Paxtachilik tarmog‘imiz yanada rivojlanadi
Yaqinda Prezidentimiz “Paxtachilik tarmog‘ini boshqarish tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari” to‘g‘risidagi  yana bir muhim qarorni imzoladi. Bundan fermer xo‘jalik rahbari hamda deputat sifatida juda quvondim. Ushbu qaror tumanimiz va  viloyatimiz fermerlarining ayrim muammolariga yechim topishda dasturilamal bo‘lib xizmat qiladi.
Ta’kidlashim kerakki, O‘zbekiston azaldan o‘zining oq oltini – paxtasi bilan jaxonga mashhur. Rivojlangan mamlakatlar o‘zbek paxtasini yetishtirish va qayta tayyorlashga juda katta qiziqish bildirishadi. Men ham 1994 yildan beri Yangibozor tumani “Xushnud” fermer xo‘jaligimda paxtachilik va bug‘doychilik bilan shug‘ullanaman. Dastlab oila a’zolarimiz bilan ish boshlagan bo‘lsak, hozirda safimiz 27 nafarga ko‘paydi. Ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligimizda chorvachilik, pillachilik, uzumchilik, sabzavotchilikni ham yo‘lga qo‘yganmiz. Yurtboshimizning baliqchilik sohasini rivojlantirish bo‘yicha chiqargan qarorlari asosida yaqinda imtiyozli kredit oldik va baliqchilik tarmog‘ini ham ishga tushirish arafasidamiz.
O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi bilan hamkorlikda biz, deputatlar ushbu qarorning mazmun-mohiyatini joylarda xalq bilan uchrashuvlar o‘tkazib targ‘ib qilib kelmoqdamiz.

Our cotton industry will be more developed
Recently, the President of our country has signed another important decision on measures to radically improve the management system of the cotton industry. I, as the head of the farm and deputy, believe that it will serve as a guide in solving some problems of farmers in our district and region.
It should be noted that Uzbekistan since ancient times was famous in the world for its "white gold" - cotton. Developed countries show great interest in the cultivation and processing of Uzbek cotton. Since 1994, I am engaged in cotton growing and animal husbandry in the farm "Khushnud" of Yangibazar district.
At the beginning of our activity we worked with the whole family, today we have established livestock, silkworm, viticulture and vegetable growing and hired 27 workers. On the basis of the decrees adopted by the head of our state in the field of fish farming development, we have received a preferential loan and will soon launch the fish industry.
During the events, we together with the Khorezm regional council of UzLiDeP explain the essence and significance of this resolution to the population.