O’zLiDeP “Yoshlar qanoti” bilan yoshlar yetakchilari o‘rtasida yaqin hamkorlik yo‘lga qo‘yilgan
O’zLiDeP Namangan shahar Kengashi tomonidan Yoshlar va biznes tuzilmalari bilan ishlash bo‘limi “Mahallabay ishlash tizimida yoshlar yetakchilarining o‘rni va roli”  mavzusida davra suxbati tashkil etdi.
Unda Namangan shahri mahallalarida faoliyat yuritayotgan yoshlar yetakchilari ishtirok etdilar. O’zLiDeP viloyat Kengashi mas’ul xodimi Komiljon Fayziyev hamda shahar Kengashi apparat rahbari, deputat Sohiba G’apparovalar mamlakatimizda mahallabay, xonadonbay ishlash tizimi yaratilgani, joriy yil boshidan har bir mahallada hokim yordamchisi, yoshlar, xotin-qizlar bilan ishlash bo‘yicha yetakchi lavozimlari joriy etilgani va bundan ko‘zda tutilgan maqsad va vazifalarga e’tibor qaratdilar. Xususan, yoshlar yetakchilari mahalladiga yoshlarni tadbirokrlikkka jalb etish, ish bilan band qilish, o‘qitish, sport to‘garaklari faoliyatini tashkil qilish kabi yo‘nalishlardagi vazifalar haqida so‘z yuritdilar.
So‘ngra Amur Temur mahalla fuqarolar yig‘ini yoshlar yetakchisi Jahongir Rashidov va boshqalar o‘z hududlarida yoshlar bilan amalga oshirilayotgan ishlar, o‘tgan to‘qqiz oy yakuni bo‘yicha erishilgan natijalar, ayrim muammolar haqida fikr-mulohazalarini bildirdilar.
Davra suhbati asnosida yetakchilarga yoshlarning siyosiy-huquqiy bilimlarini oshirish, ularning islohotlarga daxldorlik hissini shakllantirish va bevosita ishtirokchisi bo‘lishlariga erishish, yaratib berilayotgan imkoniyat va imtiyozlardan unumli foydalanish, tadbirkorlikka jalb etish, sport tugaraklariga, musobaqalarga keng jalb etish yuzasidan tavsiyalar berildi. Shuningdek, ularga partiyaning maqsad va vazifalari, yoshlarga oid loyihalari haqida ham ma’lumotlar berildi.
Shu joyning o‘zida besh nafar yoshlar yetakchilari o‘z arizalariga muvofiq partiya safiga qabul qilindilar va ularga guvohnomalar topshirildi.

Сотрудничество «Молодежного крыла» УзЛиДеП и лидеров молодежи
Отделом по работе с молодежью и бизнес-структурами  Наманганского городского кенгаша УзЛиДеП организована беседа на тему  “Роль лидеров молодежи в системе работы Махаллабай”.
В мероприятии приняли участие лидеры молодежи, работающие в махаллях города Намангана. Ответственный работник областного кенгаша УзЛиДеП Комилжон Файзиев, руководитель аппарата городского кенгаша, депутат Сохиба Гаппарова отметили, что в стране действуют системы работы махаллабай, хонадонбай, с начала текущего года в каждой махалле введены должности помощника хокима, лидеров молодежи, ответственных лиц по работе с женщинами, и указали, цели введения этих должностей. В частности, на лидеров молодежи возложены задачи привлечения молодежи в предпринимательство, их трудоустройство, организация профессионального обучения, создание спортивных кружков.
Затем лидер молодежи СГМ  Амир Темур Жахонгир Рашидов и другие  рассказали о проводимой с молодежью работе, результатах за прошедшие девять месяцев, имеющихся проблемах.
В ходе беседы были даны рекомендации по повышению политико-правовой грамотности лидеров молодежи, формированию у молодежи чувства причастности к проводимым реформам, эффективному использованию возможностей и льгот, привлечению в предпринимательство, к занятиям спортом и участию в соревнованиях. Также была представлена информация о целях и задачах партии, молодежных проектах.
Пять лидеров молодежи в соответствии со своими заявлениями были приняты в ряды партии, им вручили членские билеты.