O‘zLiDeP “Khantex Group” MChJda BPT tuzdi
Joriy yilning oktabr oyidan yigiruv fabrikasi ishga tushgan bo‘lsa, yil oxirida to‘quv, 2019 yilning birinchi choragida bo‘yoq, ikkinchi choragida esa tikuv fabrikalari ishga tushadi. Natijada kuniga 30 tonna paxta tolasi qayta ishlanib, shu kunning o‘zida tayyor mahsulotlarga aylantiriladi.
Aytish joiz, hozirda ushbu majmua bilan yonma-yon yangi texnologiyalar asosida paxta zavodi ham qurilyapti. Qolaversa, 5 ta paxta qabul qilish punkti yuqori talab darajasida ta’mirlanib, jihozlanmoqda.
Darvoqe, mazkur korxona O‘zLiDeP Andijon viloyat Kengashi bilan doimiy hamkorlardan. Yangilikka, innovatsiyaga ishtiyoqmand yoshlar, partiya faollari ishtirokidagi tadbirlarning muntazam o‘tkazilishi bu yerda BPT tuzish uchun yetarli turtki bo‘ldi.
–“Khantex Group” qoshida partiyaning quyi bo‘g‘ini tashkil etilishi amaliyotga tatbiq qilinayotgan klaster usulini aynan mana shu tuzilma a’zolari orqali boshqa tadbirkorlik sub’ektlarida ommalashtirish imkonini beradi, – deydi partiya Andijon viloyat Kengashi bo‘lim mudiri Odinaxon Turg‘unova. – Shu bois, viloyat fermer, dehqon xo‘jaliklari va tomorqa yer egalari kengashi bilan hamkorlikda maxsus reja ishlab chiqib, shu asosda klaster usulini keng yoyishni rejalashtirganmiz.
Shuhratbek BOZOROV,
Kengashi huzuridagi
1391
КАДИРЖАН КАЮМОВ 2019-06-20 17:28:16
Қўрғонтепа туманидаги “Khantex Group” МЧЖ кластер усулида пахта ҳосили етиштириб, дунё андозалари даражасида маҳсулотлар ишлаб чиқаришга ихтисослашган. УШБУ КЛАСТЕРЛАРНИ ТАШКИЛ ЭТИЛИШИ ПРЕЗИДЕНТИМНИНГ ТАЛАБИГА ЛАББАЙ ДЕБ СИДКИДИЛДАН ЖАВОБ БЕРИШ ДЕБ ХИСОБЛАЙМАН. ХАР БИР КЕКСА ОЛИМЛАР УШБУ КЛАСТЕРНИ РИВОЖЛАНИШИДА УЗ ХИССАСИНИ КУШСА ЯХШИ БУЛАР ЭДИ. УШБУ КЛАСТЕРНИ РИВОЖЛАНИШИДА УЗ ХИССАМИЗНИ КУШИШ МАКСАДИДА, Тошкент Давлат Аграр Университети АНДИЖОН ФИЛИАЛИ ОЛИМЛАРИ БИЛАН ХАМКОРЛИКДА “Khantex Group” МЧЖ кластерИГА САМАРАДОР ВА ХАВФСИЗ ФАОЛИЯТ СТРАТЕГИЯСИНИНГ ЙУЛ ХАРИТАСИНИ ТУЗИБ БЕРАМИЗ. ТУЗУВЧИ ТЕХНИКА ФАНЛАРИ НОМЗОДИ, ОЛИМ-ЭКСПЕРТ К КАЮМОВ ТЕЛ 99.9956371. ЭЛ ПОЧТА kayumov2019@umail.uz
Рахманова Гульнара УзЛиДеП Тахтакупир туман Кенгаши ижрочи котиб 2018-10-04 08:23:48
Партиямизнинг куйи бугини яъни, жойлардаги янгидан тузилиб иш бошлаетган бошлангич партия ташкилотлари партиямизнинг максад ва вазифаларини янада таргиб килишда, тадбиркорлик сохасини амлйи куллаб кувватлашда ва шу соха буйича электоратимизнинг хукукий ва сиёсий билим даражасини оширишда катта куч саналади.
Қ.Эшқораева Навоий вилояти, Учқудуқ тумани2018-10-03 16:59:11
“Khantex Group” да БПТ тузилганлиги партиямизга аҳолининг эътибори тоборо ортаётганлигидан далолат беради. Қўрғонтепа туманида партия аъзолари сафи янада кўпайишига тилакдошман. Чарчаманг.

УзЛиДеП создал ППО в ООО “Khantex Group”
ООО “Khantex Group” в Кургантепинском районе занимается выращиванием хлопчатника методом кластера, специализируется на производстве продукции на уровне мировых стандартов.
С октября текущего года задействована прядильная фабрика, к концу года будет запущена ткацкая, в первом квартале 2019 года - красильная, во втором квартале - швейная фабрики. В результате в день будет перерабатываться 30 тонн хлопкового волокна и производиться готовая продукция.
Следует отметить, что в настоящее время рядом с данным комплексом строится и хлопкозавод на основе новых технологий. Наконец, 5 хлопкоприемных пунктов отремонтированы и оснащаются на высшем уровне.
Надо сказать, что данное предприятие является одним из постоянных партнеров Андижанского областного Совета УзЛиДеП. Регулярное проведение мероприятий с участием молодежи, активистов партии, стремящихся к новому, инновациям, стало импульсом для создания здесь ППО.
– Организация при обществе с ограниченной ответственностью “Khantex Group” нижнего звена партии послужит популяризации кластерного метода через членов данной структуры в других субъектах предпринимательства, – сказала завотделом Андижанского областного Совета партии Одинахон Тургунова. – Поэтому совместно с областным советом фермерских, дехканских хозяйств и владельцев приусадебных земель мы разработали специальный план, на основе которого намечаем широко популяризировать кластерный метод.
Шухратбек БОЗОРОВ,
руководитель Центра
политического образования
при Андижанском областном
Совете УзЛиДеП
2697
КАДИРЖАН КАЮМОВ 2019-06-20 17:28:16
Қўрғонтепа туманидаги “Khantex Group” МЧЖ кластер усулида пахта ҳосили етиштириб, дунё андозалари даражасида маҳсулотлар ишлаб чиқаришга ихтисослашган. УШБУ КЛАСТЕРЛАРНИ ТАШКИЛ ЭТИЛИШИ ПРЕЗИДЕНТИМНИНГ ТАЛАБИГА ЛАББАЙ ДЕБ СИДКИДИЛДАН ЖАВОБ БЕРИШ ДЕБ ХИСОБЛАЙМАН. ХАР БИР КЕКСА ОЛИМЛАР УШБУ КЛАСТЕРНИ РИВОЖЛАНИШИДА УЗ ХИССАСИНИ КУШСА ЯХШИ БУЛАР ЭДИ. УШБУ КЛАСТЕРНИ РИВОЖЛАНИШИДА УЗ ХИССАМИЗНИ КУШИШ МАКСАДИДА, Тошкент Давлат Аграр Университети АНДИЖОН ФИЛИАЛИ ОЛИМЛАРИ БИЛАН ХАМКОРЛИКДА “Khantex Group” МЧЖ кластерИГА САМАРАДОР ВА ХАВФСИЗ ФАОЛИЯТ СТРАТЕГИЯСИНИНГ ЙУЛ ХАРИТАСИНИ ТУЗИБ БЕРАМИЗ. ТУЗУВЧИ ТЕХНИКА ФАНЛАРИ НОМЗОДИ, ОЛИМ-ЭКСПЕРТ К КАЮМОВ ТЕЛ 99.9956371. ЭЛ ПОЧТА kayumov2019@umail.uz
Рахманова Гульнара УзЛиДеП Тахтакупир туман Кенгаши ижрочи котиб 2018-10-04 08:23:48
Партиямизнинг куйи бугини яъни, жойлардаги янгидан тузилиб иш бошлаетган бошлангич партия ташкилотлари партиямизнинг максад ва вазифаларини янада таргиб килишда, тадбиркорлик сохасини амлйи куллаб кувватлашда ва шу соха буйича электоратимизнинг хукукий ва сиёсий билим даражасини оширишда катта куч саналади.