Афғонистон Президенти Ҳазрати Имом мажмуасини зиёрат қилди
Афғонистон Ислом Республикаси Президенти Муҳаммад Ашраф Ғани Тошкентдаги Ҳазрати Имом (Хастимом) мажмуасига ташриф буюрди.
Президентимиз Шавкат Мирзиёев раҳнамолигида тарихий обидаларни асраб-авайлаш, буюк аждодларимизнинг бой меросини ўрганишга алоҳида эътибор қаратилмоқда. Тошкентда Ислом цивилизацияси маркази, Самарқандда Имом Бухорий халқаро илмий-тадқиқот маркази ташкил этилмоқда, Шеробод туманидаги Абу Исо Муҳаммад Термизий, Қарши туманидаги Абул-Муъийн Насафий зиёратгоҳлари ва бошқа қадамжоларда қурилиш-таъмирлаш ишлари бажарилмоқда.
Афғонистон Ислом Республикаси Президенти Муҳаммад Ашраф Ғани Мўйи Муборак мадрасасида сақланаётган Усмон мусҳафи ва бошқа тарихий-маърифий ёдгорликларни катта қизиқиш билан кўрди.
Президентимиз Шавкат Мирзиёев томонидан ислом динини ўрганиш, унинг асл инсонпарварлик моҳиятини тарғиб этиш борасида олиб борилаётган ишларга юксак баҳо берди.

Президент Афганистана посетил комплекс Хазрати Имама в Ташкенте
Президент Исламской Республики Афганистан Мохаммад Ашраф Гани посетил комплекс Хазрати Имама (Хастимам) в Ташкенте.
Под руководством Президента нашей страны Шавката Мирзиёева уделяется особое внимание сохранению исторических памятников и изучению богатого наследия наших великих предков. В Ташкенте организуется Центр исламской цивилизации, Самарканде - Международный научно-исследовательский центр Имама Бухари. Ведутся строительные и реконструкционные работы в мавзолеях Абу Исо Мухаммада Термизи в Шерабадском районе, Абул-Муина Насафи в Каршинском районе и других местах поклонения.
Президент Афганистана Мохаммад Ашраф Гани с большим интересом ознакомился с Кораном Османа, хранящимся в медресе Муйи Муборак, а также с другими историко-духовными памятниками.
Гость высоко оценил осуществляемую Президентом Шавкатом Мирзиёевым работу по изучению религии ислама, разъяснению и пропаганде истинной его сути.