“Men ham tadbirkor bo‘laman ” loyihasining Andijon viloyat bosqichi o‘tkazildi
O`zLiDeP Andijon viloyat Kengashi Yoshlar va biznes tuzilmalari bilan ishlash bo‘limi tomonidan “Men ham tadbirkor bo‘laman ” loyihasining viloyat bosqichi o‘tkazildi.
Tadbirda o‘z biznesini boshlamoqchi bo‘lgan talaba-yoshlar va hozirgi kunda vaqtincha ishsiz bo‘lgan yoshlarning biznes rejalari taqdimoti bo‘lib o‘tdi. O’z biznes g‘oyalari bilan ishtirok etgan yoshlarga tadbirkorlikning sir-asrorlari,  faoliyat boshlashdan oldin nimalarga e’tibor qaratish kerakligi hamda partiyaning dasturiy maqsadlari nimalardan iborat ekanligi alohida tushuntirildi.
Qizg‘in kechgan mazkur tadbirda  Andijon mashinasozlik instituti talabasi Muxtorov Saidislombek g‘olib deb topilib, Respublika bosqichiga yo‘llanma olish imkoniyatini qo‘lga kiritdi.
Tadbirkor bo‘laman, degan odam, avvalo, mehnatkash va tashabbuskor bo‘lishi kerak, – deydi loyiha g‘olibi Saidislombek Muxtorov. – Har bir ishni boshlashdan avval 7 o‘lchab bir kesishi zarur. Shundagina ko‘zlangan maqsadga erishiladi.

Отделом по работе с молодежью и бизнес-структурами Андижанского областного Кенгаша УзЛиДеП проведен региональный этап проекта “Я тоже буду предпринимателем”.
На мероприятии состоялась презентация бизнес-планов студентов – молодых людей, желающих начать свой бизнес, и молодых людей, которые на сегодняшний день временно безработные. Молодежи, участвовавшей со своими бизнес-идеями, отдельно были разъяснены секреты предпринимательства, на что следует обратить внимание перед началом деятельности и каковы программные цели партии.
В этом напряженном мероприятии студент Андижанского машиностроительного института Мухторов Саидисломбек был признан победителем и получил путевку на республиканский этап.
“Человек, который хочет стать предпринимателем, прежде всего должен быть трудолюбивым и инициативным, – говорит победитель проекта Саидисломбек Мухторов. – Перед началом каждой работы необходимо 7 раз отмерить и только потом отрезать. Тогда намеченная цель будет достигнута”.