O‘zLiDeP sayyor qabulida transformator va elektr stolbalari o‘rnatish bo‘yicha qilingan murojaatlar nazoratga olindi
17.07.2018, 18:27
O‘zLiDeP sayyor qabulida transformator va  elektr stolbalari o‘rnatish bo‘yicha qilingan  murojaatlar nazoratga olindi
O‘zLiDeP Bulung‘ur tuman Kengashi tomonidan “Yangiqo‘rg‘on” MFYda sayyor qabul tashkil etildi. Unda partiya tuman Kengashi xodimlari, Xalq deputatlari tuman Kengashidagi partiya deputatlik guruhi a’zolari hamda keng jamoatchilik vakillari ishtirok etdi.
Uchrashuvda Bahriddin Yarmatov “Yangiqo‘rg‘on” MFYning 5 ta ko‘chasiga yangi transformator va elektr stolbalari o‘rnatish lozimligini aytib, muammoni hal etishda amaliy yordam  so‘rab murojaat qildi.
“Istiqlol” MFYdagi Oqtepa ko‘chasi, 49-uyda yashovchi Klara Hayitjonova  esa pensiyasi noto‘g‘ri hisoblanayotganligidan shikoyat qildi.
“3 guruh nogironiman, lekin tibbiy ekspertiza meni nogironlik ro‘yxatiga hisobga olmagan. Shu bilan birga menga berilayotgan nafaqa puli ham noto‘g‘ri hisoblangan. Ushbu muammoni hal etilishida amaliy yordam bersangiz”, deya mutasaddilardan ko‘mak so‘radi K.Hayitjonova.
Shuningdek, sayyor qabulda “Yangiqo‘rg‘on” MFYda yashovchi Boburjon Bobobekov hududdagi 8 ta ko‘chani tutashtiruvchi uzunligi 1,5 km bo‘lgan markaziy ko‘cha asfalt qilinmay qolib ketganini aytib, masalani ijobiy hal etishda amaliy yordam so‘radi.
Sayyor qabulda ko‘tarilgan masalalar yuzasidan Xalq deputatlari Bulung‘ur tuman Kengashi deputati Ulug‘bek Haydarov tomonidan tegishli tashkilotga deputatlik so‘rovi chiqarilib, natijasi nazoratga oladigan bo‘ldi.

На выездном приеме УзЛиДеП взяты под контроль обращения по вопросам установки трансформатора и приборов уличного освещения
18.07.2018, 18:41
Булунгурским районным Советом УзЛиДеП в МСГ “Янгикургон” организован выездной прием. В нем приняли участие сотрудники районного Совета партии, члены депутатской группы партии в районном Кенгаше народных депутатов и представители широкой общественности.
В ходе встречи Бахриддин Ярматов отметил, что на 5 улицах МСГ “Янгикургон” необходимо установить новый трансформатор и столбы уличного освещения, просил оказать практическую помощь в решении проблемы.
Клара Хайитжонова, проживающая по адресу улица Октепа, дом 49 в МСГ “Истиклол” пожаловалась на неправильное начисление пенсии.
“У меня инвалидность 3 группы, однако медицинская экспертиза не включила меня в список инвалидности. Вместе с тем, неверно начислена и выплачиваемая пенсия. Прошу оказать содействие решению этой проблемы”, сказала К.Хайитжонова.
Также в ходе выездного приема житель МСГ “Янгикургон” Бобуржон Бобобеков сообщил о том, что центральная улица протяженностью 1,5 километра, соединяющая 8 улиц территории, осталась не асфальтированной,  просил оказать практическую помощь в положительном решении данного вопроса.
По поднятым на выездном приеме вопросам депутатом Булунгурского районного Кенгаша народных депутатов Улугбеком Хайдаровым направлен депутатский запрос в соответствующую организацию, результат будет взят под контроль.