Solijon Mo‘minov tashabbusi bilan Kosonsoy magistral ko‘prigi ta’mirlandi
Oliy  Majlis Senati a’zosi Solijon Mo‘minov Namangan tuman  Honobod, Mullakuding, Kichik Toshbuloq, Chog‘ir va Sho‘rqo‘rg‘on  MFY hududi axolisi bilan uchrashdi.
Namangan tumani iqtisodiy rivojlanish jihatidan viloyatda yetakchi o‘rinni egallaydi. Hozirgi kunda tumanda 170.000 aholi yashaydi. E’tiborlisi, tuman ahlining ko‘pchiligi o‘z tomorqasidan unumli foydalanib, jamiyat farovonligiga munosib hissa qo‘shib kelmoqda.
Muloqot davomida ichimlik suvi nasos yordamida olib chiqilishi aholiga qiyinchilik tug‘dirib, ayrim hududlarda yerni sug‘orish masalasi bo‘yicha muammolar borligi aniqlandi. Bu masala yuzasidan deputatlik so‘rovi chiqarilib, ijrosi nazoratga olindi.
Uchrashuvlar chog‘ida shuningdek, hududdagi mavjud yo‘llar holati ham o‘rganildi.
– Tumanimiz yo‘llari 156 km bo‘lib, bu yo‘llarni ta’mirlash uchun 25 ming tonna asfalt sarflanadi, – deydi senator Solijon Mo‘minov. –Yil boshidan beri 600 tonnadan ortiq asfalt yo‘llarni ta’mirlash ishlariga sarf qilingan bo‘lsada, tumanda joylashgan Kosonsoy magistral ko‘prigi ta’mirtalab ekanligi aniqlandi.
Ta’kidlash kerak, uchrashuvlar davomida yo‘l masalasi bo‘yicha qator muammolar o‘rganilib, Kosonsoy magistral ko‘prigi Solijon Mo‘minov yordami bilan ta’mirlab berildi.

По инициативе Солижона Муминова отремонтирован Касансайский магистральный мост
Член Сената Олий Мажлиса Солижон Муминов встретился с жителями МСГ «Хонобод», «Муллакудинг», «Кичик Тошбулок», «Чогир» и «Шуркургон» Наманганского района.
Наманганский район с точки зрения экономического развития занимает ведущее место в области. В настоящее время в районе проживают 170.000 человек. Примечательно, что большая часть жителей района эффективно использует свое подворье, вносит достойный вклад в благополучие общества.
В ходе диалога было установлено, что поставка питьевой воды с помощью насоса создает трудности для населения, имеются проблемы в вопросе орошения земель в некоторых территориях. По данному вопросу был внесен депутатский запрос, исполнение которого взято под контроль.
В ходе встреч также изучено состояние имеющихся дорог на территории.
– Протяженность дорог в районе составляет 156 км, для ремонта дорог будет израсходовано 25 тысяч тонн асфальта, – сказал сенатор Солижон Муминов. –С начала года затрачено более 600 тонн асфальта для ремонта дорог, выявлена потребность ремонта расположенного в районе Касансайского магистрального моста.
Следует отметить, что в ходе встреч был изучен ряд проблем по дорожному вопросу, Касансайский магистральный мост отремонтирован с помощью Солижона Муминова.