“Yosh liberallar” klubining yetakchilari saylandi
Jizzax politexnika institutida O‘zLiDeP Jizzax viloyat Kengashi qoshidagi “Yosh liberallar” klubining faoliyatini yo‘lga qo‘yish hamda klub rahbarini saylash bo‘yicha ta’sis yig‘ilishi o‘tkazildi.
Tadbirda Xalq deputatlari viloyat Kengashidagi O‘zLiDeP deputatlik guruhi vakillari, “Yosh liberallar” klubi a’zolari, talabalar, o‘quvchi-yoshlar hamda jurnalistlar ishtirok etdi.
Yig‘ilish davomida partiya Jizzax viloyat Kengashi tavsiyasiga asosan “Yosh liberallar” klubi rahbarligiga Jahongir G‘aniyev, “Kelajak deputatlari” guruhi yetakchisi vazifasiga Doniyor Egamov va “Yosh tadbirkorlar muammolarini o‘rganish” guruhi yetakchisi vazifasiga Dadajon Narziqulov nomzodlari taklif etildi.
Nomzodlar klub a’zolari tomonidan bir ovozdan ma’qullandi.
Klub rahbari va yetakchilar saylab olinganidan so‘ng, yoshlar bilan ochiq muloqot o‘tkazildi. Unda yosh tadbirkorlarni qiynayotgan muammolarni o‘rganish va hal etish, ayniqsa, uyushmagan yoshlar bilan ishlash, doimiy ravishda talaba va o‘quvchi yoshlarning siyosiy bilimlarni oshirib borish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Yig‘ilish so‘ngida, partiya maqsad-muddaolarini o‘rgangan, uning g‘oyalariga hayrixohlik bildirgan bir guruh yoshlarga partiyaning a’zolik guvohnomalari topshirildi.

Club "Young liberals" is organized in Jizzakh
The youth department of the Jizzakh Regional Council of UzLiDeP organized a constituent assembly to establish the club "Young Liberals" and elect its leader at the Jizzakh Polytechnic Institute.
The main goal of this club is to ensure the fulfillment of the tasks set by the head of our state in youth issues, to increase the political and legal knowledge of young people, to fully utilize the capacities of representative bodies to strengthen patriotism, to establish a mechanism for the constant introduction of proposals by young people into draft laws, to ensure the participation of young people in the adopted law, the organization of a permanent dialogue with deputies.
The meeting unanimously approved the candidacy of Ganiev Jahongir for the position of the head of the club "Young Liberals", Egamova Doniyora became the leader of the group "Future deputies" and Narzikulov Dadajon became the leader of the group "Studying the problems of young entrepreneurs”.
After the election of the head and leaders of the club, an open dialogue was held with the participants. Participants expressed their opinions and suggestions on the effective implementation of the club's activities. The deputies and specialists answered the questions of the youth in detail.
During the event, the youth also received detailed information about party projects, the goals and objectives of the party. At the end of the meeting 20 young people who share the idea of the party were handed party membership certificates.