиллик муддатга имтиёзли кредитлар ажратишни давлат дастурига киритиш кераклигини билдирди.
O‘zLiDeP “Ёшлар қаноти” фаоли Г.Жалғасова тадбиркор, фермер ва ишбилармонларнинг фаолиятини ОАВ орқали кенгроқ ёритиб бориш ва аҳолини тадбиркорликка оид янгиликлардан хабардор қилиш мақсадида  “Biznes – TV”  телеканалини ташкил этиш таклифини илгари сурди.
Партия фаоли ҚДУ талабаси Д.Сарсенбаев эса уюшмаган ёшларни иш билан таъминлайдиган “Ягона электрон веб портал дастури базасини” ташкил этиш, олий таълим муассасаларида таълим олаётган талаба ёшлар учун давлат хусусий шерикчилик асосида “Талабалар уйларини” қуриш таклифни билдирди.
Йиғилишда партия фаолиятига оид бошқа масалалар ҳам муҳокама қилинди.
1171
Рахманова Гульнара КР Тахтакупир тумани 2019-08-03 10:49:36
O‘zLiDePнинг янгиланган дастури ва сайловолди дастури лойиҳалари муҳокамасига бағишланган йиғилишларнинг жойларда купрок утказилиши албатта ахоли тамонидан партиянинг жамиятдаги обрусини янада оширишга каратилган таклифларини, фикр-мулоҳазаларини олишга ва келгуси сайловда хам партиямиз фаоллик билан ендашиб купрок депутатлик уринлар эгаллашига асос булари сузсиз.

В Каракалпакстане состоялось обсуждение проекта Предвыборной программы УзЛиДеП
В Нукусе состоялось заседание, посвященное обсуждению проектов обновленной Программы и Предвыборной программы   УзЛиДеП. Участники мероприятия высказали свои предложения по вопросам повестки дня.
Представитель народа М.Бекназарова отметила необходимость разработки отдельного учебника  для школ, академических лицеев и колледжей для приумножения знаний учащихся о деятельности политических партий, привлечения  представителей партии на уроки для обогащения политических знаний молодежи.
По ее мнению, эта инициатива будет способствовать повышению политических знаний подрастающего поколения и призывать  его к активному частию в политических процессах.
Руководитель аппарата  Муйнакского районного кенгаша партии Абдижаббор Тлеёв считает, что для привлечения женщин в предпринимательство  в государственную программу нужно внести пункт о выделении коммерческими банками льготного кредита сроком на 5 лет на основе “Рекомендаций УзЛиДеП”.
Активист “Молодежного крыла УзЛиДеП  Г.Жалгасова выступиал с предложением  о создании телеканала “Biznes – TV” с целью широкого освещения деятельности предпринимателей и фермеров в СМИ и ознакомления населения с новшествами в сфере предпринимательства.
Активист партии, студент КГУ Д.Сарсенбаев предложил организовать программную базу “Единый  электронный веб портал” по трудоустройству неорганизованной молодежи,  а также строительство  на основе государственно-частного партнерства “Студенческих домов” для молодежи, обучающейся в вузах.