Депутат ташаббуси: O'zLiDeP депутати боғчадаги 2 та хонани таъмирлаб берди
Алишер Рўзиев Сурхондарёнинг олис ҳудудларидан бири — Узун туманидаги 58-Телпакчинор сайлов округидан халқ депутатлари Сурхондарё вилояти Кенгаши депутатлигига сайланган. 14 та маҳаллани ўз ичига олган сайлов округида депутат тез-тез учрашувлар ташкил этиб келмоқда. Депутатнинг бу галги ташрифи ҳудуддаги Узун тумани “Янгийўл” маҳалласига бўлди.
Ишни кўзини билган уни эрта бошлайди. А.Рўзиев ҳам шу ақидага амал қилиб, иэрталабдан маҳалладаги 400 ўринли 5-мактабгача таълим ташкилотига борди. Ўтган галги учрашувда боғча мудираси маскандаги 2 хона таъмирталаб ҳолатда эканлиги ва уни жихозлашда ёрдам сўраганди. Бу муаммони ҳал қилиш учун А.Рўзиев вилоят мактабгача таълим бошқармасига депутатлик сўрови чиқарди. Сўров натижасида боғчанинг иккала хонасини таъмирлаш ва жиҳозлаш учун етарли маблағ ажратилди. Ҳозирда хоналар таъмирдан чиқди ва жихозланмоқда.
Депутат ташрифи чоғида таъмирланган хоналарни кўздан кечирди. Мулоқот давомида боғчанинг яна қандай муаммолари борлиги билан қизиқди. Боғча мудираси муассаса биносини иситиш учун табииий газ тармоғига уланишида амалий кўмак сўради.
Шундан сўнг, А.Рўзиев “Янгийўл” маҳалласи аҳолиси билан ҳам учрашиб, уларнинг муаммоларини тинглади. Учрашувда маҳалладаги 95 та хонадонни табиий газ тармоғига улаш, ички йўлларни таъмирлаш бўйича мурожаат қилинди. Депутат ушбу мурожаатлар юзасидан ҳам тегишли ташкилотларга сўров юборадиган бўлди.

По инициативе депутата от УзЛиДеП отремонтирован детский сад
Алишер Рузиев избран депутатом Сурхандарьинского областного Кенгаша народных депутатов от одной из самых отдаленных территорий Сурхандарьи – избирательного округа 58-Телпакчинор Узунского района. Он часто проводит встречи с населением избирательного округа, к которому относятся 14 махаллей. Очередная встреча депутата состоялась в махалле «Янгийул» Узунского района.
С раннего утра А.Рузиев посетил расположенное в махалле 400-местное дошкольное образовательное учреждение №5. В ходе ранее состоявшейся встречи заведующая детским садом просила оказать помощь в ремонте 2 комнат. Для решения проблемы А.Рузиев направил депутатский запрос в областное управление дошкольного образования. В ответ на запрос были выделены средства на ремонт комнат. В настоящее время ремонт завершен, ведется их оборудование.
В ходе повторного посещения депутат осмотрел отремонтированные помещения. Поинтересовался, есть ли еще какие-либо проблемы. Заведующая детским садом попросила наладить отопление в детском саду путем подключения к сети природного газа.
Затем А.Рузиев встретился с жителями махалли “Янгийул”, выслушал их проблемы.  В махалле необходимо подключить к газовой сети 95 домов, отремонтировать внутренние дороги. По данным обращениям депутат направит запросы в соответствующие организации и их решение взято под его контроль.