Мустақилликнинг 30 йиллиги: Сайхунободлик ўқувчи ёшлар ўртасида билимлар беллашуви ўтказилди
O’zLiDeP Сайхунобод туман Кенгаши ташаббуси билан Ўзбекистон Республикаси Мустақиллигининг 30 йиллигига бағишлаб “Иттифоқ” МФЙда жойлашган “Ободон” БПТда “Янги Ўзбекистонда эркин ва фаровон яшайлик” шиори остида “Ким Ватанга содиқ бўлса – мендурман ўша!” мавзусида навбатдаги маданий-маърифий тадбир бўлиб ўтди. Тадбир туман Адлия бўлими, туман Халқ таълими бўлими, туман Маданият бўлими, туман “Ватанпарвар” ташкилоти, Ёшлар иттифоқи туман Кенгаши, туман Ахборот-кутубхона маркази, 8-сонли Болалар мусиқа ва санъат мактаби, туман Маънавият ва маърифат маркази билан ҳамкорликда ўтказилди.
Маданий-маърифий тадбир созандалик, рақс, хонандалик, тасвирий санъат, адабиёт, шеърият, иншо, китобхонлик, автомобил тузилиши ва ҳуқуқшунослик каби йўналишларда ўтказилди. Ташкилотчилар томонидан ўқувчилар ўз  қизиқишларига кўра йўналишларга бўлиб чиқилди ва ҳар бир йўналиш бўйича хоналарга тақсимланди. Тадбирда ўқувчилар байрамона ва кўтаринки руҳда иштирок этдилар. Ҳамкор ташкилот вакиллари ўз йўналишлари бўйича иштирокчиларни баҳолаб боришди. Муносибларни баҳолаш жараёни ҳакамлар ҳайъатига жуда қийин кечди.
Тадбир сўнгида 8-сонли Болалар мусиқа ва санъат мактабининг ёш раққосалари ва маданият марказининг хонандалари йиғилганларга концерт дастурини намойиш этдилар. Ҳар бир йўналишдаги ғолибларга, фаол иштирокчиларга ва “Ободон” БПТнинг янги аъзоларига O’zLiDeP Сайхунобод туман Кенгашининг ҳамда ҳамкор ташкилотларнинг эсдалик совғалари, бадиий китоблар тўплами ва фахрий ёрлиқлари топширилди.

30th Anniversary of Independence: Contests of connoisseurs among students of Saykhunabad
Cultural and enlightenment event dedicated to the 30th anniversary of the country’s independence was organized under the motto “I am a faithful son of the Motherland” at the initiative of Saykhunabad district Council of UzLiDeP, in Obodon PPO operating in Ittifoq CAM. The event was organized in cooperation with the district departments of justice, public education, culture, the Vatanparvar organization, the regional branch of the Youth Union, the regional information and library center, the 8th children’s school of music and art, and the regional center for spirituality and enlightenment.
The cultural and enlightenment event was held in fine arts, literature, poetry, writing, reading books, car construction, jurisprudence. The students were divided into groups. Representatives of sponsoring organizations evaluated the work of the participants. It was rather difficult for the jury to determine the best participants.
Following the event, students of the 8th Children’s School of Music and Art presented a concert program. The winners in each direction, active participants and new members of the PPO Obodon were presented with memorable gifts, art books and certificates of honor of Saykhunabad regional Council of UzLiDeP and sponsoring organizations.