Va’dalar amalda bajarildi
Yaqinda Navoiy shahrida Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – O‘zbekis­ton Liberal-demokratik partiyasi hamda Navoiy viloyat hokimligi hamkorligida “Bizning eng katta tayanchimiz va suyanchimiz, hal qiluvchi kuchimiz yoshlar” nomli forum bo‘lib o‘tgan edi.
Forum doirasida tashkil etilgan “Yoshlar bandligini ta’minlash eng muhim vazifamiz” mavzuidagi amaliy uchrashuvda O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi raisi Axtam Xaitov va Navoiy viloyati hokimi Qobil Tursunov yoshlarning orzu-umidlari, rejalari bilan qiziqqani, mavjud muammolarni bartaraf etishga kirishgani navqiron avlodning kelajakka bo‘lgan ishonchini yanada mus­tahkamladi.
Yoshlar o‘zlarining taklif va mulohazalarini ro‘y-rost o‘rtaga tashladi. Kimdir bankdan kredit olish yoki ishga joylashish, boshqa birov tadbirkorligini yo‘lga qo‘yish uchun yordam so‘rab murojaat qildi.
Xo‘sh, forumda belgilangan topshiriqlar ijrosi, berilgan va’dalar ijobati qanday kechmoqda? Quyida bevosita shu tadbirda ishtirok etgan navoiylik yoshlarning shu haqdagi fikrlari bilan tanishasiz.
Shahrizoda RAYHONOVA, Zarafshon shahri:
– O‘zLiDePning “Kelajak deputatlari” guruhi a’zosi sifatida mamlakatimiz ijtimoiy-siyosiy hayotida ro‘y berayotgan yangilik va o‘zgarishlarni muntazam kuzatib borayapman. Forumda ishtirok etib, Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputatlari, O‘zLiDeP Siyosiy Kengashi Ijroiya qo‘mitasi faoliyati bilan yaqindan tanishish, qolaversa, poytaxtimizda amalga oshirilayotgan ulkan bunyodkorlik jarayonini o‘z ko‘zimiz bilan ko‘rish uchun Toshkentga borishda amaliy yordam berishni iltimos qildim. Partiyamiz rahbari tez kunda bu masala hal qilinishi, xususan, markazdan olisdagi zarafshonlik yoshlarning o‘ylagan niyatlari ijobat bo‘lishiga va’da berdi. Qarangki, kuni kecha biz – 35 nafar “Kelajak deputatlari” guruhi a’zolari poytaxtda bo‘ldik. Mamlakatimizdagi siyosiy jarayonlarda faol va yetakchi partiya faoliyati, parlament deputatlari faoliyati bilan yaqindan tanishish imkoniyatiga ega bo‘ldik. Partiya g‘oyalari, tashabbuslari keng muhokama qilinadigan jarayonlarda ishtirok etdik. Ayniqsa, Qonunchilik palatasining Yoshlar masalalari komissiyasi a’zosi Rasul Kusherbayev bilan bo‘lib o‘tgan muloqot iliq taassurot qoldirdi. Deputat bizni qiziqtirgan barcha savollarga batafsil javob berdi. Shuningdek, Toshkentdagi Turin politexnika universitetida yoshlarga yaratib berilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishdik. Chilonzor tumanidagi kovorking markazida tadbirkorlar tomonidan tashkil etilgan master-klass bilimlarimizni yanada oshirdi.
Manzura OChILOVA, Navbahor tumani:
– Forumda partiya raisidan kollejni bitirganimdan beri ishsiz yurganligimni aytib, muqim ishga joylashishga ko‘mak berishlarini so‘radim. Qisqa muddatda mening “Yangi yer” ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligiga ishga olinganligimni tasdiqlovchi hujjat va mehnat daftarchasi berishdi. Mana, hozir ishlayapman...
Charos JAMOLOVA, Navoiy shahri:
– Ancha yillardan beri “Navoiy Shams” korxonasiga ishga kirish orzuim edi. Forum bahonasida aynan ana shu korxonaga ish yurituvchi lavozimiga ishga qabul qilindim. Butun oilamiz xursand bo‘ldi. Partiya tomonidan ana shunday amaliy tadbirlar tez-tez o‘tkazib turilsa, bizga o‘xshagan yoshlarning muammolari joyida hal bo‘larkan...
O‘zLiDeP tashabbusi bilan o‘tkazilgan mazkur forumda ishtirok etgan yoshlarning har biri yuqoridagi kabi mavjud muammolari joyida hal etilganligini quvonch bilan tilga olishmoqda. Ular kelajakdagi rejalari ro‘yobi partiyaning amaliy yordami bilan ijobiy hal bo‘layotganligini faxru iftixor bilan tilga olishmoqda.
Baxtiyor TOShNAZAROV,
“XXI asr” muxbiri
1146
Холмурод Сориев, Халқ депутатлари Нуробод туман Кенгашидаги O'zLiDeP депутатлик гуруҳи раҳбари2018-08-25 20:14:08
Партия раҳбарияти ва фаоллари томонидан ёшлар билан яқиндан ишлаш, уларнинг муаммоларини бартараф этишга кўмаклашига бўлган ҳаракат ёшлар кенг қатламининг партиямизга бўлган хайрихоҳлигини, қизиқишини кучайтириши, пировардида партиямиз сафларида ёшлар сонининг ошишига сабаб бўлади..

Данные обещания выполнены на деле
Недавно в городе Навои Движением предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партией Узбекистана совместно с Навоийским областным хокимиятом был проведен форум под девизом «Молодежь - наша самая большая опора и надежда, решающая сила».
В ходе организованной в рамках Форума встрече на тему: «Обеспечение занятости молодежи – наша важнейшая задача», председатель Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП Ахтам Хаитов и хоким Навоийской области Кобил Турсунов интересовались целями и устремлениями, планами молодежи, волнующими их проблемами, содействовали их решению, что еще больше укрепило уверенность молодого поколения, не только в завтрашнем дне, но и возросло доверие к партии.
Юноши и девушки изложили свои мнения и предложения. Кто-то обратился за помощью в получении кредита или трудоустройства, кто-то – с просьбой оказать содействие в налаживании предпринимательства.
Итак, каково исполнение данных на форуме поручений, результаты обещаний? Далее вы можете ознакомиться с мнением навоийской молодежи, непосредственно участвовавшей в этом мероприятии.
Шахризода РАЙХОНОВА, город Зарафшан:
– В качестве члена группы «Будущие депутаты» постоянно наблюдаю за происходящими в стране новшествами и изменениями. Приняв участие в Форуме, обратилась с просьбой оказать нам содействие в непосредственном ознакомлении с деятельностью депутатов Законодательной палаты Олий Мажлиса, Исполнительного комитета Политического Совета УзЛиДеП, наконец, осуществляемой в столице грандиозной созидательной работой. Лидер нашей партии тогда заверил, что в ближайшее время будет решен данный вопрос, в частности, пожелания зарафшанской молодежи будут выполнены. И вот на днях мы, 35 членов группы «Будущие депутаты», побывали в столице. Мы имели возможность ознакомиться с деятельностью ведущей партии, депутатов парламента. Приняли участие в процессах широкого обсуждения идей, инициатив партии. Особенно, у нас осталось сильное впечатление после диалога с членом Комиссии по вопросам молодежи Законодательной палаты Расулом Кушербаевым. Депутат подробно ответил на все интересовавшие нас вопросы. Так же мы ознакомились с условиями, созданными для молодежи в Туринском политехническом университете в городе Ташкент. Мастер-класс, организованный предпринимателями в коворкинг-центре в Чиланзарском районе, еще более повысил наши знания.
Манзура ОЧИЛОВА, Навбахорский район:
– В ходе Форума я попросила у председателя партии оказать мне содействие в трудоустройстве, так как после окончания колледжа я никак не могла найти подходящую мне работу. За короткое время я получила трудовой договор и трудовую книжку, подтверждающие то, что я принята на работу в многопрофильное фермерское хозяйство «Янги ер». Теперь я работаю.
Чарос ЖАМОЛОВА, город Навои:
– Уже многие годы моей мечтой было трудиться на предприятии «Навоий Шамс». Благодаря Форуму принята на работу в качестве делопроизводителя данного предприятия. Рада не только я, но и моя семья. Если партия будет почаще проводить подобные практические мероприятия, то на месте будут решаться проблемы, таких как мы, представителей молодежи.
Каждый из юношей и девушек, участвовавших в данном форуме, проведенном по инициативе УзЛиДеП, с удовлетворением отмечает то, что вышеуказанные проблемы и вопросы решены на месте. Они с гордостью говорят, что при практическом содействии партии воплощаются в жизнь их планы и устремления.
Бахтиёр ТОШНАЗАРОВ,
корреспондент газеты «XXI asr»
1122
Холмурод Сориев, Халқ депутатлари Нуробод туман Кенгашидаги O'zLiDeP депутатлик гуруҳи раҳбари2018-08-25 20:14:08
Партия раҳбарияти ва фаоллари томонидан ёшлар билан яқиндан ишлаш, уларнинг муаммоларини бартараф этишга кўмаклашига бўлган ҳаракат ёшлар кенг қатламининг партиямизга бўлган хайрихоҳлигини, қизиқишини кучайтириши, пировардида партиямиз сафларида ёшлар сонининг ошишига сабаб бўлади..
Рахманова Гульнара КР Тахтакупир тумани 2018-08-25 18:56:35
Замон талаби булган тадбиркорликни янада ривожлантириш максадида жойлардаги УзЛиДеП фаоллари тамонидан амалга оширилаетган таргивот ишлари уз самарасини бермокда. Маколадаи ешларимиз фикрларидан партиямизга деган миннатдорчилиги албатта бизни кувонтиради. Ешларимизнинг жамиятдаги фаоллигини ошириш-бу партиямизнинг энг асосий вазифаларидан.