“Ishbilarmon ayol” ko‘rik-tanlovining Urganch tuman bosqichi g‘olibi aniqlandi
O‘zLiDeP Urganch tuman Kengashi tomonidan “Ishbilarmon ayol” ko‘rik-tanlovining tuman bosqichi o‘tkazildi. Tanlovda dastlab ishtirokchilar o‘zlari ishlab chiqargan mahsulotlarining ko‘rgazmasini namoyish etdi.
Ko‘rgazma davomida korxonalarda yangi ish o‘rinlari yaratish, innovatsion loyihalarni amalga oshirish, ishlab chiqarish va xizmat ko‘rsatish hajmini oshirish, ayniqsa, eksportbop va import o‘rnini bosadigan mahsulotlar ishlab chiqarayotgan tadbirkorlar va fermerlar faoliyatiga alohida e’tibor qaratildi.
– 2009 yildan buyon tadbirkorlik faoliyati bilan shug‘ullanib kelaman, – deydi tanlovning 1-o‘rin sohibi, “Maqsuda Madamin” oilaviy korxonasi rahbari Maqsuda Madaminova. –2018 yilda “Yoshlar – kelajagimiz” Davlat dasturi doirasida tijorat bankidan 300 mln. so‘m kredit olib, 2 ming gektar yerga qo‘ziqorin yetishtirishni yo‘lga qo‘ydik. Ayni paytda mahsulotlarimizni nafaqat ichki bozorda, balki Qozog‘iston va Tojikiston davlatlariga ham eksport qilyapmiz. Bugungi tanlovda menga bildirilgan yuksak ishonch g‘ayratimga-g‘ayrat qo‘shib, kelgusida yangi-yangi g‘oyalarni hayotga tatbiq etishga kuch bag‘ishladi.
Tanlov davomida M.Madrimovadan tashqari yakka tadbirkorlar J.Ro‘zibayeva G.Taxirovalar ham partiyaning diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.

Определен победитель Ургенчского районного этапа смотра-конкурса “Ишбилармон аёл”
Ургенчским районным кенгашем УзЛиДеП проведен районный этап смотра-конкурса  “Ишбилармон аёл”. Конкурс начался с демонстрации продукции, произведенной участницами мероприятия.
В ходе конкурса особое внимание было уделено деятельности предпринимателей и фермеров, создающих на предприятиях новые рабочие места, реализующих инновационные проекты, увеличивающих объем производства и услуг, и в особенности выпускающих  экспортоориентированную  и импортозамещающую продукцию.
– С 2009 года занимаюсь предпринимательской деятельностью, - сказала  победитель  конкурса, руководитель  семейного предприятия “Максуда Мадамин” Максуда Мадаминова. – В 2018 году  в рамках Государственной программы  “Yoshlar – kelajagimiz”  получила кредит коммерческого банка в объеме 300 млн. сум и наладила выращивание грибов на  2 тысячах гектарах. Сегодня реализуем продукцию на внутреннем рынке и экспортируем в Казахстан и Таджикистан. Оказанное на конкурсе доверие придало мне силы и уверенность, поэтому в дальнейшем буду внедрять  в жизнь  новые идеи.
Кроме обладателя первого места М.Мадаминова, дипломами  и памятными подарками партии награждены частные предприниматели Ж.Рузибаева и Г.Тахирова.