“Ishbilarmon ayol” ko‘rik-tanlovining Urganch tuman bosqichi g‘olibi aniqlandi
O‘zLiDeP Urganch tuman Kengashi tomonidan “Ishbilarmon ayol” ko‘rik-tanlovining tuman bosqichi o‘tkazildi. Tanlovda dastlab ishtirokchilar o‘zlari ishlab chiqargan mahsulotlarining ko‘rgazmasini namoyish etdi.
Ko‘rgazma davomida korxonalarda yangi ish o‘rinlari yaratish, innovatsion loyihalarni amalga oshirish, ishlab chiqarish va xizmat ko‘rsatish hajmini oshirish, ayniqsa, eksportbop va import o‘rnini bosadigan mahsulotlar ishlab chiqarayotgan tadbirkorlar va fermerlar faoliyatiga alohida e’tibor qaratildi.
– 2009 yildan buyon tadbirkorlik faoliyati bilan shug‘ullanib kelaman, – deydi tanlovning 1-o‘rin sohibi, “Maqsuda Madamin” oilaviy korxonasi rahbari Maqsuda Madaminova. –2018 yilda “Yoshlar – kelajagimiz” Davlat dasturi doirasida tijorat bankidan 300 mln. so‘m kredit olib, 2 ming gektar yerga qo‘ziqorin yetishtirishni yo‘lga qo‘ydik. Ayni paytda mahsulotlarimizni nafaqat ichki bozorda, balki Qozog‘iston va Tojikiston davlatlariga ham eksport qilyapmiz. Bugungi tanlovda menga bildirilgan yuksak ishonch g‘ayratimga-g‘ayrat qo‘shib, kelgusida yangi-yangi g‘oyalarni hayotga tatbiq etishga kuch bag‘ishladi.
Tanlov davomida M.Madrimovadan tashqari yakka tadbirkorlar J.Ro‘zibayeva G.Taxirovalar ham partiyaning diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Winner of Urgench district stage of “Ishbilarmon ayol” competition has been determined
Urgench district Kengash of UzLiDeP organized the district stage of the review competition “Ishbilarmon ayol” (Businesswoman). The competition began with demonstration of products produced by the participants of the event.
During the competition, special attention was paid to the activities of entrepreneurs and farmers who create new workplaces at enterprises, implement innovative projects, increase production and services, and especially produce export-oriented and import-substituting products.
– Since 2009 I have been engaged in business activities, – said winner of the competition, head of the family enterprise “Maksuda Madamin” Maksuda Madaminova. – In 2018, within the framework of the State Program “Yoshlar-kelajagimiz” (Youth is our future), I received a commercial bank a loan in the amount of 300 million soums and started growing mushrooms on 2 thousand hectares. Today we sell products on the domestic market and export to Kazakhstan and Tajikistan. The confidence that I received at the competition gave me strength, and in the future I will implement new ideas in life.
In addition to the winner of the first place M.Madaminova, private entrepreneurs J.Ruzibayeva and G.Takhirova were awarded with diplomas and memorable gifts of the party.