O’zLiDePнинг олтинкўллик фаоллари сайловолди платформа лойиҳасига ўз таклифларини илгари сурмоқдалар
02.06.2021, 14:58
O’zLiDeP Олтинкўл туман Кенгаши томонидан тумандаги 27-умумтаълим мактабида “Сайловолди тадбирларида фаол бўлайлик!” шиори остида тарғибот тадбири бўлиб ўтди. “Сайловолди дастур лойиҳасида Сизнинг фикрингиз муҳим!” мавзусида ташкил этилган мазкур давра суҳбатида депутатлар, партия фаоллари ҳамда педагоглар иштирок этдилар. Унда асосий эътибор мамлакат тараққиётини янги босқичга кўтариш,  Президент сайлови янги миллий сайлов қонунчилиги, умумэътироф этилган халқаро стандартларга амал қилинган ҳолда ҳамда демократик тамойиллар асосида бутунлай янгича муҳитда ўтиши борасидаги масалаларга алоҳида эътибор қаратилди. O’zLiDePнинг сайловолди дастурига таклифлар олинди.
- 2017-2021 йилларда Ўзбекистон Республикасини ривожлантиришнинг бешта устувор йўналиши бўйича Ҳаракатлар стратегиясини «Ёшларни қўллаб-қувватлаш ва аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш йили»да амалга оширишга оид давлат дастурига асосан ёш оилаларга янги қурилаётган кўп қаватли намунавий уйлардан узоқ муддатга бошланғич тўловсиз кредит асосида берилиши таклифини билдирдим, - дейди партия фаоли Озодбек Мамажонов. – Бу билан ёшлар янги ҳаётда ўзларининг мустақил йўлларини топиб олишига кўмаклашамиз, турмушнинг илк қийинчиликларини енгишида суянч бўламиз.
Шунингдек, тадбиркорлик фаолияти билан шуғулланаётган аёллар учун давлат томонидан ҳомиладорлик таътили даврида имтиёзлар   яратиб берилишини таъминлаш, таълим сифатини оширишда дарсликлар борасида янада қулайликлар яратиш каби қатор мулоҳазалар ўртага ташланди.

Предложения УзЛиДеП для проекта Предвыборной платформы активистов Алтынкуля
В здании районной 27-общеобразовательной школы под девизом «Примем активное участие в предвыборных мероприятиях!» было проведено пропагандистское мероприятие, организованное Алтынкульским районным кенгашем  УзЛиДеП. В ходе встречи на тему: “Ваше мнение имеет значение для составления проекта предвыборной программы!” приняли участие депутаты, активисты партии, педагоги. В ходе обсуждения проекта основное внимание было уделено повышению уровня развития страны на качественно новый уровень, организацию выборов Президента в новых условиях, на основе нового национального избирательного законодательства, демократических принципов и общепризнанных международных стандартов. Касательно предвыборной программы были высказаны предложения.
- Исходя из Государственной программы  реализации  Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в  2017-2021 годах в «Год поддержки молодежи и укрепления здоровья населения» предложено предоставлять молодым семьям доступное типовое жилье  в строящихся многоквартирных домах под долгосрочный кредит без первоначального взноса, - сказал активист партии Озодбек Мамажонов. – Так мы поможем молодежи самостоятельно строить свою семейную жизнь.
Также были высказаны мнения о предоставлении льгот женщинам-предпринимателям в период беременности и родов, составлении качественных учебников для повышения качества образования.