Tadbirkorlar uchun ilmiy-amaliy seminarlar
O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi “Ayollar qanoti” tashabbusi bilan kichik biznes va oilaviy tadbirkorlikni yanada rivojlantirish borasida muntazam uchrashuv va amaliy seminarlar o‘tkazib kelinmoqda.
Ana shunday tadbirlardan biri Xonqa shaharchasi “Ezgulik” mahalla fuqarolar yig‘inida bo‘lib o‘tdi. “Innovatsion texnologiyalar – kichik va oilaviy biznesni rivojlantirish uchun imkoniyatlar” mavzusidagi amaliy seminarda mamlakatimizda kichik biznes va xususiy tadbirkorlikni rivojlantirish orqali aholi farovonligini yuksaltirish, xotin-qizlar va yoshlar bandligini ta’minlash, oilalar daromadini oshirishga alohida e’tibor qaratilayotgani ta’kidlandi.
Amaliy seminarda O‘zLiDeP Xonqa tuman Kengashi raisi F. Karimov Prezidentimizning 2016 yil 5 oktyabrdagi “Tadbirkorlik faoliyatining jadal rivojlanishini ta’minlashga, xususiy mulkni har tomonlama himoya qilishga va ishbilarmonlik muhitini sifat jihatidan yaxshilashga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi Farmoni tadbirkorlikni rivojlantirishda muhim dasturilamal bo‘layotgani haqida  so‘z yuritdi.
Shuningdek, amaliy seminarda, kichik biznes va oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish, tumanda oilaviy tadbirkorlik sub’ektlarning mahsulot ishlab chiqarish va aholiga xizmat ko‘rsatish borasidagi faoliyati yuzasidan xalq deputatlari viloyat Kengashi deputati N. Masharipovaning ma’ruzasi tinglandi.
Tadbir yakunida tadbirkorlik bilan shug‘ullanish istagida bo‘lgan fuqarolarga mutaxassislar tomonidan zarur maslahatlar berildi, biznes-reja ishlab chiqish tartibi tushuntirildi. Bu kabi ilmiy, amaliy seminarlar viloyatimizdagi barcha tumanlarida bo‘lib o‘tmoqda

Scientific and practical seminars for entrepreneurs
Khorezm regional council of UzLiDeP on the initiative of "Women's wing" holds regular meetings and seminars to further development of small businesses and family entrepreneurship.
One such event took place in the makhalla "Ezgulik" of the village Honka. During the event on the theme "Innovative technologies - opportunities for the development of small and family business," was noted that in our country special attention is paid to improving the well-being of the population through the development of small business and private entrepreneurship, providing employment for women and youth, and raising family incomes.
At the event, the chairman of the Khonki district council of UzLiDeP F.Karimov noted that the Decree of the President of our country «On additional measures to ensure the accelerated development of entrepreneurial activity, comprehensive protection of private property and substantial improvement of business climate» serves as an important guide to action in this direction.
During the event the deputy of the regional Kengash of people's deputies N.Masharipo provided a report on the development of entrepreneurship in the district.
At the end of the event, the specialists are given the necessary recommendations to citizens who want to do business. Similar scientific and practical seminars are held in all districts of the region.