Қумқўрғонда депутат ташаббуси билан 100 та хонадонга сув қувури тортилди
Карантин бўлишига қарамай, O'zLiDeP депутатлари ўз ишини тўхтатгани йўқ. Сайловчичлари муаммоларига ечим топиш, уларга кўмак бериш учун амалий ишларга қўл уришмоқда.
Мисол учун, O'zLiDeP Жарқўрғон туман Кенгаши депутати Ў. Давлатов тумандаги «Оби ҳаёт» маҳалласидаги ички йўлларни таъмирлатишга кўмаклашди. Анчадан буён нотекис, йўловчилар учун ноқулайлик туғдираётган йўлга тошли қум ётқизилиб, текис ҳолга келтирилди.
Депутатларимизнинг беминнат ёрдами шерободликларни ҳам четлаб ўтмади. Яқинда туман кенгаши депутати Ахматқул Ботировнинг саъй-ҳаракати билан «Хўжакия» маҳалласининг 3 та ички кўчаси ҳам ҳашар йўли орқали тош ётқизилди.
— Туманимиздаги «Ўзбекистон беш йиллиги» маҳалласидаги аҳоли кўп йилларки, ичимлик суви танқислигидан азият чекишарди, — дейди ЎзЛиДеП Қумқўрғон туман Кенгаши раҳбари А.Мусаев. — Улар туман кенгаши депутати Шерзод Умидовга мурожаат қилишгач, унинг ташаббуси билан бу муаммо ижобий ҳал қилинди. Депутат бир нечта ҳомийларни бирлаштиришга муваффақ бўлди ва уларнинг ёрдами билан 1 километр масофага 15 миллион сўмлик сув қувури тортилди. Бу хайрли иш натижасида 100 та хонадонга ичимлик суви кириб борадиган бўлди.
Бундан ташқари, депутатларимиз шу кунларда кўмакка муҳтож оилаларга озиқ-овқат, қишлоқ хўжалик маҳсулотларини ҳам тарқатилишида фаоллик кўрсатишмоқда.

По инициативе депутата в Кумкургане в 100 домов проложен водопровод
Несмотря на карантин, депутаты  УзЛиДеП не прекращают работу. Они занимаются решением проблем избирателей, оказывают им практическую помощь.
Депутат Джаркурганского районного кенгаша УзЛиДеП  У.Давлатов  оказывает содействие в ремонте  внутренних дорог районной махали   «Оби хаёт».  Дорога, на протяжении многих лет создававшая неудобства жителям, засыпана песком и гравием.
Депутаты оказывают помощь и жителям  Шерабада.  Недавно  при содействии депутата районного кенгаша Ахматкула Ботирова   гравием засыпали  3 внутренние дороги  в махалле  «Хужакия».
—  Жители районной махали  «Узбекистон беш йиллиги» уже много лет  живут с проблемой в питьевой воде, - сказал  руководитель Кумкурганского районного кенгаша УзЛиДеП А.Мусаев. — После обращения  к депутату  районного кенгаша  Шерзоду Умидову, проблема  разрешилась.  Депутат  объединил действия   нескольких спонсоров  и при их помощи  за счет  15 миллионов сумов проложил водопровод протяженностью 1 километр. Теперь в 100 домах есть питьевая вода.
Также депутаты в эти дни  принимают активное участие  в обеспечении нуждающихся семей  продовольствием и сельскохозяйственной продукцией.