Paxtachilik tarmog‘imiz yanada rivojlanadi
Yaqinda Prezidentimiz “Paxtachilik tarmog‘ini boshqarish tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari” to‘g‘risidagi  yana bir muhim qarorni imzoladi. Bundan fermer xo‘jalik rahbari hamda deputat sifatida juda quvondim. Ushbu qaror tumanimiz va  viloyatimiz fermerlarining ayrim muammolariga yechim topishda dasturilamal bo‘lib xizmat qiladi.
Ta’kidlashim kerakki, O‘zbekiston azaldan o‘zining oq oltini – paxtasi bilan jaxonga mashhur. Rivojlangan mamlakatlar o‘zbek paxtasini yetishtirish va qayta tayyorlashga juda katta qiziqish bildirishadi. Men ham 1994 yildan beri Yangibozor tumani “Xushnud” fermer xo‘jaligimda paxtachilik va bug‘doychilik bilan shug‘ullanaman. Dastlab oila a’zolarimiz bilan ish boshlagan bo‘lsak, hozirda safimiz 27 nafarga ko‘paydi. Ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligimizda chorvachilik, pillachilik, uzumchilik, sabzavotchilikni ham yo‘lga qo‘yganmiz. Yurtboshimizning baliqchilik sohasini rivojlantirish bo‘yicha chiqargan qarorlari asosida yaqinda imtiyozli kredit oldik va baliqchilik tarmog‘ini ham ishga tushirish arafasidamiz.
O‘zLiDeP Xorazm viloyat Kengashi bilan hamkorlikda biz, deputatlar ushbu qarorning mazmun-mohiyatini joylarda xalq bilan uchrashuvlar o‘tkazib targ‘ib qilib kelmoqdamiz.

Будет еще более развиваться наша хлопководческая отрасль
Недавно Президент нашей страны подписал еще одно важное постановление о мерах по коренному совершенствованию системы управления хлопководческой отраслью. Этому я порадовалась в качестве руководителя фермерского хозяйства и депутата. Это постановление послужит руководством к действию в решении некоторых проблем фермеров нашего района и области.
Следует отметить, что Узбекистан издревле славился в мире своим “белым золотом” – хлопком. В развитых странах высок интерес к выращиванию и переработке узбекского хлопка. Я также с 1994 года в фермерском хозяйстве “Хушнуд” Янгибазарского района занимаюсь хлопководством и зерноводством. Если поначалу мы работали с членами моей семьи, но ныне наши ряды пополнились 27 работниками. В многопрофильном фермерском хозяйстве мы также наладили животноводство, шелководство, виноградарство, овощеводство. На основе постановлений, принятых главой нашего государства в сфере развития рыбоводства, недавно мы получили льготный кредит и в скором времени запустим рыбную отрасль.
Совместно с Хорезмским областным Советом УзЛиДеП мы, депутаты, пропагандируем суть и значение данного постановления на местах в ходе проведения встреч и диалогов с народом.