Депутат ташаббуси билан жигар хасталигидан қийналаётган бемор сайловчига кўмак берилди
Халқ депутатлари Асака туман кенгаши депутатлигига “24-Мустакиллик” сайлов округидан сайланган Сайдилло Эргашев фаолиятидан бугун аҳоли мамнун. Вақт топди дегунча сайловчиларига елкадошликка ошиқадиган депутат тиниб-тинчимайди.
Халқ ноибининг сайловчилари хонадонларига навбатдаги йўқловлари Қурбон ҳайити муносабати билан ташкил этилди. Оилаларнинг байрамга шарт-шароитларини ўрганиб, уларга кўмак беришга бел боғлаган С.Эргашев қатор муаммоларни ҳам бартараф этгани қувончли.
Кобилжон Холмирзаев “Ибн Сино” маҳалла фуқаролар йиғинида истиқомат қилади.  Ёши элликка яқинлашиб қолган фуқаро жигар церрози хасталигидан азият чекади. Мунтазам парвариш ва вақти-вақти билан шифокор кўриги зарур. Бироқ бунга имконияти ҳам, даромади ҳам етарли эмас.
Депутат оиланинг яшаш шароитларини ўрганар экан, шу куннинг ўзида хонадонда туман тиббиёт бирлашмаси орқали чуқурлаштирилган тиббий кўрик ташкил қилишга эришди. Бириктирилган оила шифокори, патронаж, маҳалла мутасаддилари ҳам халқ ноиби билан ҳамкорликда фуқаронинг саломатлигини қатъий назоратга олди.
Касалликнинг амалиёт жарроҳлигини ўтказишда амалий кўмак учун туман ҳокими номига депутатлик сўрови юборилди.

По инициативе депутата оказана помощь избирателю с тяжелым заболеванием
Население довольно работой Сайдилло Эргашева, избранного депутатом в Асакинский районный Кенгаш народных депутатов от 24-избирательного округа “Мустакиллик”. Он неустанно заботится о своих избирателях.
Так, в ходе очередного изучения социально-экономической ситуации на местах, представитель народа оказал необходимую помощь, нуждающихся в ней, решил ряд проблем.
Кобилжон Холмирзаев живет в СГМ “Ибн Сино”.  У него тяжелое заболевание – цирроз печени. Ему необходим постоянный уход и периодический медицинский осмотр. Но для этого у него нет возможностей и средств.
Изучив условия жизни его семьи, депутат в тот же день при содействии районного медицинского объединения организовал углубленный медицинский осмотр всех членов семьи. Теперь под контролем депутата его здоровье регулярно будут проверять прикрепленные к нему семейный врач, патронажная медсестра.
Хокиму города направлен депутатский запрос для оказания практической помощи в организации хирургического лечения заболевания.