Konstitutsiyaviy islohotlarda yoshlarning har bir taklif va fikrlari inobatga olinmoqda
O’zLiDeP Namangan shahar Kengashi, Yoshlar va biznes tuzilmalari bilan ishlash bo‘limi bilan birgalikda Mahalla fuqarolar yig‘inlari  yoshlar yetakchilari ishtirokida “Yangi O’zbekistonning 2022–2026 yillarga mo‘ljallangan taraqqiyot strategiyasi”da belgilangan vazifalar hamda Konstitutsiyaviy islohotlarda yoshlarning ishtiroki masalasida o‘quv seminar tashkil etildi.
Seminardan ko‘zlangan maqsad yoshlar yetakchilarining huquqiy savodxonligini oshirish, ularning ushbu jarayonda faol ishtirokini ta’minlash va aniq asoslangan takliflar olishdan iboratdir.
Tadbir jarayonida o‘zaro munozaralar asosida trening tashkil etildi. Unda konstitutsiyaninig huquqiy asoslari shaxs va jamiyat birlamchi tizimlari va shuningdkek ijro organi bilan mahalliy kengash vakolatlari to‘g‘risida ham fikr yuritildi.

В ходе конституционных реформ учитываются мнения и предложения молодежи
Отделом по работе с молодежью и бизнес-структурами Наманганского городского кенгаша УзЛидеП при участии лидеров молодежи сходов граждан махаллей организован учебный семинар, посвященный задачам, намеченным в «Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022–2026 годы” и участию молодежи в конституционных реформах.
Целью семинара было повышение правовой грамотности лидеров молодежи, обеспечение их активного участия в важном политическом процессе и получении обоснованных предложений.
В ходе семинара проводился тренинг, на котором обсуждались правовые основы Конституции, полномочия первичных общественных организаций, исполнительных органов и местных кенгашей.