Мирзачўллик тадбиркорга кредит ажратиладиган бўлди
O`zLiDePнинг истиқболли лойиҳаларидан бири - “Депутатлар ва тадбиркорлар мулоқоти” форуми лойиҳаси доирасидаги навбатдаги тадбир Мирзачўл туманида бўлиб ўтди.
Унда  ҳокимлик, туман назорат органлари, ҳамкор ташкилот вакиллари, маҳаллий Кенгаш депутатлари, тадбиркорлар ҳамда ўз бизнесини йўлга қўйиш иштиёқида бўлган фуқаролар иштирок этишди.
Тадбир давомида, иштирокчилар томонидан қилинган мурожаатлар атрофлича муҳокама қилинди.
Кўпгина муаммоли масалалар депутатлар назоратига олиниб, ижобий ҳал этиладиган бўлди. Масалан, хусусий тадбиркор Умида Муварова тикувчилик бўйича тўгарак ташкил қилиш учун, Гагарин шахар марказидан бино ажратилишида амалий ёрдам беришни сўраб қилган мурожаатига  депутат Эржигит Эргашев томонидан назоратга олиниб, ижобий ҳал этиладиган бўлди.
Яқинда ташкил этилган “Saroy Boyto`p”  хусусий корхона раҳбари Қуроқ Қўзиев паррандачиликни ривожлантириш йўналиши бўйича фаолият олиб бориши учун корхонанинг барча хужжатлари, бизнес режаси ва банкга гаров таьминоти хужжатларини хам тақдим қилганлигига қарамай, АТ Халқ банкининг Мирзачўл филиали маьсул ходимлари томонидан томонидан хужжатлари қабул қилинмаётганлиги,  банк кредит маблағи ажратилишида амалий ёрдам сўраб мурожаат қилди.
Мирзачўл туман Адлия бўлими вакили У. Абдиев ва АТ “Халқбанки” Мирзачўл филиали раиси ўринбосари А. Кўчатовлар тегишли маслахатларидан сўнг, Халқ депутатлари Мирзачўл туман Кенгаши депутатлари томонидан ушбу мурожаат назоратга олиниб, ижобий ҳал этиладиган  бўлди.

Кредит – предпринимателю из Мирзачуля
В рамках одного из перспективных проектов УзЛиДеП - форума “Диалог депутатов и предпринимателей” очередное мероприятие состоялось в Мирзаучльском районе.
В нем приняли участие представители хокимията, контролирующих органов района, организаций-партнеров, депутаты местного кенгаша, граждане, желающие начать собственный бизнес.
В ходе мероприятия подробно обсуждались обращения граждан.
Многие проблемные вопросы взяты под контроль депутатов. Например, частный предприниматель Умида Муварова обратилась за помощью в выделении здания в центре города Гагарин для организации швейного кружка, ее проблему взялся решить депутат Эржигит Эргашев.
Руководитель недавно созданного частного предприятия “Saroy Boyto`p”  Курок Кузиев сказал о том, что не смотря на представленный полный пакет документов  ответственные работники Мирзачульского филиала АО «Халк банк»а не принимают документы и попросил оказать помощь в получении  банковского кредита.
После соответствующей консультации с представителем  отдела юстиции Мирзачульского района У.Абдиевым и  заместителем председателя  Мирзачульского филиала АО «Халк банк»а А.Кучатовым за положительное решение этой проблемы взялись  депутаты  Мирзачульского районного кенгаша народных депутатов.