“O‘zLiDeP кубоги” ғолиби аниқланди
Партиянинг Тошкент шаҳар Кенгаши ёшлар билан ишлаш бўлими томонидан “O‘zLiDeP кубоги” лойиҳаси доирасида депутат ва ёшлар ўртасида футбол мусобақасининг финал босқичи бўлиб ўтди.
Мазкур тадбир “Ёшларни қўллаб-қувватлаш ва аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш йили” давлат дастури ижросини таъминлаш ҳамда партия фаоллари, ёшлар ўртасида соғлом турмуш тарзини тарғиб қилиш, ҳар томонлама жисмонан баркамол етук авлодни етиштиришда хисса қўшиш мақсадида ташкил этилмоқда.
Мусобақа якунида 4-ўрин O‘zLiDeP Тошкент шаҳар Кенгаши, 3- ўрин O‘zLiDeP Яккасарой туман Кенгаши, 3-ўрин O‘zLiDeP Бектемир туман Кенгаши вакилларига насиб қилган бўлса, финал ғолиби O‘zLiDeP Учтепа туман Кенгашига  “O‘zLiDeP кубоги” тантанали равишда топширилди.

Определен победитель “Кубка УзЛиДеП”
В рамках проекта “Кубок УзЛиДеП” отделом по работе с молодежью Ташкентского городского Кенгаша партии проведен  финальный этап  соревнований по футболу среди депутатов и молодежи.
Мероприятие проводится  с целью  обеспечения исполнения Государственной программы  “Года поддержки молодежи и укрепления здоровья населения”, а также пропаганды здорового образа жизни среди активистов партии, молодежи и ее всестороннего развития.
4-место на соревнованиях занял Ташкентский городской Кенгаш УзЛиДеП, 3-место – Яккасарайский районный кенгаш УзЛиДеП,  2-место – Бектемирский районный кенгш УзЛиДеП, а “Кубок УзЛиДеП” достался  Учтепинскому районному кенгашу УзЛиДеП.